Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy napközben 55...

Normális, hogy napközben 55 körüli a pulzusom, de éjszaka gyakran arra ébredek, hogy nagyon szapora? Ébredés után ha megmérem, akkor olyan 85 körüli.

Figyelt kérdés

Csak mert ugye pont, hogy alvás közben kellene, hogy alacsonyabb legyen.

Vagy nem kell vele foglalkoznom?


2010. febr. 10. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A pulzus önmagában macskafülit se ér azt mindíg a vérnyomással kell nézni.
2010. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

55 a pulzusod??? Szerintem az nagyon kevés, nem?! Nem akarsz elaludni állandóan? Szerintem csak akkor foglalkozz vele, ha van valami mellékhatása (álmosság, rossz közérzet stb.)

Rajtam volt egy műszer 1 napig, ami mérte és volt hogy 120 volt. Jó, azért mértem, mert tudtam, hogy magas...

2010. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam álmos lenni, kivéve ha nem alszok. :)

A vérnyomásom is alacsony , 95/60 körül van általában, ha pedig arra ébredek, hogy szapora a szívverésem, akkor olyan 110/70 körül szokott lenni.

2010. febr. 10. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Komolyabb sportolóknak akár 35 körül is lehet a pulzusuk. Nem gond az 55. Az esti 85 sem probléma szerintem, de az biztos, hogy valami oka van az emelkedésnek. Nincs alvászavarod?
2010. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 LKwrwv7RfL válasza:
AZ 55-ös nyugalmi pulzus normális, a 85 is. Az írod "éjszaka gyakran arra ébredek, hogy nagyon szapora..." erre nem lehet ébredni. Konkrétan szívdobogás érzés, vagy rendszertelen szívverés az ami felébreszt?
2010. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy mindkét érték normális, csak azt nem tudom, hogy az normális-e, hogy alvás közben magasabb, mikor akkor kellene pont alacsonyabbnak lennie.

Alvászavarom nincs, és szívdobogásérzésre ébredek.

2010. febr. 11. 10:22
 7/10 LKwrwv7RfL válasza:
Ez akkor valamiféle stresszes állapot, ki vagy merülve. Egy kicsit lazítani kéne, többet mozogni esetleg este nyugtató teát inni.
2010. febr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez azért nem ilyen egyszerű. Kellene minimum egy ultrahangos vizsgálat, mert lehet akár egy szív rendellenesség is az oka. Előfordul, hogy a szív szerkezetéből adódóan nem tudja megfelelően kipumpálni a vért magából, így a kísebb keringési teljesítmény miatt nő a pulzus. Erre van hatékony gyógyszer, például a béta-blokkolók. Javaslom menj el dokihoz.
2010. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 LKwrwv7RfL válasza:
Azzal ugye tisztában vagy mit is csinál a beta blokkoló? Csökkenti a szívfrekvenciát, 55-ös pulzuson nem kéne lentebb vinni mert elájul. Az szívdobogása nem jár tachycardiával, tehát nem kell csökkenteni. Valami vegetatív oka lehet.
2010. febr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
07:05 Kösz a helyesbítést. Nem vagyok szakmabeli, csak az egyik ismerősöm szedi a Betalocot, mert néha felpörög a szíve szegénynek. Bár lehet, hogy éjszaka nincs problémája.
2010. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!