Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy evés után...

Miért van az, hogy evés után éhesnek érzem magam, majd 10 perc múlva úgy érzem, mindjárt kipukkadok, rá 5 percre megint éhes vagyok, majd 5 perc múlva megint tele érzem magam, és így tovább?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy eleget ettem-e, vagy keveset, vagy sokat..
2014. ápr. 29. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána a stresszevésnek, és az inzulinrezisztenciának.

Bármelyik lehet, vagy akár mindkettő.

2014. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a testsúlyom átlagos.
2014. ápr. 29. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem túl gyorsan eszel és kevésszer rágod meg az ételt amit lenyelsz. Ha túl gyorsan eszel mikor elfogy az általad kiszedett mennyiségű étel valószínűleg még éhesnek érzed magad majd aztán jön 10 perc múlva a kipukkadsz érzés mert addigra veszi be a gyomrod hogy már nem jön több étel és ezzel kell beérje. A másik két 5-5 perces periódus az meg szimplán mástól van. Lehet hogy tudat alatt tudod, hogy van desszert és arra vágysz majd rájön a gyomrodból küldöd jeltől az agyad hogy fullon vagy.


De vannak orvosok akik erre szakosodtak esetleg keress fel egyet miután megpróbáltad azt hogy lassabban eszel és többször rágod meg az ételt így étkezés közben nem fér beléd annyi.

2014. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, a gyors evés biztos hogy nem okozza. Nagyon lassan eszek, alaposan megrágom az ételt, 2x annyi ideig tart 1 szendvics is, mint másnak.
2014. júl. 6. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!