Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az milyen betegség lehet...

Az milyen betegség lehet hogyha állandóan azt érzem hogy elkell mennem pisilni és ez az érzés nem hagy nyugodni?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és amit ma fölkeltem és elmentem WC-re azóta mindig kell mennem. Egyszerűen nincs egy olyan mp-em hogy ne érezném azt h pisilnem kell. A hasam is fáj ott alul. Mi lehet? Ugye nem baba? Mensi előjele lehet ilyen?
2008. júl. 23. 09:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De én már terveztem a fogamzásgátló tabit, hogy majd fogok szedni és a napokban kell megjönnie. Most ez miatt mondjak le a tabiról? :( (Igazából a stressz miatt akarok tablettát, mert már teljesen tönkrevágtam a gyomrom miatta)
2008. júl. 23. 14:48
 12/17 anonim ***** válasza:
figyelj, az, hogy kikezeljenek ebből a felfázásból antibiotikummal esetleg most fontosabb, minthogy egy hónappal később kezded el a tablettát. ha nem kezelteted magad, komoly szövődmény is adódhat.
2008. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
igen tudom. de a tabit régebb óta akarom és mint mondtam. már annyit paráztam, hogy tönkretettem a gyomromat. ha még 1 hónapot várnom kell a tabival belebetegszek abba is :S
2008. júl. 23. 16:11
 14/17 anonim ***** válasza:

A Chlamydia valóban általában nemi úton terjed, ám például uszodában is el lehet kapni simán. Az Ureaplasma szintén ilyen.


Amúgy ezek olyan betegségek, amik felfázásszerű tüneteket adnak és nehezen jönnek rá az orvosok. Sok orvos hajlamos az ilyesmit "felfázás" -ként kezelni, ad rá Chifrant, oszt tényleg jobb lesz két tabletta után. Más kérdés, hogy nem gyógyulsz meg. Ha azelőtt sohasem fáztál fel, aztán hirtelen elkezdesz havonta kétszer, akkor igen valószínű, hogy valami hasonló, rejtőzködő kór lappang benned.

2008. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Gyakrabban szoktam felfázni, de nem 2 hónapba 2x.
2008. júl. 24. 12:35
 16/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet h közben megjött és a doki is elküldött laborba. Az eredmény szerint semmi bajom nincs, és doki is azt mondta csupán a mensi miatt volt. De nem értem.. a Mensi is kiválthat ilyen pisilési ingereket?
2008. júl. 25. 10:20
 17/17 anonim ***** válasza:
A Chlamydia trachomatis tenyésztéssel nem mutatható ki, mert a növekedéséhez külső ATP forrást igényel, így a szokásos agarlemezeken nem nő. Kizárólag immunfluoreszcenciával, vagy PCR alapú módszerekkel mutatható ki, azaz akárhány negatív tenyésztést kaphatsz vissza, az nem jelenti, hogy egészséges vagy. (Nekem vagy húsz negatív leletem van egy lefűzőben és csak a negyedik orvos volt képes megállapítani, hogy Chlamydiám van, ám ő egy hét alatt ki is kezelt.)
2008. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!