Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ezt okozhatja idegesség,...

Ezt okozhatja idegesség, stressz, idegi probléma? (több lent)

Figyelt kérdés

Napok óta nagyon rosszul vagyok, nem alszom mert szorongás tör rám )mikor már majdnem álomba merülnék, akkor hirtelen "megijedek", és remegek, hasamba hangyák mászkálnak (vagyis mint mikor stresszes állapotba kerül valaki :P) Tegnap is rám tört, pedig vettem be gyógynövényes nyugtatót. A homeopátiás szorongásra való bogyók segítenek (azt nem tudom, hogy tegnap segített e volna, mert nem mertem a kettőt egyszerre bevenni).

Nagyon zavarnak a fények, ezektől is rosszul lét lesz rajtam, émelygés meg ilyenek :P, meg persze idegesség szerű valami. Olyan ebben a néhány napban, mintha álmodnék, tompábbak a hangok, meg úgy minden :P. Nagyon zavar már. 18 vagyok. Szerintetek ez mi lehet, valóban csak a stressz készített ki ennyire? Ha nem mi lehet? ... amúgy feszít a fejem néha, egyszer a tarkómnál, egyszer a homlokomban, meg a fogaim is, lehet hogy valami betegség jönne ki rajtam de nem tud?


2011. szept. 29. 09:32
 1/3 anonim válasza:

Szia! Amiket leírtál, az első mondatokban, azon már én is keresztül mentem. A kísérő tünetek nekem mások voltak, de a végeredmény ugyan az volt: a stressz, a kialvatlanság, az állandó hajtás, nyomás ami a mindennapokat kísérte hosszú időn keresztül ezt hozta ki.

Egyik éjszak elalvás után talán fél órával kipattant a szemem, és a szívem 180-nal tekert (ezután is ez többször előfordult). Magyarán ennyi volt a pulzusom. Hirtelen félelem, szorongás lett úrrá rajtam, és mivel más tünet nem volt, nem hívtam orvost. Próbáltam megnyugodni, elmentem sétálni, kb. hajnal 4ig jártam a várost. Persze elmentem nem sokkal ezután orvoshoz, aki kardiológushoz küldött, majd miután kiderült, hogy semmi szívbetegségem nincs, és a terheléses vizsgálat is remekül sikerült, a kardiológus elküldött ideggyógyászhoz.

Érdekes amit írtál, mert amikre még emlékszem, hogy a szorongás miatt nem mertem még a gyógyszereket sem szedni, sőt elaludni sem. :) A diagnózis végül is: generalizált-szorongás lett, amiből végül sikerült kijönnöm.

Én mindenképp azt tanácsolom, menj orvoshoz, hogy kiderüljön, ha esetleg valami szervi probléma van. Ez a legfontosabb. Ha ez megvan, akkor jöhet a többi.

Szép napot, és fel a fejjel! :)

2011. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Még sosem volt hasonló, ezért nagyon megijedtem. Egy hét elteltével mostmár jól vagyok (elég nagy a valószinűsége, hogy a műhold váltotta ki a dolgot, és persze a korábbi dolgok xD). A háziorvos elküldött az ideggondozóba, holnap megyek, kiváncsi vagyok mit mondnak majd :).

2011. okt. 2. 16:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma voltam, nekem is genaralizált szorongás állapítottak meg, most, hogy utána olvastam mi is ez valójában, szinte 98 %-a igaz rám. Mennyi idő alatt sikerült kikászálódnod a problémából? Csak gyógyszeres, vagy más féle megoldás is létezik (mert én speciel nem nagyon vagyok híve a gyógyszerknek). Ha egyszer sikerül leküzdni, akkor életem végéig boldogan élhetek enélkül, ha nem jön vissza?
2011. okt. 3. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!