Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó levertség, fáradékonys...

Állandó levertség, fáradékonyság, kedvtelenség. Mi az oka?

Figyelt kérdés

Pedig teljesen egészséges vagyok, de még is örökké így érzem magam. Ha rohadt sok vitamint eszek akkor is, ha semennyit akkor is, ha sokat alszok de ha keveset akkor is, ha teletömöm magam kávéval ha nem akkor is ugyan úgy érzem magam, ha elmegyek a konditerembe akkor is, ha egész nap itthon vagyok szintúgy. Mi a franc oka lehet? Már kezdem unni, mert így tanulni se tudok, se semmit csinálni. Nincs kedvem semmihez szinte.


Lehet hülyeségnek hangzik, de arra is gondoltam hogy teletömöm magam hashajtóval, és akkor egy "tisztulós" napot tartani, hátha a sok lerakódott méreganyag okozza mindezt. De ha valakinek van valami ötlete, kíváncsian várom.



2015. ápr. 30. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert ha még 20 alatt,akkor normális. Ha 20 felett vagy, akkor lehet,hogy lelki oka van. Rendben vagy pszichésen? Én is makk egészséges vagyok,de elég sok depressziós hullámom van (több okból kifolyólag) és olyankor én is alig bírok dolgozni, folyton aludnék,és úgy érzem, legalább 20 órát tudnék aludni. Ha jobb passzban vagyok,akkor tele vagyok energiával. Nálam ez így függ össze.
2015. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
22, vannak gondjaim mint mindenkinek, de ezek annyira nem bántanak, a jövőre próbálok koncentrálni mert nagy terveim vannak, de így nem megy hogy ha nem bírok rákoncentrálni maximálisan.
2015. ápr. 30. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindig jókedvet és kiegyensúlyozottságot okoz a sok kerékpározás a természetben. Össze szoktam kötni rokonlátogatásokkal vagy más fontos dolgokkal. Legutóbb is rossz lelkiállapotban voltam a nyüzsgő iparváros minennapjai miatt. Aztán 140 km-t tekertem, minden eltervezett hozzátartozót megnéztem különböző településeken. Mikor megtudták hogy izomerővel jutottam el oda, még ők is életre keltek. Most is vidám mulatós dalok pörögnek a háttérben.

Szerintem nem elég egy konditerem vagy egy szmogos és rohanó városban való kocogás. Hanem oxigéndús tiszta levegő is kell, ahol nincs nagyvárosi zaj és rohanás, vagyis minél inkább a természetben. Nem lakom túl közel hozzá de imádom például a Bakony vadonjait.

2015. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyi eszembe jutott, hogy én a főiskolás éveim végén éreztem így. Akkor volt a rendszerváltás és teljesen átalakult a fősuli mentalitása. Vagyis az a szemlélet lett hogy a külföldi befektetőkért élnek, azért képeznek diplomásokat és nem önmagának, nem önmaga boldogulásáért él az ember. Meg erősen mások irányították életem. A legjobb kifejezés hogy ettől zombi lettem. Ezt a jelzőt használják városunkban például azokra akik az utcán életuntan vánszorognak. Az emberek különbözőképpen viselik azt hogy ha kiveszik a kezükből életük irányítását. Van aki jól tűri és látszólag érzéketlen rá. De van aki nem tűri, belebetegszik. Erre egy példa az 50-es évek államosítása. Akkor volt aki még örült is hogy hurrá lett munkája. De a függetlenségüktől megfosztott gazdák közül meg sokan öngyilkosok lettek, mert az hogy mások szólnak bele életükbe az egyenlő volt a pokollal. Igazat adok nekik, az egyenlő az élve eltemetéssel.

A fősuli után hosszú idő múlva lettem ismét önmagam. Amikor ismét olyan életet éltem hogy nem, esetleg csak minimális mértékben szóltak bele mások, ismét jól kezdtem érezni magam.

Nem az lehet a gond nálad is hogy túlságosan mások vették át életed irányítását? Ez a suliban is simán elő tud fordulni. Rosszabb ez mint valami lelki kábítószer, vagy nem is tudom minek nevezzem. De ha kiderül hogy ez okozza az általad írt kedvtelenséget, akkor a suli befejeztével úgy kell alakítani az életed hogy ne irányíthassák annyira mások, sőt ha lehet akkor semennyire se. Mert betegséget betegség után képes okozni ez az életmód. De mondom, sokan nagyon jól tűrik a mások általi irányítást, sőt elmondásuk szerint még kényelmesnek is találják, meg biztonságérzetet is emlegettek. De nem mindenki egyforma.

2015. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát... valóban elegem van abból, hogy azért a munkáért amit akarok dolgozni (sofőr, úr isten olyan nagy kérés ez?! Tök mind1 mi csak vezetni kelljen) a két kezem össze kell tenni, és mindenféle idiótának puncsolni...mert a kisvárosban ahol élek ez a munka ritka. Kint éltem Londonban, ott meg túl fiatal voltam azért szart mindenki rám, de pénzem sincs szóval még csak fel se költözhetek Pestre vagy akárhova ahol lenne ilyen lehetőség. Lehet ez a kilátástalanság nyomaszt? Mert pl ha lenne pénzem vehetnék motort amit olyan rég óta akarok, és ilyen szép időben az erdőben haverokkal motorozgatni rohadt jó lenne, de így nem sok lóphaszt tudok csinálni, és nem is tudok nagyon előre menni.

Mellesleg meg akármit nem akarok dolgozni, mert ha olyat kellene dolgozni amit nem szeretek attól csak végképp kikészülnék, kint külföldön olyat dolgoztam és 2 hónap után rászoktam a cigire, napi 6-7 kávé, 2-3 liter energiaital stb... eléggé önpusztításba kezdtem.

2015. ápr. 30. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!