Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért ne legyek öngyilkos?

Mért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
egy éve teljesen tönkrement az életem.. egy teljesen normális csak voltam, szerettem nevetni, a barátaimmal lenni, sokan szerettek. aztán az egész úgy kezdődött hogy össze vesztem a legjobb barátnőmmel, és az egész osztály az ő pártjára állt, engem meg megutáltak. apum kiment külföldre, 3 tantárgyból álltam bukásra, szenvedés volt bemenni minden nap az iskolába, ráadásul otthon is anyám egy idegbeteg volt, meg még van pár dolog amit ide nem szeretnék leírni. aztán jóba lettem egy régi ismerősömmel, és nagyon jó barátnők lettünk. neki se volt fényes az élete akkor, így begyógyszerezte magát, aztán jöttek a karcolások a kezünkre, elszöktünk, öngyilkosok akartunk lenni. aztán egyik nap a barátnőm nem bírta tovább, és teljesen váratlanul egyik órán elbőgte magát, és nem bírta abbahagyni, bevitték az iskolaorvoshoz, aztán ezt az egész dolgot elmondta úgy ahogy van az osztályfőnékek, az természetesen az enyémnek, és másnap már a fél város tudta a dolgokat..hát barátnőmet bevitték 2 hétre a pszchihiátriára, én két beszélgetéssel a pszhcihológussal megúsztam. azóta a barátaimat eltiltották tőlem, mert állítólag rossz hatással vagyok mindenkire, mindenki megutált, a szüleim nem bíznak bennem, magyarul az egész életem tönkrement. nincs kedvem élni, mert úgy érzem az emberek csak kihasználnak, kibeszélnek a hátam mögött, senkiben sem tudok megbízni. az egyik nagyon jó barátnőm meg is tépett, annyira utál. nem tudom hogy van e folytatni ezt..
2011. okt. 25. 22:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*van e értelme folytatni ezt* elírtam.
2011. okt. 25. 22:07
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Ezt folytatni? Nincs értelme.

Azért nem kell mindjárt öngyilkosnak lenni. Változtatni kell magadon. Lehet, hogy csak te látod sötéten a dolgokat az alagútban, de hidd el az alagút végén mindig ott a fény.

2011. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Gyáva vagy, úgyse lennél rá képes, mint ahogy a tré életeddel sem tudsz mit kezdeni..
2011. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság a legrosszabb, amit tehetsz. Az élni akarás mindenkiben benne van. Egyszer fent, egyszer lent, ahogy tartja a mondás. Szerintem sok mindenen keresztülmentél mostanában, és ez bizonyítja, hogy igenis szívós vagy. Ne add fel, azt sosem szabad. Szerintem neked egy kis légkörváltozás kéne. Másik iskola, új barátok. Talán megjönne az életkedved, és azok talán nem ilyen kiközösítős, gyerekes idióták lennének.

Meg egyébként is képzeld el, micsoda fájdalmat okoznál a környezetednek (család, barátok, rokonok) ha öngyilkos lennél. Lehet, hogy most úgy tűnik, hogy jó döntés, de később örülni fogsz, hogy nem tetted meg, hidd el nekem. Az én életemnek is voltak rossz részei, de a gödörből mindig van kiút. Kitartás.

2011. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
azért, mert lesz jobb is. de nem ártana beszélgetned még a pszichológussal, nagyon sokat tudnak segíteni. nekem is voltak régen ilyen gondolataim, most meg egy tök vidám csajszi vagyok rendesen gatyába rázott élettel. kitartás!
2011. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%

én is már évek óta ügyeletes sátán vagyok, és én sem vagyok az az antiszociális fajta, aki kimondottan élvezné ezt a szerepet, de ez nem ok a halálra.


legfeljebb akkor vágnám haza magam, ha valami olyasmi lenne, amin nem lehet változtatni semmilyen körülmények között, például ha lebénulnék egy balesetben, vagy utcára kerülnék télen, vagy börtönbe, vagy ilyesmi.

de akkor simán.

2011. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
98%

01:18 -hoz szólnék !!!! Nem kellene ilyeneket mondani neki amikor így sem rózsás az élete ( de majd az lesz neki) Mert nem lesz öngyilkos remélem mert nem lenne semmiértelme... szóval szerintem nem azért van ez a "gyakorikerdesek.hu" oldal hogy másokat gúnyoljunk és biztassunk őket gyilkosságra . ez az oldal arra való hogy feltegyünk kérdéseket, amikre nem tudjuk a választ!!! vagy SEGÍTSÜNK másoknak akármilyen problémában ....



A kérdezőnek írnám :

nekem is nagyon rossz életem van 3 éves koromban elváltak a szüleim anyumhoz kerültem aztán mamaámékhoz aztán vissza anyumhoz ... apumhoz és így tovább .... /pill az apámnál lakok van egy mostohaanyám és apám választott köztem és az élettársa között és az élettársát választotta én általános suliban engem is kiközösítettek mert az apám nem látott el engem ruhákkal étellel...és amikkel még kellett volna és bevallom én is öngyilkos akartam lenni, de változott a véleményem mert én nem azért kaptam az életet hogy eldobjam magamtól... mindennek próbáld meg a jó oldalát nézni még ha nincs is gondolj mindig a jóra és a szép emlékekre és az interneten rengetek ismerkedős oldal van próbálj ismerkedni .. én is azt tettem és segített ... remélem szebb lesz majd az életed mint amilyen most .... KITARTÁS!!!

2011. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Szerintem majdnem minden ember elgondolkodott már az öngyilkosságon, nem? Én is, de eszemben nem volt megtenni.Tényleg ez lenne a legrosszabb amit tehetsz. Elhiszem, hogy nagyon rosszul érzed magad, de honnan tudod, hogy mi vár rád a halál után? (Tudom, ez nem ide tartozik, de gondoltam felteszem ezt a kérdést, hátha téged is befolyásol, mert én konkrétan félek a haláltól.)És gondolj bele, hány ember lehet rosszabb helyzetben nálad?

Mindenkinek az életében van egy mélypont, ahonnan csak felfelé visz az út. Komolyan, én is csak az iskolaváltást tudom ajánlani. Hanyadikos vagy?

Engem hetedikben és nyolcadikban közösítettek ki, de aztán végül is megszerettek kilencedikben, mert változnak az emberek. Gimnáziumban már nem olyan gyerekesek a a tanulók, hogy kiközösítsék az embereket, maximum nem foglalkoznak velük. De te biztosan találsz egy jó barátot magadnak, csak várni kell rá.

Én is interneten ismerkedtem, leveleztem, le tudtam írni a problémáimat, barátokat szereztem.

2011. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/8 10-25 22:15


Köcsög vagy. azthiszed nem mer? velem nem ez történt nekem meghaltak a szüleim a barátnőm öngyilkoss lett és énis majdnem 2x nem hiszed? [link] ottvan a profilképek közt 1 kép. ennyire köcsög embereket.__." wháá-.-" ööö mivel nevet nemmondtál elkeresztellek depiscsajnak :O szal jelölj fb-n és megpróbálok segíteni

2011. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
0%
Ricsi. az emok azok mind vagdalják magukat. ami szerintem ocsmány dolog.. sok értelme nincs hogy hegekkel legyen tele a kezed. én 80% ban vagyok öngyilkos hajlamú, amit megállapítottak. és volt velem pár olyan esemény, amikor azt a 20% ot használtam fel, gondolva arra hogy lesz szebb jövőm. És egyébként is aki ezzel "fenyegetőzik" hogy öngyilkos lesz, nem képes rá.. én már csak tudom.. Ő is tudja hogy nem lenne semmi értelme. Minden jóban van valami rossz,és fordítva is.
2011. nov. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!