Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha naponta eszek kis mennyiség...

Ha naponta eszek kis mennyiségben édességet akkor lehetek cukorbeteg? 14/L többi lent

Figyelt kérdés
Rendszeresen sportolok, nem vagyok pálcika vékony, de duci sem..általában azt szokták mondani, hogy inkább erősek a csontjaim, 51-52 kg vagyok, nem vagyok hízásra hajlamos, vagyis még nem :D... 1-2 naponta mondjuk egy kisebb/ritkábban nagyobb csokit eszem. Tudom, hogy rengeteg kérdés van ezzel kapcsolatban, de azért szeretném megtudakolni. A válaszokat előre is köszönöm! :))

2014. dec. 16. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem ettől lesz vki cukorbeteg. :)

Én is minden nap eszek vmi édességet (függő vagyok asszem... :) ), de nem lettem az, még terhesség alatt sem.


1. Tévhit: Túl sok édesség fogyasztása cukorbetegséghez vezet.

Igazság: A cukorbetegség kialakulása nem az elfogyasztott cukor mennyiségével van összefüggésben. Az 1-es típusú diabéteszt a hasnyálmirigyben lévő inzulintermelő sejtek pusztulása okozza, amely nincs kapcsolatban a cukorfogyasztással. A 2-es típusú diabétesz akkor alakul ki, ha a szervezetben nem képes megfelelő hatást kifejteni a termelődött inzulin. A 2-es típusú cukorbetegségre való hajlam a legtöbb esetben genetikailag öröklődik. Rendszeres testmozgással és megfelelően megtervezett és betartott étrend mellett mértékletesen az édesség fogyasztása is megengedett.



Bővebben: [link]

2014. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)
2014. dec. 16. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisebb mennyiségtől nem lesz semmi bajod, főleg ha nem is vagy hízásra hajlamos.
2014. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 schocko ***** válasza:
...egyes típusú lehetsz bármikor, egy bizonyos életkorig, a kettes típus bonyolultabb, egyik okozója a folyton evés, amiről nem szoktak írni, vagyis amikor szinte félóránként bekap az ember valamit, ami folyton magasan tartja a cukorszintet és ez az évek során hozzájárulhat a cukorbetegséghez...nem szabad nassolni, ez a lényeg...
2014. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azért ne legyél olyan nyugodt, mert a szervezeted nem fogja meghálálni ezt neked.

van, akinél kialakul a cukorbetegség a napi rendszerességű magas cukorbeviteltől, van, akinél meg nem.

lehet magadat vigasztalni meg nyugtatgatni, de az biztos, hogy rosszat teszel a szervezeteddel.

2014. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen vigyázok, és igazából csak most kezdtem el ezt a csoki fogyasztást a mikulás-karácsony szezon "miatt". De nagyon fontos az egészségem szóval akkor hetente mondjuk 2. eszek egy kisebb csokit vagy valamit, de csak akkor ha "égető szükségem van rá" :))
2014. dec. 17. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!