Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit jelent, ha a vérnyomás...

Mit jelent, ha a vérnyomás alsó értéke nagyon alacsony?

Figyelt kérdés
A barátom mostanába rengetegszer panaszkodott fejfájásra, fáradékonyságra és volt, hogy többször fájt a szíve is vagy vérzett az orra.Jelenleg 23 éves, tehát még elég fiatal és rendszeresen jár edzeni is. 2x előfordult, hogy edzés után hányt, azt mondta azért mert túledzette magát. Igazából sosem engedi, hogy segítsek neki bármiben is, de a múltkor megmértem a vérnyomását és 125/47 volt, pulzus pedig 85. Mondtam, hogy a vérnyomás alsó értéke rettentő alacsony és menjen el minél hamarabb kivizsgálásra. Azonban nagyon makacs és mindig csak akkor megy orvoshoz, ha már meglehetősen rosszul van és megijed... A múltkor a munkahelyén is megmérték neki mert rosszul volt, akkor is 123/41 volt. A neten sok helyen azt olvastam, hogy ez a szívvel van/ lehet összefüggésben. Lehet, hogy a szíve is ettől szokott fájni? És mitől vagy miért lehet ez a nagyon alacsony alsó érték? Eddig a fejfájás, orr vérzés miatt inkább magas vérnyomásra gyanakodtam, de az ezekzerint kivan zárva. Nagyon féltem, hogy nagyobb baj lesz, mindennap az orvossal nyaggatom, de azt mondta ne szóljak bele. volt már valakinek hasonló tapasztalata?

#fejfájás #vérnyomás #alsó érték
2014. ápr. 25. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Igyon sok folyadékot, edzzen kevesebbet, hagyja el a csodaszereket, ha szed. Ha ezekkel nem boldogultok, akkor orvos.
2014. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!