Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehetne még tenni? 30...

Mit lehetne még tenni? 30 éves vagyok és a 70 éves anyám jobb állapotban van mint én, legszívesebben meghalnék.

Figyelt kérdés
Az egyetlen hobbim a versenykerékpározás, tegnap elmentem vásárolni, aztán mégis egy nagyobb túra lett belőle. Ha ezt nem tudom tovább csinálni inkább öngyilkos leszek. Nincs semmi más ami érdekelne. Végig fájt a nyakam, meg a hátam, egyáltalán nem éreztem jól magam és szédültem. Már másfél éve folyamatosan fáj a nyakam, amitől semmi erőm nincs semmihez, szédülök, zsibbad a bal karom meg a lábam. Mivel kertész vagyok (igen, a rengeteg munkától és a kerékpározástól van az egész) és egy ideje nem tudtam elhelyezkedni csak kertkarbantartásban, kb 3/4 éve még súlyosabbak lettek a problémáim. Már gyógytornára és mri-re is elküldtek, de semmit nem ért, azt mondták ez csak rosszabb lesz... Már mondták hogy jobb lenne ha abbahagynám a kerékpározást, de akkor inkább öngyilkos leszek. Mit tudnék még tenni?

2015. ápr. 16. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen a tartásod? Mert ha púpos vagy attól is fájhat.
2015. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30 éves vagy, és öngyilkos akarsz lenni. Jó, én még hozzátenném azt is, hogy baromi hülye vagy!
2015. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a tartásommal van a baj. Egyszerűen a szervezetem, gerincem nem bírta a nehéz fizikai munkát, sportolni soha nem volt időm a munka mellett, és szezonban (kerészeti szezon a tavasz és az ősz, nyáron könnyebb) mindig szinte nulla izomzatra elkezdtem terhelni magam (pl. 50L-es földeszsákok cipelése, közteres zsákot is az elején 2esével vittem ki) és ez vezetett ideáig.
2015. ápr. 16. 16:28
 4/13 A kérdező kommentje:
Az Mri-re azt írták, hogy porckorong degeneráció, de orvosnak már nem mutattam meg az eredményt, mert azt mondta nem tud semmit tenni, csak beírat a 80 évesek közé gyógytornára, amin már voltam de semmit nem ér. Mióta ez van, már semmihez sincs kedvem, és a munkán kívül mást nem csinálok mert folyamatosan szarul érzem magam másfél éve sehol nem voltam kikapcsolódni. Elegem van ebből a szar élatből.
2015. ápr. 16. 16:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Az önbecsülésed tropa. Nekem is volt ilyen. Igaz én nem akartam öngyi lenni. Viszont ismerek olyat akit egy sms mentett meg, hogy nem ugrott ki mert kíváncsi volt, hogy mit kapott még az "utolsó" pillanatban. Pedig sikeres vállalkozó nőről van szó, akinek nem kell azon aggódnia, hogy miből éljenek meg.

Az, hogy ilyen szarul érzed magad a lelki beállítottságodat tükrözi, ami nagy stresszel jár a szervezet számára. Ha ezen nem változtatsz, akkor rövid úton elkaparnak. Ez nem vicc vagy tényleg megteszed amit írsz vagy annyira leépülsz a stressz miatt, hogy a szervezeted feladja, vagy annyira leromlik az állapotod, hogy csak ágyban vagy tolókocsiban tudsz lenni.


Elmondom, hogy én mit csináltam.

Nagyon egyszerű. Elolvastam néhány könyvet azóta is rendszeresen olvasok. És csinálom azokat a dolgokat amiket leírtak benne a szerzők. Nálam kb 6 évig tartott mire eljutottam ide. Olvasni olvastam már korábban is, de szinte sosem csináltam amit javasoltak. Egyre szarabbul is voltam nem volt munkám vagy csak időszakosan, pedig két diplomám van. Aztán elegem lett belőle. Most már sokkal jobban vagyok van munkám és egyre jobb az életem.


Könyvek, előadások: Brian Tracy összes anyaga. Kerner Tibor Sziklaszilárd önbecsülés, Szabó Péter Állj félre a saját utadból. Gunagriha Sorsnavigátor


meg amit még találsz tőlük vagy a személyiség fejlesztés témaköréban.


Sok sikert hozzá!

2015. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok 36F amúgy.
2015. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Muszáj lesz valami másik sportot, mozgást elkezdened, mert az ilyen komoly hátfájás nagyon nem jó. Én pár hónappal ezelőtt kezdtem bodyartozni, elsősorban hasonló problémák miatt, mint te. Csak ajánlani tudom. Fogorvostan hallgató vagyok, napi 12 órát görnyedek könyv, rendelőben páciens felett, ez is épp eléggé megviseli az ember hátát, gerincét, hát még aki ezzel együtt hajolgat is. Azonkívül a tartásommal is baj volt, évek óta hordom ezeket az oldaltáskákat, cuki női táskákat jól megpakolva könyvekkel, emiatt az egyik vállam láthatóan lejjebb van, mint a másik. A bodyart mindezeken segített. Korábban konstans hátfájdalmaim voltak, azóta ez szinte teljesen megszűnt, jól érzem magam. Persze vannak más lehetőségek is, mint a jóga, pilates, gerinctorna, de valamit tényleg kezdjél el, mert a legfőbb probléma, hogy megterhelő tartásban vagy egész nap, ezt sem a gerinced, sem a hátizmaid nem viselik el. Nem normális, hogy ennyi idősen ilyen problémáid vannak. Első körben én javaslok 1-2 alkalommal masszázst, hátha még az izmaid jól le is vannak tapadva (nálam is így volt pl), azon meg csak a masszőr segít. És ha ez megvan, sürgősen kezdj el olyan mozgásformát választani, ami kifejezetten a törzsizmaidat, a gerincedet mozgatja meg. Muszáj, ha azt szeretnéd, hogy jobb legyen. Jobb lesz ez, csak tenni kell érteni és persze akarni kell. Öngyilkosságon meg nincs miért gondolkoznod, semmi olyan nem történik veled, amit hosszú távon ne lehetne visszafordítani.
2015. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap is csináltam egy kertet, mindenhova bringával megyek oda is azzal mentem. Az a fő probléma, hogy versenybiciklin az ember nyaka "hátratört" állásban van, és mellette már, ha belemegyek egy kisebb kátyúba, olyan érzés mintha nyakon vágnának egy husánggal.

Délelőtt elkezdtem szédülni, meg bejött a láb és kézzsibbadásos effekt is.

Jógázni el szerettem volna kezdeni, de 1000 forint egy óra.

Én meg pont 1000 forintos órabérért szenvedek....

2015. ápr. 23. 14:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg mellette rengeteget stresszelek is persze. Most is lehetetlen dolgokkal és kiszámíthatatlan munkákkal találtak meg. Az fejem meg már a sok stressztől úgy néz ki, hogy inkább nem nézek tükörbe. Hívott egy ismerősöm is bringázni, de direkt nem mentem, nagyon szarul megyek mostanában, nem bírok figyelni.
2015. ápr. 23. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:

1000Ft-ot keresel óránként és sajnálsz ennyit a jógára/magadra??

Én nem keresek ennyit, de magamra sosem sajnálom a pénzt.

2015. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!