Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elég sokat fáj a fejem. Néha...

Elég sokat fáj a fejem. Néha hetekig semmi, aztán ha elkezdi, akkor napokig fáj szinte egyfolytában. Lehet, hogy migrénem van?

Figyelt kérdés
Ilyenkor rettenetesen fáj a nyakam és a tarkómon fölfelé és ezzel egyidőben mindkét szemem mögött hátrahúzódva a koponyámba, néha a halánték is. Általában szédülök és hányingerem is van. Jó párszor előfordult hogy a nagyon erős fejfájástól negyed-, félóránként végighánytam a napot. Kétségbe vagyok esve, mert ha bevittek ügyeletre, a dokik azt mondták sima gyomorrontás.
2008. aug. 12. 23:06
 1/8 A kérdező kommentje:

Már tényleg nem tudom, hogy mi mitől van.

Most akkor a gyomorrontástól fáj a fejem, vagy a fejemtől van hányingerem?


Előre is köszönöm a válaszokat!

2008. aug. 12. 23:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb menj neurológushoz.Az általad leírt tünetek jellemzőek a migrénre is,de az általában szemkáprázással,szikralátással is párosul.Ha netalán mégis migrén adok egy jó tanácsot,nekem a magnézium szedésétől minimumra csökkent a migrénes rohamok száma.A magnéziumot orvos javaslatára szívre kezdtem el szedni,de nagyon jó a migrén megelőzésre is.
2008. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is minél előbb keress fel egy dokit. Az ügyeleten nem igazán törődnek az emberrel, ott mindig sietnek, gyorsan akarnak megoldani mindent. Szerintem a fejfájás az okozója a szédülésnek és a hányingernek. Ne halogasd a vizsgálatot, mert még rosszabra is fordulhat ez az állapot.
2008. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

iszol eleget? - tiszta vizet - a vízhiány is okozhat fejfájást! Aztán mennyire vagy feszült? szoktál rendszeresen lazítani?


És természetesen mindenképpen menjél el dokihoz!

2008. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miota az eszemet tudom vannak ezek a tuneteim. De nem voltak ilyen surun. Foleg miota dolgozok, azota egyre gyakoribb. Par eve voltam CT-vizsgalaton, es mindent rendben talaltak a fejemben. Szoval semmi tumor vagy ilyesmi.

Inni pedig mindig ugyanugy iszok. Ha elkezd fajni a fejem, akkor meg duplan ugyelek ra, mert en is hallottam, hogy folyadekhianytol is fajhat.

Es az elso valaszolonak: szikrakat szinten szoktam latni, foleg mikor mar nagyon erosen faj.

2008. aug. 13. 09:53
 6/8 anonim válasza:
Ez migrén lehet. Van egy olyan intézmény,hogy fejfájás ambulancia. Én is csak úgy hallottam róla, de azok akik elmentek kaptak olyan kezelést vagy valamit ami segített! Keress rá a neten!!!Úgy tudom ott előbb alaposan kivizsgálnak, nehogy valami daganat miatt legyen a fájdalom, vagy más betegség miatt és csak aztán kezelnek!
2008. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a tünetek alapján minden bizonnyal migrén.

Első körben a háziorvoshoz érdemes fordulni, mert vannak kimondottan migrénre való gyógyszerek, ha a háziorvos nem írja fel, akkor továbbküld neurológushoz.

2008. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, akkor irány a doki.Tényleg vannak a migrénre gyógyszerek,de ne felejtd el a magnéziumot,nem kell a legdrágább én a Dm-es Das Gesunde magnéziumot szedem,de nem a pezsgőtablettát ,mert az meg a gyomornak nem tesz jót.Tavaly júliusban kezdtem szedni és azóta talán 2-szer volt migrénem.A havi 2-4 helyett.Ja és légyszi írd meg mit mondott a doki!
2008. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!