Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, ha ebéd után,...

Mit tegyek, ha ebéd után, minden nap rendszeresen rámjön a fáradság, álmosság, a mindjárt összeesek fáradság, de a gyerkőc miatt nem pihenhetek? Kávé nem segít.2-3 óra szenvedés után újra felpörgök, de nagyon nehéz így helytállni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyél naponta többször, és keveset!

Amit leirtál azok a tipikus jellemzői annak, amikor valaki napi egy, esetleg két alkalommal eszik, de akkor tetemes mennyiséget. Az egész napos koplalás után pedig az emésztés elvonja az oxigént az agytól, attól a borzasztó fáradtság, álmosság, és minden egyéb.

Tehát nem kell megijedni attól, hogy meghizol, hanem oda kell figyelni, hogy mit, és mennyit eszel, ezenkivül sok gyümölcs, és friss levegő.

Még valami:

Közvetlenül ebéd után, ne maradj ülve az asztalnál, mondván, hogy olyan jó egy kicsit igy ejtőzni, hanem tedd a szokásos napi teendőidet. Mozgással sokkal gyorsabban tudunk elegendő oxigén mennyiséget juttatni az agyba.

2009. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 igabcsy ***** válasza:

Elképzelhetőnek tartom, hogy nagy szénhidrát tartalmú ételeket eszel. A vércukrod elkezd emelkedni, ezt érzékeli a szervezeted azonnal inzulin termelésbe kezd.

De nyilván nem tudja elég gyorsan, és kb. 2 óra elteltével tud vissza állni a normális értékhatárra.

Ez az az időszak amikor ez a fáradság elhatalmasodik rajtad.

Én azt tanácsolom, hogy próbálj meg pár napig kisebb szénhidráttartalmú ételt ebédelni, és figyeld meg, hogy akkor is jelentkeznek-e ezek a tünetek.

Ilyen ételek a húsok, tejtermékek, és a zöldségek nagy része.

Itt van egy táblázat is, ebben mindent megtalálsz:

[link]


Próbáld meg úgy összeállítani, hogy az ebéded max. 40-50 g szénhidrátnál ne tartalmazzon többet. Így már látni fogod, ha ez az oka a fáradságodnak.


A többieknek biztosan lesznek más ötleteik is.

2009. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat, elméletileg nem eszem sok szénhidrátot. egy esg nevű állapotfelmérés pont azt mutatta ki, hogy több az inzulintermelés, tehát csökkentsem a ch-t. ma is ebédre egy fél rántott husit, meg zöldséges köretet ettem, nem is laktam jól, most is éhes vagyok, csak már a páromat várom, s addig már nem akarok enni. de a vacsi is sali lesz meg egy szendvics.
2009. dec. 1. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!