Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kollagént szedés, melyik a...

Kollagént szedés, melyik a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Térdfájdalmak miatt javasolták a kollagén szedését (Condrosulf,és egyéb gyógyszerek helyett).

Milyen formában lehet kapni,por,tabletta,stb?

Szedi e valaki,melyik a legjobb,hol lehet venni,mennyibe kerül?

Tapasztalatokat,tanácsokat szeretnék!

Köszi



2014. dec. 18. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Flexigél nevű készítményt szoktam szedni a Fincklubbos terméket. Az ára elég húzós. Pár éve felváltva fájt a térdem, miután elkezdtem szedni. Azóta nincs ilyen problémám. Idén három üveggel szedtem csak be és semmi bajom. Viszont naponta elvégzek egy térdtornát.
2014. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Valószínűleg félreértetted az orvost, mert nem kollagént adnak porcfájdalomra. (a chondrosulfban sem ez van) A fő hatóanyag az ún. glükózamin-szulfát. Ez a legfontosabb, hogy benne legyen a készítményben. Emellett még szoktak más anyagokat is beletenni, pl. a kondroitin-szulfát és az MSM (ami a metil-szulfonil-metán rövidítése).

2. Lehet kapni por, tabletta és kapszula formájában. Én személy szerint a tablettát vagy a kapszulát szeretem, mert a port bevenni macerás, de néha por formájában olcsóbb. Szerintem mondjad azt a patikában, hogy glükózamin-tartalmú készítményt akarsz, melyik a legolcsóbb.

3. Én szedem már egy ideje és tényleg jót tesz. Az a fontos, hogy ne várjál javulást rövid időn belül, legalább 3 hónapig kell szedni minden nap, hogy javulás legyen. Úgy szedd, hogy naponta legalább 1000-1500mg glükózamin legyen a bevitel, 2 részletben (este és reggel).

2014. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi eddig is!

:)

2014. dec. 18. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:

ha tényleg kollagént szeretnél szedni, akkor viszont egyél zselatint.

most a porcod fáj, vagy az ízületed?

mindenesetre a zselatin az úgyis csak használhat, és teljesen olcsó.

2014. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!A térdfájdalomnak is több oka lehet.Ha porckopás, izületi probléma akkor a glükozaminszulfát, kondroitin szulfát és az MSM tartalmú készítmények segíthetnek.Amennyiben az izületi folyadék hiányzik, akkor a hyaluronsavat kell pótolni ami jó ha gyömbérrel, kurkumával együtt van.Gyulladás esetén sokat segít az omega 3 zsírsav.Amennyiben a csont végek porózusak, koptak, akkor a kalcium és ásványi anyag pótlás is fontos.lehetőleg mindezt természetes formában, gyógynövény kivonatokban érdemes fogyasztani.Sok jó tapasztalat van velük élsportolóknál is.Időnként ha nekem is előjönnek ilyen problémák, akkor ezekkel rövid időn belül rendbe szoktam szedni magam.Jobbulást!
2014. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Én sem tudtam szedni a Condrosulfot és a Béres Porcerőtől is befulladtam. Az a kollagén hidrolizátum amiről írtam, az nem okoz mellékhatásokat, csak hát elég drága. Próbálkozhatsz glükosamin pezsgőtablettával is. Lehet kollagén kapszulát kapni a Müllerben is, de a hatóanyag sokkal kevesebb, mint az említett termékben.
2014. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!