Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vizsgaidőszak tönkretesz,...

A vizsgaidőszak tönkretesz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig eljön a pillanat, mikor elkezdek sírni, rengeteget, és onnantól kezdve szinte folyamatosan. Annyira kimerülök és kiidegelem magam, hogy remegek, félek...


Nem tudom megcsinálni, hiába próbálom, tanulok rengeteget, készülök, és így is megbukok elsőre minden tantárgyból, és szerencsém van ha a tanár átenged másodjára... és nem tudom mit csinálok rosszul, úgy érzem idegösszeroppanást fogok kapni. Már régen is depressziós voltam, ez még jobban kihozza belőlem. Mindenféle öngyilkossági gondolataim vannak.

Mit tegyek?


A kategóriáért elnézést, de nem tudom hogy ez ide illik-e, vagy inkább máshova...


2014. jún. 14. 00:52
 1/4 anonim válasza:
Először is nagyon gyorsan felejtsd el az öngyilkossági gondolataidat, fontosak a vizsgák de annyit sem ér, hogy ennyire kikészülj miatta nemhogy ilyen butaságot. Volt már hogy megbuktál mindenből elsőre vagy csak feltételezed hogy így lesz? Akárhogy is... Űzz ki minden negatív hozzáállást a fejedből, nem lesz semmi baj. :) Ne stresszelj ennyire görcsösen rá. :( Tarts ki, és tudom, hogy nehéz de bízz erősen a legjobbakban és bármi is történne mindig mindenre lesz valami megoldás. Ha ennyire kiborít inkább hagyd a tanulást mostmár, ott helyben majd koncentrálj ahogy csak tudsz, hozd ki magadból a maximumot és -természetes izgalom mellett- igyekezz nyugodt maradni. A pozitív hozzáállás számít a legtöbbet. Úgyhogy szedd szépen össze magad, minden rendben lesz. :)
2014. jún. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elozovel egyet ertek teljesen :)

Egyébként azon nem gondolkodsz h talán túl eros neked ez a suli? Semmiféle szakma nem éri meg azt hogy idegileg kikészülj. Esetleg gondold át h mi lehet az amibe több lehet a sikerélményed :) fontos a pozitív visszacsatolás és úgy tűnik abból amit leírtál hogy itt azt nem kapod meg :(

2014. jún. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A nehezebb tantárgyak majdnem kivétel nélkül így sikerülnek, vagy éppen nem...

De most volt olyan, amiből előző félévben elmentem többször is, nem sikerült egyszer sem, most felvettem vizsgakurzusként, és most sem, pedig rengeteget tanultam rá. Azt hittem képes vagyok rá, én naiv.

Nem is szeretem az iskolát, nem ilyen szakterületen akarok dolgozni, de nem nagyon volt más választásom, mikor felvételiztem. Még 'csak' elsőéves vagyok amúgy.


Nem gondolkoztam rajta, hogy túl erős lenne, de most hogy így említetted, kedves második válaszoló, elgondolkodtam rajta. Igazad lehet, hiszen látom a csoporttársaim eredményét, én is tanulok annyit, belefektetek annyi energiát, mégis nekik 4-5, nekem meg ha szerencsém van 2-3. Ki szeretnék iratkozni, ki is fogok még nyáron, csak akkor nagyon nagy bajban leszek itthon.

2014. jún. 14. 11:46
 4/4 anonim válasza:
Lényegében az is elég nagy baj amiben most vagy úgyhogy.. :/ Meg kellene érteniük hogy a te utad neked kell megtalálnod.. Az a fontos, hogy te mit szeretnél és miben érzed jól magad.
2014. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!