Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszoc? Pszihopata jellem?

Antiszoc? Pszihopata jellem?

Figyelt kérdés
Egy régi trauma miatt egy gyenge személyiség darabokra tört, öngyilkossági kísérlet után gyökerestől megváltozott a személy jelleme. Nem lehetett ráismerni, elhidegült a külvilágtól , elején elzárkózott depressziós volt, majd ahogy múltak az évek úgy nézett ki hogy mintha rendbe jött volna, ujjra volt egy kis szociális élete, de nem sokra rá úgy tűnt hogy a depresszió súlyosbodott. A bizalmát teljesen elvesztette mások iránt, és közösségekben, társaságban mindig egy álarc mögött van. Soha nem mutatja ki az érzéseit, mivel nincsenek neki. Aki megismeri az egy életvidám embernek tudná be, aki viszont az álarc mögé pillant láthatja azt a temérdek fájdalmat, sötétséget amit magában hordoz évek óta. Mostanára komolyan nem érti hogy miért kellene egyes helyzetekben szomorúnak lennie, vagy épp örülnie. Olyan rég elfeledte ezeket az érzéseket hogy már azt is elfeledte hogy mikor melyiket kellene éreznie. Szó szerint ijesztő néha az az érzéketlenség ami belőle sugároz ha nincs rajta a álarc. Milyen ez a fajta jellem, Antiszociális ? Pszichopata ? Súlyos depressziós ?

2013. dec. 23. 02:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ohh, mintha rólam írtad volna... Ez nagyon ilyesztő.
2013. dec. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megtört. A pszichopata azért kicsit durvább...
2013. dec. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
66%
Szerintem a sok gond miatt lefagyott kicsit az agya ahogy a számítógép szokott.Az ilyen embernek az az egy gyógymód véleményem szerint,ha van mellette valaki aki érezteti vele ,hogy mindig ott lesz mellette és szereti.A szeretettel lehet gyógyítani és segítő beszélgetéssel megértést elősegíteni az elméjében.Súlyos depressziós szerintem.
2013. dec. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kizcar ***** válasza:
Én is ilyesmi vagyok. Általában csak megjátszom az érzelmeket, színészkedek, hogy az emberek nehogy azt higgyék ézéketlen vagyok. Nálam szorongó, avoidant, skizotípiás személyiségzavar jeleit állapították meg.
2013. dec. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hunbula ***** válasza:
100%

Ez egy sérült, csalódott ember, aki nem meri átérezni az érzéseit. Fél a csalódástól, fájdalomtól.


A pszichopata ennél sokkal durvább. Nézz utána, ha érdekel, de még csak szociopata sem ez alapján. Csak egy sérült személy aki így vigyáz magára.

2013. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sajnos, én is pont ilyen vagyok.
2013. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem írni,hogy én már sajnos nem tudom leplezni társaságban, hogy vmi baj van velem. Nem tudom már felvenni az álarcot és ezt észreveszik és kerülnek engem.
2013. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kizcar ***** válasza:

4/7 vagyok


Az antiszociális és pszichopata személyiségzavaros ember egyébként nem olyan amit te írtál le.

Az antiszociális és pszichopata nem törődik mások érzéseivel, nincs együttérzés benne, mindenkit eltapos aki az útjába kerül lelkiismeretfurdalás nélkül.


Ezen a két oldalon utánajárhatsz melyik személyiségzavarra mi jellemző.


[link]


[link]

2014. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kizcar ***** válasza:

az előző és ez is ez 2013-12-23 03:40 voltam


Még annyit ezekről, hogy ezek csak állapotok, amiken kemény munkával, pszichoterápiával, kitartással nagyban lehet javítani.


Úgy értem ezt. Ez csak egy leegyszerűsített példa lesz.


Ha valaki beszari a pókóktól, annak meg kell fognia egyet a kezében, és ott is kell, hogy tartsa. Ezt minnél többször kell csinálni, és a fóbia előbb utóbb nagyban enyhülni fog, de el is tűnhet.

Tehát le kell küzdeni a félelmeinket.


Mivel én társaságban szorongok, mostanában eljárok diszkóba, nem iszok egy csepp alkoholt sem, és bátorságból elkezdek táncolni. Próbálom elengedni magam saját erőből. Az alkohollal való elengedés már nem ér semmit, mert azzal nem fejlődik az emberben az a bizonyos valami, ami gyenge, amitől rosszul érzi magát az ember bizonyos szituációkban.

2014. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán pont a pszichopata és antiszociális ellentettje a másik szélsőséges irányba: neurotikus.
2015. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!