Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős, sok éve tartó szorongásr...

Erős, sok éve tartó szorongásra mi lehet a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta nagyon erős szorongással küszködök szociális helyzetekben. Független ettől 17-18 éves koromtól kezdve úgy döntöttem, hogy sarkamra állok és legyőzöm ezt a dolgot. Nagyon kommunikatív lettem és sikerrel. Több kapcsolatom lett és sok minden javult. Ennek ellenére a szervezetem folytatta a régi mintát. Rendszeres tenyérverejtékezés, túl hamar elpirulás, és sokszor megfoghatatlan izgalom, amit nehéz meghatározni. Magán pszichiáter Frontint írt fel (terápia mellett, nem ettől várva mindent). Tehát orvosi felügyelettel, alkalmanként szedem. Hetente 2-3 olyan szitu van, amikor már úgy érzem, nem tudom leállítani ezt az erős szorongást olyan erős.1 mg Frontin teljesen megszüntette ezeket a tüneteket. Most egy hónap után viszont azt érzem, hogy bár még mindig segít, de egyre kevésbé és rövidebb ideig hat. Mi erre a megoldás? Nem szeretném megemelni az adagot. Előtte sok évig ezer más megoldással próbálkoztam. Sport, Nervenpflege, Valeriana Relax, citromfű. Stb. A citromfű tea nem volt rossz, de nem csökkentek komolyabban attól sem a tüneteim. Nagyon sokat ront ez az életminőségemen, rengeteg dologban akadályoz, amit meg enged, azt is erősen korlátozza. Tanácstalan lettem.

2014. okt. 22. 20:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem odaírni: Harmincas srác vagyok.

Még egy kis kiegészítés: Az 1 mg Frontint kb az ilyen különösen szorongást keltő alkalmak előtt kb 1 órával vettem be, és aznapra sokáig nyugodt maradtam. Elképzelhető,hogy megszokta a szervezetem már ezt az adagot és ezért nem hat már úgy?

2014. okt. 22. 20:38
 2/17 NoDrugs ***** válasza:
A Frontin egy benzodiazepin. Nagyon addiktív. Azért nem érzed a hatását mert már kialakult a tolerancia.
2014. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem az segít, hogy olyan emberekkel ismerkedem és beszélgetek, akiknek már a jelenlétében is jó lenni. Elvégeztem az agykontroll tanfolyamot is, de magamtól nem tudtam úrrá lenni az érzéseimen. Járj olyan helyekre,ahol pozitívan gondolkodó emberek vannak pl: klubbok. Meditálj, sétálj, sportolj valamit. Nekem az állatok is segítenek.

Nálam már depresszió is kialakult pár éve és a szorongás pici koromtól életem része.

2014. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Xanaxból (ugyanaz, mint a Frontin) van SR, vagyis hosszított hatású. Nekem ez segített, mikor a simából már 3 óránként "csemegéztem".
2014. okt. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Nekem is felírták a Xanax sr-t és 2 hónapig szedtem. Folyamatosan nyomott és fáradt voltam. Inkább kértem,hogy abbahagyhassam,mert vele se vagyok jól. Alvásproblémára Sanval-t írtak fel, ha nem feküdtem le 10-15 percen belül hallucinálni kezdtem és utána képszakadás.
2014. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat mindenkinek! Igen, a sport, séta...stb. mindenképpen újra tervben van. Valamit csak segít.Szeretnék egy kutyát is, csak sajnos a kis lakásban nagyon kicsi helye lenne, és napközben mikor dolgozni vagyok, nagyon rosszul érezné magát. A hosszított Xanaxról (Frontinról) hallottam.Az alkalomszerű szedés lehet,hogy azzal hatékonyabb lenne? A sima változatnál még elképzelhető,hogy visszaáll a korábbi állapot? Tehát,hogy ha most egy ideig nem szedem be,akkor legközelebb újra el fogja mulasztani az 1 mg is a szorongásokat?
2014. okt. 23. 22:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem is volt/van ilyen. Mindenki frontinnal/xanax-szal kezdi. Aztán 1-2 év után megunja, hogy nem ad tartós megoldást. Tartós megoldást az antidepresszáns ad, folyamatos szedés mellett. Nincs tőle álmosság, lehet inni alkoholt és úgy általában - ha megfelelőt sikerült választani - nem érzel semmi különöset, csak hogy jól vagy. 2 évig szedtem, nem a levegőbe beszélek.
2014. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Csak el szeretném kerülni a rendszeres gyógyszerszedést.Ezért választottam az alkalmi nyugtató használatot. Csak hát ez valóban nem hoz tartós megoldást.:((

Azt meg végképp nem tudom,hogy olyan emberek jelenlétében,akik az égvilágon semmilyen fenyegetettséget nem jelentenek, miért kezd el verejtékezni a kezem és miért indul be sokszor olyankor is ez a sok ideges reakció.:(

2014. okt. 27. 13:44
 9/17 anonim ***** válasza:
És miért szeretnéd elkerülni, azon kívül, hogy csak?
2014. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyik barátom szedi, és már kétszer abba szeretne volna hagyni, de mindig rosszul volt és újrakezdte. Évek óta szedi már,tehát nem lehet mondani,hogy azért,mert meg sem várták volna az orvossal a hatását.Emellett sok más helyen is lehet olvasni a káros hatásairól. Ezek tudom,hogy nem mindent elsöprő bizonyítékok,és okoskodni sem szeretnék.Én egyszerűen attól lennék nyugodtabb,ha nem kerülne be a szervezetembe naponta valamilyen gyógyszer.Emellett abszolút elhiszem,hogy segít.A pszichiáter is inkább ezt ajánlja, mint a nyugtató szedést.Át kell még gondolnom, csak nem vagyok nyugodt még a ténytől,hogy lehet erre lesz szükség.:(
2014. okt. 30. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!