Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szivritmus zavart okozhatja...

A szivritmus zavart okozhatja idegesség, stressz? Ezek elmúltával rendbejöhet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen okozhatja!Énszerintem nem.Mivel ez egy betegség szerintem gyógyszeres kezeléssel múlik.
2010. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló hülyeséget írt részben.


Valóban okozhatja stressz a szív ritmuszavarát, viszont ha megállapított, hogy pszichoszomatikus eredetű a baj (hívják szívidegességnek is), akkor bizony kár gyógyszerekkel elfedni a tünetet, a kiváltó okot kell lehetőség szerint megszüntetni.

2010. febr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Éppen ilyen cipőben jártam. Munkahelyi stressz miatt (vállalkozó vagyok) egy idő után olyan szívritmuszavarom lett, hogy gyógyszert kellett szednem (Betaloc, majd Metoprolol Z Hexal). Egy évig szedtem. A háziorvos pszichiátriára akart küldeni, de nem mentem, mert akkor Xanaxot kellett volna szednem. Próbáltam mindenféle gyógyteát, nyugtató teát, ilyesmit, de nem használtak. Relaxálni nem igazán tudok, az elmém túl hangosan zúg. :-S

Aztán valahol olvastam, hogy a zöld teának is van stresszoldó hatása (nem ezt emelik ki általában legjobban), úgyhogy elkezdtem inni. Nem filteres, hanem teljesen natúr, ízesítés nélküli zöld teát (Sonnentor a márkája). Napi két litert ledöntöttem és döbbenetes módon két hét múlva abbahagytam a gyógyszer szedését! Ez 3-4 hónappal ezelőtt történt, azóta minden nap legalább egy litert iszok meg, és csak nagyon ritkán fordul elő egy-két perces mellékalapálás. A stresszt sokkal jobban kezelem, sokkal nyugodtabb vagyok. A háziorvosnak is elmeséltem és mondta, hogy az antioxidánsok okozhatják az idegrendszer megerősödését, mert ugye a szívnek ilyenkor semmi baja konkrétan. Próbáld ki, és jobbulást! :-)

2010. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!