Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Régóta ég a gyomrom, ha...

Régóta ég a gyomrom, ha elmegyek orvosi vizsgálatra akkor mindenképp végeznek gyomortükrözést?

Figyelt kérdés

Sajnos már régóta szenvedek ezzel a problémával, és szinte semmilyen gyógyszer nem használ már, most per pillanat csak a tejtől múlik el. De nem lehet mindig nálam egy üveggel, pedig ha kicsit is megeröltetem magam, akkor egyből előjön. Dokihoz meg azért nem nagyon merek elmenni, mert félek, hogy gyomortükrözést is csinálnának esetleg, és az gondolom nem valami jó érzés lehet.

Tanácsokat kérnék! Köszi!


2008. aug. 21. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Hasonló gonddal küzdöttem én is. A szőnyeg alá söpörtem elég sokáig a dolgot. Halogattam vele orvoshoz menni. A tej jó ötlet, csak sajnos többet ártunk vele, mint használunk. Ugyanis utána csak még több sav termelődik. A dokihoz sajnos el kell menni idővel. Lehet, hogy tükrözés nélkül is ír fel receptre kapható savlekötőket, de ha mégis el kell menni tükrözésre, akkor sem kell kétségbeesni. Nekem például bódításban csinálták a körzeti rendelőintézetben, pedig még hálapénzt sem adtam a dokinak, csak mondtam, hogy nagyon félek, és ő is látta rajtam, hogy nem vagyok valami jól. Mivel csak akkor fordultam orvoshoz, amikor már kórházba is befektettek, és kb. egy hétig semmit nem ettem, annyira fájt a gyomrom, és a nyelőcsövem.

Ja és pár tipp, amíg nem szánod rá magad a vizsgálatra:

1. Ne nagyon egyél fűszeres, vagy túl meleg kaját!

2.Egy kicsit több párnán aludjál, hogy a fejed magasabban legyen, így ugyanis megakadályozható, hogy a gyomorsav visszafolyjon a nyelőcsőbe, ugyanis előfordulhat az is, hogy nem a gyomrod, inkább a nyelőcsöved alsó része ég. Ugyanis ilyen panaszokat okozhat a reflux is. Aminek a lényege, hogy sok a gyomorsav, és ezenfelül nem zár elég jól a gyomorszáj.

3. Lefekvés előtt legalább 1 órával, de inkább 2-vel már ne egyél.

4. Fekve, vagy félig ülő helyzetbe ne egyél.

5. Mentolosakat is érdemes kerülni, mert átmenetileg enyhülést hoznak, de utána sokkal rosszabb lesz. (Tapasztalat!

6. Nem tesz jót a dohányzás és az alkohol sem.


Remélem tudtam segíteni, és bátorság, keresd fel a háziorvosod. Tudom, hogy nem könnyű, de ne juss odáig, ameddig én.

2008. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A habzsolás, az étel nem megfelelő megrágása is okozhat gyomorégést!

Jobban jársz, ha elmész a dokihoz! Lehet, hogy csak helicobaktered van, azt egy sima kilégzés teszttel megállapítják! Gyorsan, gyógyszereel kezelhető!

[link]

2008. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, holnap szerintem el is nézek a dokihoz. Igazából nekem szerintem az lehet a bajom, hogy nem zár jól a gyomorszájam, mert nem a gyomrom ami ég, hanem kicsit fentebb.És igazából ez azóta jött elő, amióta felszedtem jónéhány kg-ot (kb 30kilót:()

Reménykedem, hogy még nem tartok ott hogy tükrözni kelljen.

2008. aug. 21. 21:48
 4/8 anonim válasza:

SZia!

Ez Esetben Neked is lehet, hogy refluxod lesz...

Mondjuk a gyomortükrözést én sem úsztam meg, de egészen elviselhető. Mondjuk az érzéstelenítő egy kicsit keserű... de ha egy kicsit érdekel az orvostudomány, akkor lehet, hogy Te is inkább a monitoron eléd táruló képre fogsz figyelni és nem a tükrözésre :)))

Anno nekem fölirtak egy gyógyszert, azt kb. szedtem 2 hónapig, meg azóta odafigyelek a rendszeres táplákozára, meg mondjuk nem követek el akkora bakit, mint a fekete kávé, meg az alkohol éhgyomorra... és azóta nem is jött vissza... (pedig már ott tartottam, hogy enni sem nagyon bírtam)

2008. aug. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is égett a gyomrom elég durván, és utánaolvastam kicsit a dolgoknak, azóta teljesen megszűnt!


Első, hogy az orvost felejtsd el... csak gyógyszert fog felírni... attól hogy savlekötőt szedsz, a betegség OKA nem múlik el, csak a tünetet megszünteti... EGY IDŐRE. Ráadásul iszonyat mellékhatásai vannak a gyógyszernek.


El vagy savasodva! Mégpedig a rossz táplálkozás miatt. Amit kerülnöd kell, mert NAGYON savasítanak: cukor és liszt. (és persze minden amik tartalmaznak cukrot lisztet) semmi édesség, pékáru, üdítő, tészta stb...


Lúgosító ételek: Theodora (szénsavmentes) ásványvíz! napi 4 liter legalább

Sötétzöld zöldségek NYERSEN (brokkoli, spenót stb.)


Pár nap alatt helyrehoz egy ilyen diéta! Persze fehérjét is egyél, főleg hogy el vagy hízva, mert a fehérje a legfontosabb tápanyag! HÚS vagy HAL!

2008. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:


Köszi a tippeket, ki fogom próbálni mindenképp, csak most azt nem tudom, hogy ha el kell hagynom minden lisztes, cukros ételt, akkor egyátalán mit ehetek? Csak zöldségeket, meg húsokat? Úgyhogy légyszíves, fejtsd már ki ezt kicsit bővebben! köszi!

2008. aug. 22. 16:38
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Pedig nem hagynám ki a dokit, mert ki is lyukadhat a gyomor ha fekély van!
2008. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen problémám volt kb. 4 éve, elmentem dokihoz, aki a tünetek elmondása alapján rögtön refluxot diagnosztizált, felírt Controloc-ot, amit két hónapig kellett szednem, és azóta semmi bajom, ehetek bármit. A Controloc azért jó, mert nem csak a gyomorsavat közömbösíti, hanem rendbehozza a gyomor záróizmát is. Szóval nem csak tüneti kezelés.
2008. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!