Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egészségügyi dolgozóktól,...

Egészségügyi dolgozóktól, orvosok, ápolóktól való szorongás?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen fóbia, hogy valaki az orvosoktól vagy az ápolóktól kezdd el szorongani vagy lesz rosszul? Mert, ha nem akkor én egy kivételes eset vagyok sajnos. Az utóbbi pár évben, ha kórházba vagy bármilyen jellegű vizsgálatra kell mennem egyszerűen borzalmasan szorongok, ideges vagyok de olyan is előfordult már, hogy egy komplett pánikroham jött rám. Pedig nem vagyok pánikbeteg és ez az élet egyik területén sem jelentkezik nálam,mindig csak orvosoknál vagy különféle vizsgálatoknál. Főként olyan vizsgálatoktól vagyok rosszul amiknél le kell vetkőzni. Semmi extra nincs rajtam, egy teljesen átlagos alkatú, vékony lány vagyok de mégis eléggé szégyenlős és gátlásos. Utálom, ha pl egy röntgenre kell mennem félig levetkőzve és az egyik ápolón kívül még 5 másik bent van fölöslegesen és néznek rám. Hozzáteszem a legtöbb esetben férfiak (mentősök vagy ilyen-olyan ápolók). De előfordult már olyan is, hogy a sürgősségin szinte totál levetkőztettek (Hasfájással mentem be) és az orvoson kívül még 6-an voltak bent!! 3 ápoló nő és 3 mentős férfi. Mondanom sem kell, hogy jól szemügyre vettek, rendesen megalázó volt.Talán pont az ilyen élmények óta, ha már meglátok a kórházban egy fehér köpenyes embert elkap az idegesség és a szorongás. Valakinek volt már hasonló ilyen?

2013. dec. 9. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szokták eü-s határokon belül sokfelé -konyhanyelven- fehérköpeny szindrómának nevezni! Van ilyen, egyszerűen stresszfaktor a fehér köpeny... láttam már pár ilyet... :) (eü-s vagyok. )
2013. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember szorong az orvosi vizsgálatoknál, első jól mondta, fehérköpeny szindróma.
2013. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én sajnos. Annál már csak a tűktől való fóbiám a rosszabb. :(
2013. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez érthető, kiszolgáltatott a helyzet, nem viseljük egyformán.
2013. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon kevesen szeretik az ilyen helyzeteket. Csak hát muszáj túlesni rajtuk.
2013. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is szorongok az orvosoktól, mert kiskoromban megesett párszor, hogy direkt fájdalmakat okoztak, pedig megtehették volna az adott beavatkozást érzéstelenítővel is semmilyen fájdalmat nem éreztem volna (később tudtam ezt meg), valamint volt hogy úgy beszúrta a tűt hogy nem tudta kihúzni és kitépte, dőlt a vér, stb-stb...
2013. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem 5 évesen már 4-szer műtöttek.Hamar el kellett,hogy múljon a fóbiám.De sajnos azóta is (10 éve) a kórházakat járom.2 év alatt 9 különböző orvos...
2013. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nah látom akkor sajnos nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Fiatalkoromban nekem is többször kellett kórházba mennem, de akkor valahogy nem nagyon érdekelt. Inkább a negatív tapasztalatok miatt jött ez elő nálam. Rengeteg arrogáns, lenéző, parancsolgató orvossal/ápolóval találkoztam már, ami csak fokozta az idegességet bennem. Nagyon ritka volt az aki empatikusan állt hozzám vagy kedves volt. Legtöbb esetben hiába látták, hogy rosszul vagyok egy percig sem nyugtattak volna meg, ugyanolyan flegmák voltak. Lassan már ez a kép alakul ki bennem az egészségügyi dolgozokról. Elhiszem, hogy nekik is van rossz napjuk, vagy elegük van a munkájukból, de vélemény szerintem olyan ember ne menjen ilyen helyre dolgozni, aki nem szereti az embereket vagy egy kis megértés sincs benne. Legtöbbünk nem jókedvéből jár orvosokhoz vagy vizsgálatokra. Egyedül a fogorvostól nem félek, de csak azért mert régóta ismerem és jó viszony alakult ki közöttünk.
2013. dec. 9. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok:A fogorvos is csak addig szimpatikus,amíg nem műt érzéstelenítés nélkül (vagy minimális érzéstelenítéssel,mindegy.)Velem volt olyan,hogy egy egyszerű tejfogat másfél órán keresztül próbáltak kihúzni,szerintem már az állkapcsomból is törtek le.Aztán küldött a műtétre.Idén májusban,29-én...
2013. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát a fogorvosok között is van különbség, tudom. Én is jártam már jó párnál. Akihez most járok, 3éve ő a fogorvosom, és már eltávolított mind a 4 bölcsességfogam probléma nélkül. Persze voltak már fájdalmasabb beavatkozások is, de a fogorvostól valahogy nem tartok. Persze van olyan aki meg kifejezetten attól fél..
2013. dec. 9. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!