Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Örökké függő maradok?

Robika17777 kérdése:

Örökké függő maradok?

Figyelt kérdés
20éves srác vagyok 5éve kábitószerezem és alkoholproblémáim is vannak. Nagyon nem érzem jól magam ebben az életmódban. Füvel kezdtem mára pedig már ott tartok hogy valamiért újra és újra azon találom magam hogy másnaposan zokogok hogy mennyire rossz is az életem. Alkoholizálok, füvezek, ectasy-t eszem vagy éppen ami van. Idáig azt hittem hogy unalomból csinálom de rá kellett jöjjek hogy függő vagyok. Iszonyat nehéz lesz leraknom de azt hiszem készen állok rá. az lenne a kérdésem hogy örökké függő maradok? Örökké csak sóvárogni fogok a kábitószer után? kissé rémisztő nem tudom mi tévő legyek barátnőm is most hagyott el 3év után teljesen össze vagyok törve. Tudom hogy úgy kéne leszokjak hogy más elfoglaltságot csinálok. Lenne is pár ötletem: edzés, olvasás, munka, de örökké csak "kattogni" fogok rá? :(

2015. ápr. 17. 01:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia, nem fogsz, ha megengeded magadnak, hogy letegyed.


én viszonylag régóta mindennapos szorongással élek, és ez egy reggeltől estig tartó erős lelki fájdalmat jelent, ami gátol munkában, stb.

azt hittem, hogy már csak így élhetek, és erre ma egyszer csak elmúlt.

remélem, hogy így is marad, mert ez valami csodálatos.

ha ez el tudott múlni, akkor én azt mondom, semmi sem lehetetlen.

az tény és való, hogy én terápiára is járok és vigyázok az életvitelemre, tehát ez egy kemény munka eredménye, de akkor is: egyszer csak megtörtént.

ebből kiindulva szerintem mindenkinek van remény.

2015. ápr. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért vagy összetörve mert depressziós vagy a drog miatt meg valószinűleg a barátnőd elvesztése miatt is

Mind a kettő csak átmeneti állapot


Van két jó hirem:van másik csaj is a világon, az ecstasyra nem lehet rászokni, ez csak phszihikális függés


Az ecstasy szintetikus kábszer, szószerint hamarabb rak a sirba minthogy rászokj, rendkivűl káros egyébként


A fűre rá lehet szokni de le lehet tenni azt is


Ha érzed, hogy sok az energia vagy ideges vagy akkor menj el sportolni,szerezz barátnőt aki nem drogos illettve menj el dolgozni és ne gondolj annyit a kábitószerre a gond a legtöbb embernél a túlzott phszihikális függés miatt van


Igyál meg egy két sört ha lemész valahová és ideges vagy és próbáld meg milyen hazamenni úgy, hogy nem vagy készen

2015. ápr. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 MrPifta ***** válasza:
semmiről nem lehetetlen leszokni, de nagyon erős akarat kell hozzá.
2015. ápr. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2015. ápr. 17. 12:08
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Függő vagy és az is maradsz életed végéig. Csak az a kérdés, hogy tudsz-e találni más olyan függést az életben ami nem rombolja annyira az egészségedet és a szociális életedet.

A rendszeres edzés/sport is függés, a számítógépes játékok is függést okoznak, az evés is lehet függőség.

A legjobb ha ezt a függőségi hajlamodat szétosztod többféle irányba és egészséges egyensúlyt teremtesz közöttük.

2015. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem kell örökre függőnek maradnod. nincs igaza az előzőnek. az csak egyfajta szemlélet, ami szerint az ilyen ember függő marad, de kezelhető.

más szemléletek szerint el lehet mulasztani a függőséget.

2015. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
6-os: Valamitől függnöd kell, nem lóghatsz csak úgy a semmiben. Neked nincs olyan amiről nem tudnál lemondani mert élvezetből csinálod? Meglepődnék.
2015. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Egyedül nem fogsz tudni leszokni róla; de ha tényleg készen álsz, kérj szakembertõl segítséget, mert annak valószínûleg több tapasztalata is van, és majd megmondja mi a legjobb.

Sok szerencsét

2015. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szintetikus szerekről könnyebb leszokni, így van rá esélyed. Én heroin függő voltam, de felismertem azt hogy nem jó így. Egy ismerősöm, aki szintén gyógyszerész (én is az vagyok, de képtelen voltam dolgozni problémáim miatt) előállított szintetikus "heroin"-t és arra kezdtem áttérni mivel a szervezet a szintetikus szerekhez nem válik függővé, kb. 8 hónapba telt hogy szinte a nullára tudtam csökkenteni a szintetikus szer adagolását, nagyon kicsi adagokat még akkor is használtam de már láttam azt hogy nem sok idő kell hogy végleg leálljak vele, persze ehhez hatalmas akarat kellett, de elvonóra nem akartam menni. Magamtól akartam leállni mert éreztem hogy képes vagyok rá, hogy megtudom csinálni segítség nélkül is. Ismerősöm nélkül aki a szintetikus szert készítette, nem ment volna, de végül sikerült. A teljes leállás 11 hónap után történt, ennek 6 éve. Azóta nem nyúltam kábítószerhez. Szóval ha nekem sikerült leáálni a heroinról, akkor neked is sikerül fog. Ami nagyon fontos, hogyha elkezded, tarts ki, állj ellent neki, nem szabad visszafodulni, ha megteszed, onnan kezdve vége és újra a mélybe zuhansz. Abban nem ámítalak hogy ha leszoksz, utánna nem gondolsz rá. Gondolni fogsz és hiányozni is fog, de idővel megszokod a hiányát és megtanulsz együtt élni a kisértéssel. Hajrá!
2015. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsani123 ***** válasza:
Hova valosi vagy?
2015. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!