Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok stressz, idegesség okozhat...

Sok stressz, idegesség okozhat allergiás tüneteket, viszketés, szemgyulladás, tüsszögés stb, vagy legyengítették a szervezetemet?

Figyelt kérdés
Félek, hogy allergiás lettem a macskáimra :((((( Mostanában sok stressz ért, és még ez is, ezt már nem tudnám feldolgozni. Járok pszichiátriára, antidepresszánst már 2 hónapja szedem, nem hiszem, hogy attól lenne a viszketés.
2011. jan. 10. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne szedj ilyen k.akikat. Az antidepresszánsok valóban szanaszét zúzzák a szervezeted. A stressz pedig okozhat allergiás tüneteket, de a legjobb az lenne, ha elmennél vele orvoshoz. Amúgy én is allergiás vagyok az állatszőrre, ennek ellenére van 2 kutyánk és egy benti cicánk, Claritint szedek, és sópipát szívogatok, tünetmentes vagyok.
2011. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, okozhta, mert a stressz az immunrendszert legyengíti, így bármilyen betegség könnyebben jön elő.
2011. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos muszáj szednem, különben bedilizek. Most igyekszek többet kezet mosni, ne nyúlkáljak a szemembe macskás vagy koszos kézzel, mára már nem is viszketek annyira. meg igyekszek nem idegeskedni, nehogy tényleg rájuk legyek allergiás :S

2011. jan. 11. 14:48
 4/5 anonim válasza:
Sajnos vannak még olyan pszichiátriák ahol tényleges kezelés és terápia helyett a gyógyszerrel való teletömés módszerét választják. Nem mondom, hogy a te is ez az eset, de ha tényleg stresszel és azért jársz pszichiátriára, akkor lehet hogy a lelkeddel és/vagy az életviteleddel vannak problémák, amikre a gyogyó csak tüneti kezelés. Szerintem első körben keress föl egy pszichológust is, mert a pszichiáterek néha csípőböl gyógyszerrel tüzelnek terápia helyett.
2011. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja és pesze a gyógyszert ne hagyd abba addig ameddig nem beszéltél a dokival, mindenképpen mond el neki és kérdezd meg nem lehetnek e ilyen mellékhatásai, esetleg fölír egy kevésbé károsat. (már ha eggyáltalán attól van) Utánna kérj időpontot egy pszichológustól.
2011. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!