Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, ha a gyerekem...

Mit tegyek, ha a gyerekem folyton idegbeteg pszihopata lesz a tanulástól és az olvasástól?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy ha ránéz egy könyvre hányingere lesz, majd tör, zúz, nem bír magával. 15 éves fiúról van szó. Olyan lusta hogy na. De ha elkezd tanulni vagy olvasni ilyen idegbeteg lesz. Vigyük el pszihológushoz? Hiába akarjuk vele megértettni, hogy a tanulás jó, ő nagyon utálja. Nem értem mit lehet benne utálni. A válaszokat előre köszönöm.

2014. nov. 2. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Együtt kellene vele tanulni, nyilván nem tudja hogyan kell. Nem mindenkinek megy magától, segítség nélkül.
2014. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akar tanulni velünk se.
2014. nov. 2. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Közöld vele, hogy tanulás helyett menjen el diákmunkára, valami jó kemény helyre. Addig is: nincs mobiltelefon, nincs internet, nincs számítógépes játék... semmi.

Ha nem tanul, keresse meg magának mindenre a pénzt.

Otthon házimunka: takarítás, mosogatás, portörlés, főzés...

Hidd el, két hét után könyörögne, hogy inkább tanulhasson.

Nagyon el van kényeztetve és kényelmesedve az úrfi jelenleg, ezt le kell törni.

2014. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy diszlexiás és ez dühíti fel, mert szégyelli vagy rájött ha kiveri a hisztit nem kell tanulnia és ennyi.
2014. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha a barátai sem szeretnek tanulni nagy a baj. Ugyanis 15 évesen fontosabb neki a barátok véleménye, mint akár a szülő vagy a tanár "okoskodása".Jó lenne, ha a társai szemében nem lenne "snassz" a tanulás!
2014. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a tanulás jó, ő nagyon utálja. Nem értem mit lehet benne utálni."

Nem, tanulni nem jó. TUDNI jó.

Vigyétek el nevelési tanácsadóba/pszichológushoz, mert biztos, hogy vmi baj van, de én is inkább disz-re gondolok.

A szülő a legrosszabb korrepetítora gyermekének. (nem én találtam ki, de a tapasztalat is ezt mondatja velem)

Ezt a gyereket nem büntetni kell, hanem segíteni.

Egyébként meg hányni tudnék tőled, "kedves" kérdező. "idegbeteg, pszichopata" Szegény gyerek.

A lustaságról: 15 évesen normális, képzeld el. Élettani lustaság a neve.

Nem diákmunka kell, meg ilyen-olyan büntetés, hanem SEGÍTSÉG!

2014. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
küld el sportolni, és ha ott lefárad .nem lesz energiája hisztizni. 15 évesen tanulni kell, meg kell tanítani a gyereket hogy kell tanulni, ha te nem tudod, fogadj melé 1 tanárt aki megmutatja neki. A barátok is befolyásolják. Hányas tanuló volt idáig? hányadikba jár és mit tanul?
2014. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
9. osztályba jár, zenét tanul (igaz utálja, rá van erőltetve és én szeretek vele kicseszni)
2014. nov. 27. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!