Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul vagyok, miért?

Rosszul vagyok, miért?

Figyelt kérdés
Próbálok egy értelmes kérdést kiirni, de nehéz. Elsős egyetemista vagyok, h milyen szakon, lényegtelen. Már kb 1 hónapja az ev végi zh-k és a vizsgaidoszak miatt úgy kiakadok, hogy el se tudom mondaiv ni. Utálom, gyűlölöm a könyvet, tegnap meg is próbáltam felgyujtani, az lenyugtatott volna, a telefonom a falhoz vrtnem, az is jól esne. Képtelen vagyok tanulni. De KELL és kész vagyok. Fásult az agyam, ha van egyáltalán. Nemhogy nem érdekel, hanem gyűlölöm az egészet. Felfogom ami le van írva, de nem marad meg semmi, és nem élvezetes. Szenvedés minden pillanat. Tepem a hajam. Eddig is ez volt de már eljutottam egy olyan szintre amivel nem tudok mit kezdeni. Mindenki okosokat mond de csak feldegesitenek vele, mer nem értik a lényeget. Lehet nem nekem való ez az egész... De muszáj mer mehetek nettó 100-er dolgozni ha nem. Anyám kirak az utcára.

2014. dec. 23. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó szüleid lehetnek, olyanba kényszerítenek, amit nem akarsz... szép...


Azért van ez a bajod, mert nem akarod!


Nincs diplomád, akkor se ess kétségbe, külföldön nem a diploma kell... hanem a tudás!


Fogadjunk valami humán szakon vagy, jog esetleg? Eltaláltam?


20/L

2014. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen
2014. dec. 23. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Sejtettem, ne hagyd már magad, hogy a szüleid mondják meg mit csinálj, vagy mit szeress.

Gondolj bele! Milyen szülő az olyan, aki eldobja a gyerekét, mert nem szeretne mondjuk spenótot enni, mert nem szereti?


Legnagyobb hülyeség: a spenóttól erős és egészséges leszel,megnősz tőle nagyra.


Na a spenót, jelen esetben a jogi kart akarja szimbolizálni.


Jog: gazdag leszel és BMW-vel járhatsz, nem lesznek anyagi gondjaid.


De kérdezem én? Mit ér az egész, ha nem szereted és lelkileg beteggé tesz?

Nem a BMW-től leszel boldog...az mondjuk igaz, hogy pénz körül forog ma a világ de a lelki egyensúly, boldogság sokkal fontosabb!


Ezt mondd el a szüleidnek vagy mutasd meg nekik amit írtam.

Ha ezek után nem értenek meg akkor nem érdemelnek téged.

Nekem nincs anyukám (él, virul), hasonló (durvább) dolgok miatt vesztettem el.


Találd meg önmagad, ez a legfontosabb az életben!



Első voltam.

2014. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem jogra járok. Amit végzek max 200-as fizetésre számíthatok.
2014. dec. 24. 06:09
 5/8 A kérdező kommentje:

BMW nagyon is kellene, de azt nem joggal, hanem vállalkozással fogom megcsinálni.

Bocs, de nem értek egyet azzal, hogy az a baj, hogy szüleim rám erőltették. Szerintem csak simán hülye vagyok ehhez. Középiskolát se szereti az ember, de elvégezni, sok nemszeretem dolgot kell csinálni. Most ez már nem kötelező, de ha az lenne, akkor rendesen megszívnám. Ez inkább valami hiba, hogy nem tudom megcsinálni, mint hogy rámerőltették.

2014. dec. 24. 06:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen a középiskolát elvégzed, mert tudod, hogy azzal magadnak teszel jót.

Hát lehet, hogy most azt hiszed, hogy ez nem így van...

amúgy meg teljesen mindegy, hogy a szüleid vagy saját magad erőltetsz magadra valamit, a szervezeted jelez, hogy mégse olyan jó ez neked.

De te tudod! :)


Előző voltam.

2014. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szamo77db ***** válasza:
Nálam is eljött egy ilyen pont az egyetemen, egy oroszóra után. Óra után felálltam, széttéptem az orosz jegyzetet és soha nem mentem az egyetemnek közelébe sem. Képtelen voltam tovább kínozni magam! Otthon megértették és nem volt fesztivál miatta.
2014. dec. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én inkább küzdök tovább. Most karácsonykor a családban helyreraktak. Nem külső körülményeket kell keresni, nem kifelé rakni a felelősséget, nem kibúvókat keresni, hanem leülni, és tanulni. Igazuk van. Ki fogja megtanulni, ha nem én? Az más kérdés, ha mindent megtesz valaki, és akkor se megy, de ahhoz mindent meg kell tenni. Úgy érzem, még nem kínoztam magam eleget. Az a helyzet, hogy egyébként nekem korábbról pszichés problémáim vannak, mi azt jelenti, hogy ehhez hasonló helyzetbe kerültem már, és akkor a dolgok feladása történt. Emiatt azt szűrtem le, hogy ilyen helyzetben ez kell következzék, de ezt valójában én következtettem ki, nem biztos hogy minden hasonló helyzetben ennek kell lennie. Egyébkén egy megjegyzés a pszichés problémákkal kapcsolatban: sok pszichés problémára rámondják, hogy "betegség", mikor valójában az egyénen múlik, hogy mi történik. Ami igazán betegség, azzal az egyén bármit tesz, nem tudja megszüntetni, mert tőle független. Ilyenek léteznek. Endogén depresszió, bipoláris betegség, skizofrénia. Ezek mindig is létező betegségek voltak a történelem során, ezeket az egyén maga nem tudta leküzdeni, mivel vagy az agy szerkezetében vannak elváltozások, vagy a genetikai hajlam előjön az élet során. A legtöbb depresszió, vagy stresszel összefüggő tünet nem ilyen. Azok konkrét reakciók egy helyzetre, és azoknak vannak kezelési módjai. Lehet hogy nem tanultam még kezelni a stresszt és a nyomást. Ha valóban beteg vagyok, akkor meg az orvos megerősíti, de egyelőre eddig senki nem mondta hogy az lennék, szóval próbálok a felszínen maradni.
2014. dec. 25. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!