Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan megszédülök ha...

Állandóan megszédülök ha felállok egy székről, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Akár egy 15 mp-et guggolok valahol, felállok és úgy megszédülök, hogy csillagokat látok és meg kell kapaszkodnom valamiben. Ez már régebb óta van nem csak így a nyár folyamán a nagy hőségben. Mi ez és mitől lehet?

2014. júl. 14. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Alacsony a vérnyomásod.
2014. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alacsony vérnyomás.

Sokat kell inni, sportolni, kávé vagy tea (fekete) is belefér, segít.

2014. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ez lehet örökletes? Anyámnak is rettentően alacsony a vérnyomása és hozzá jön a nagyon magas pulzusunk. Simán felmegy nekünk a pulzusunk 100 felé még 5 perc fekvés után is. Vérnyomásunk meg átlagban 90/ 50.

2014. júl. 14. 14:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Most megmértem: 107/ 71 és a pulzus: 78
2014. júl. 14. 14:23
 5/7 A kérdező kommentje:
mostmeg lement 97/66 ra
2014. júl. 14. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen lehet örökletes. De nem baj, örülj neki hogy nem magas, azzal sokkal rosszabbul járnál.


Nekem is voltak hasonló értékeim (már amikor mértem jó régen, mert nem szoktam) 90/60.


Amikor nehéz az ügy, az a terhesség, sajnos nekem volt hogy 124-re is felugrott a pulzusom, na az már kicsit rossz volt, mert a szervezet így kompenzál.


De még mindig jobb, mint a magas, ez nem kóros, és nem betegség!

2014. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem is gyakran előfordult ez, és nekem is alacsony a vérnyomásom. Sosem tudtam mi az oka, de mostmár igen, köszönöm. :D
2014. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!