Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori szédülés oka bizonyos...

Gyakori szédülés oka bizonyos helyzetekben? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka annak, hogy például moziban elszédülök 3D-s film nézése közben, testnevelés órán felülések közben, illetve egy teljesen átlagos hintán, ha elkezdek hintázni, pár másodperc alatt megszédülök? Valamilyen betegség állhat a hátterében? Vérvételen voltam, ott nincs probléma, normális minden érték.

Aki ért hozzá, vagy volt hasonló helyzetben és megtudta, mi a baj, kérem írja le! Orvoshoz kéne vele fordulnom? Előre is köszönöm! :)


16/Lány



2015. márc. 5. 18:40
 1/5 Hóvirágszál ***** válasza:

ez előfordulhat akkor ha alacsony a vérnyomásod, én is szédülök hintában de nem foglalkozom vele és akkor abbahagyja


a felülések megint csak visszautalnak a vérnyomásra, vérkeringésre


ajánlom, hogy csinálj egy 6 hetes csalántea kúrát, amúgy semmi pánik ez még nem komoly

2015. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A füledben van az egyensúlyozó szerved, és ez a testhelyzetet veszi mindig figyelembe, majd jelet küld az agyba, ami úgy állítja be az izmokat, hogy ne essél el. Valószínű a gyors mozgásokhoz nehezebben alkalmazkodik, mint a hinta vagy a felülések. A 3D-s film meg a összezevarja az egyensúlyozó rendszert. Próbáld, ki, hogy akkor is szédülsz-e felülésnél, hintázásnál, ha becsukod a szemed.


Nem hinném, hogy komoly bajod lenne.


ha normális tevékynységek közben is szédülsz, mint pl. járás, futás, ülés, fekvés, akkor fordulj orvoshoz (neurológus vagy fül-orr-gégészek foglalkoznak általában ilyennel.)

2015. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan vannak így, többek között a körhintán és van amikor az autóbuszon én is szédülök időnként, főleg ha olvasni akarok menet közben. A 3D moziban a térhatás vizuális illúziója hat rád, de a természetes gyorsulásokat nyilván nem fogod érezni de ha éreznéd is talán még inkább szédülnél közben. Ráadásul a virtuális térhatásnál a szemed mindig azonos fókusz pontba néz, a vászon síkjába, miközben a két szemeg máshol próbálja megtalálni az össze tartozó két képből álló térhatású párt. A máélységet érzed ugyan de a szem fókusz pontja nem oda fog esni közuben, hanem mindig egy helyre, a képernyőv vászon felület távolságának megfelelő fókusz pontra.


Ezek mind a természetestől eltérő hatások, amit nehezebben kezelsz mint mások, mert különbözőek vagyunk tolerancia szempontjából.


A torna órán a felülések nagyon hasonlítanak a szédülés vizsgálatokhoz szokásos felülési gyakorlatokhoz. Aki ezeknél szédül, az szédülésre hajlamos és esetleg érdemes lehet kivizsgáltatni magát ideggyógyászaton, ami nem azonos a dili orvossal!! ..mert az pszichiáter volna.


Itt még sok lehetséges okot tudsz erről olvasni:

[link]


[link]


Szóval ezek lehetnek természetes dolgok is de sokszor betegség is megbújhat mögötte. Ezt csak idegrendszeri vizsgálatok végzését tanult orvos tudja csak pontosan megállapítani.

2015. márc. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat! :) Mint kiderült, a vérnyomásom valóban nagyon alacsony, majd megpróbálok kezdeni ezzel valamit...
2015. márc. 7. 23:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyértelműen okozhat szédülést.

olyankor én kávét szoktam inni, vagy teát, esetleg Colát.

2015. márc. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!