Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Dilis vagyok? Elkeserít. Vagy...

Dilis vagyok? Elkeserít. Vagy mi ez és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Elnézést, de hosszú lesz. Bőven túl a harmincon lévő férfi vagyok. Régen jól menő vállalkozó, mára lecsúszott, alkalmazottként kis pénzért dolgozó ember. Egy éve majdnem, hogy a párom elhagyott másfél évtized után úgy, hogy én szerettem őt, és nem akartam, hogy így legyen. Persze hónapokig keményen ittam, aztán leszoktattam magam. Kiépült újra egy baráti kör körülöttem, részben régi kapcsolatok, részben újak. De nem értem, hogy mi ez a hangulati hullámvasutazás? Először is olyan az új társaság, hogy néha egy héten 2 este is elmegyünk bulizni. De mindenki ezt akarja és én is. HA nem bulizok, nem megyek emberek közé, úgy érzem, megőrülök. Képtelen vagyok egyedül meglenni. Pedig régen nem voltam ilyen. Aztán sokszor rám tör minden különösebb konkrét kiváltó ok miatt olyan mély bűntudat és lelki furdalás érzés, hogy mint ahogy a nőket gúnyolják, hogy ok nélkül sírnak, nekem is szinte bőghetnékem lenne. Szerencsére addig nem jutok el, de ilyenkor szükségem van arra, hogy igyak. És az ami furcsa, hogy ugyan nagyon sok egzisztenciális és anyagi gondom is van, de ezekkel nem vagyok egyedül. Több elvált/szakított ismerősöm van. Mégis én azt érzem, hogy néha összeroppanok és ilyenkor egyszerűen nem vagyok motivált semmiben. Képes vagyok hetekig nem kitakarítani magam körül, nem mosogatni, egyedül a mosás és a személyes higiénia az, amire pedáns vagyok, senki nem is mondaná meg, hogy a háttérben milyen "igénytelen" vagyok, mert kifelé a látszat megy. Egy menőnek látszó autóval járó, menőnek öltöző és kifelé ezt sugárzó ember vagyok. De kisebb sérelmek vagy konfliktusok olyan folyamatokat indítanak bennem, hogy utána hetekig gyűrűzik és beáll egyfajta állandó szomorúság érzet. Pl a baráti körben nemrég volt egy vita, képes voltam még novellát is írni róla és eltúlzott mértékben foglalkoztat(ott) a dolog.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__5..


De sokszor ez az állapot gátol a munkámban, a mindennapjaimban, nehezen megy az ismerkedés vagy legalábbis semmit nem érek el benne. Most ez depresszió vagy csak a tizenéves párkapcsolat természetes gyászfolyamata? Mondjuk egy bő hónap múlva lesz már egy éve, hogy vége. Kijöhetek ebből önerőből?



2014. júl. 21. 05:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Született gyereked mostanában?
2014. júl. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy dilis, csak nem tudtad még feldolgozni azt, ami veled történt. Ezen még a harsány, hú de jól érzem magam bulik sem segítenek, nekem kicsit erőltetettnek, erőszakosan figyelemelterelőnek, a próbléma szőnyeg alá söprésének tűnik. Az már jó, nagyon jó, hogy felismerted a problémát és próbálsz rajta változtatni. Ha egyedül nem megy, kérj nyugodtan segítséget. Nem vagyok pszikómókus ellenző, én a helyedben felkeresnék egyet, hátha kimozdít a holtpontról. Végülis mit veszíthetsz?
2014. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszike mindenkinek. Nem született gyerekem még soha. (Sokak szerint ez ártott meg a kapcsolatomnak is. Mondjuk most, hogy így alakult, nem is bánom, hogy nem lett.)


A bulikba menekülés valóban pótcselekvés, bár jók és önmagában nem hiszem, hogy ne kellene bulizni járni, csak valóban önmagában ez kevés ahhoz, hogy jól érezzem magam a bőrömben.

2014. júl. 21. 07:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor keress valami hobbit, amiben jól érzed magad, ez sokszor nem az anyagiakon múlik. Itt új embereket és új látásmódot ismerhetsz meg. Túrázás, könyvtár, nyelvtanfolyam stb. Vagy sportolj. Mindenképpen legyenek céljaid. Tudom baromság, de én ha nagyon padlón vagyok mindig nálam rosszabb sorsú, de optimistább, kiegyensúlyozottabb emberekről szeretek olvasni, így sikerül helyreráznom magam és abbahagyom az önsajnálatot.
2014. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az önsajnálat nagyon jó szó. Én is ezzel szoktam magam heccelni, ha nagyon belesüppedek. Az eszem tudja ezt. Ennek ellenére örök viaskodás van bennem. És ez az, ami rossz. Sok hobbim van, egy széles látókörű ember vagyok szerteágazó érdeklődési körrel, hobbival, amik hobbijaim, a legtöbbhöz "be is van vásárolva" azaz pl több összerakatlan makett van dobozban, minimális költséggel (ragasztó, festék) máris nekiállhatnék akár hetekig való folyamatos elfoglaltságnak. Ráadásul elég intenzív jelenlétet igénylő munkám is van. Sportolok is. (Most konditerem, régebben futás, bringa.) Van egy viszonylag különleges (nem horror értékű, de klasszikus, youngtimer) autóm is, ezt is tudom bütykölni, ápolni stb. Sok zenét letöltök, hallgatom őket stb. Tehát ha úgy vesszük sok dolog adott a tartalmas élethez. Ezzel nincs is gond.

Azt nem tudom, hogy magammal mit tegyek, mert sokszor azt érzem, hogy NINCS ERŐM, hogy nincs energiám a feladataimra, képtelen lennék, nem kötne le, hogy az elmélyülős hobbijaimmal foglalkozzam. Viszont örökké emberek között akarok lenni, mint egy kodependens személyiség. HA csak itthon vagyok egyedül akkor kezdek befordulni. FOlyamatosan kell a társaság, hogy eltereljem a figyelmemet az önsajnálatról és annak okairól. És mielőtt bárki azt hinné, hogy az exem hiányzik, hát nem. Őrá haragszom, amiért elbánt velem. Soha nem is bíznék már benne többet.

De néha olyan szánalmasnak érzem magam, képes vagyok belerokkanni egy baráti körös vitába, presztízs kérdést csinálni abból, hogy ki hogy viszonyul hozzám, sokszor kitikkaszt a munkám, fáradt és demotivált vagyok. Holott az eszemmel tudom, hogy odakint süt a nap, mgis ülök a sötétben. Képletesen.

2014. júl. 23. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!