Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudtok olyan étrendkiegészítők...

Tudtok olyan étrendkiegészítőket, amik erősítik az immunrendszert, javítják az élet minőségét?

Figyelt kérdés

Jelenleg ezeket juttatom a szervezetembe minden nap:


Béta-karotin: 25000 NE

B1-vitamin: 110 mg

B2-vitamin: 110 mg

B3-vitamin: 125 mg

B5-vitamin: 110 mg

B6-vitamin: 110 mg

B7-vitamin: 400 mcg

B9-vitamin: 500 mcg

B12-vitamin: 350 mcg

C-vitamin: 2100 mg

D-vitamin: 4500 NE

E-vitamin: 430 NE

PABA: 25 mg

Inozitol: 35 mg

Kolin: 35 mg

Kalcium: 1050 mg

Magnézium: 450 mg

Cink: 40 mg

Vas: 18 mg

Mangán: 2 mg

Réz: 2 mg

Jód: 150 mg

Szelén: 200 mcg

Króm: 200 mcg

Molibdén: 15 mcg

Csipkebogyó kivonat: 100 mg

Szőlőmag kivonat: 50 mg

Heszperidin: 50 mg

Halolaj: 3000 mg

(ebből EPA: 540 mg

DHA: 360 mg)

L-cysteine: 100 mg

Mezei zsurló kivonat: 250 mg

MSM: 700 mg

Máriatövis kivonat: 500 mg

Fokhagyma kivonat: 500 mg


Tudnátok ajánlani még néhány étrendkiegészítőt, amikkel megtudnám erősíteni a jelenlegi arzenálomat? :)



2015. máj. 13. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha tropa az immunod, akkor N-A-C ot tolhatsz napi 1g-t elosztva reggel és este. Az a 100mg cysteine kevéske ebben az esetben, főleg ha sokat zabálsz.

Esetleg l-glutamin is mehet. Bár gondolom fehérje bevitel van bőven. Még az l-ornitine (és egyéb kötéseivel) is próbálkozhatsz AKG-vel (van ornitine-AKG is egyben) kiegészítve, nagy fehérjebontás esetén segíti üríteni a fölösleges ammóniát. Bizonyos genetikai mutációk esetén hasznosak lehetnek, persze van, amikor épp ronthat rajtuk. Érdemes megpróbálni 1-2 hétig, és az alapján dönteni a hosszabb táv mellett.


Az is kérdés, a fenti ásványi anyagok milyen vegyületben vannak. Azon is lehet javítani, ha használhatatlan kötésben vannak.

2015. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mint autoimmun beteg, én ki vagyok okosodva a témában és bátran kijelentem, hogy olyan, hogy >immunerősítés< nem létező fogalom. Támogathatod a szervezeted különféle dolgokkal, de ha nincs hiányod (vitaminos vérvétel!), kvázi totál feleslegesen nyomod magadba ezeket. A C-vitamin jó dolog, bár nem értem,hogy miért kell külön csipkebogyó kivonat például. Náthás időszakban, illetve KÚRASZERŰEN jó ezeket szedni, de állandóan nem. Nem leszel egészségesebb/erősebb attól, amit jelenleg felsoroltál állandó használatban.
2015. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hát ha ez számít kiokosításnak, akkor értem miért nem tudnak egy csomó embert kezelni az orvosok.
2015. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mire gondolsz?
2015. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kapásból ismerek 5 olyan embert, akinek valamiből valószínű élete végéig kell szednie. Pl B-vitamin, Cink, mert vannak bizonyos genetikai eltérései. A d-vitaminról ne is beszéljünk. Szelén a másik kritikus pont, főleg idősebb férfiaknál.

A csipkebogyó kivonat, a rutin, á lá flavonoidok egyrészt segítik a c-vitamin felszívódását, másrészt erős antioxidánsok, erősítik az érfalakat. Hiába dobálózunk a gyümölcsökkel, államilag elismert kutatás bizonyítja, hogy 40év alatt 70%-kal csökkent a vitamin és ásványi anyag tartalom! Főleg, ha sportol az illető (mérget vennék rá azért eszik ennyi vitamint, mivel a sportolók jóval tájékozottabbak ebben a témában), akkor még inkább fokozni kell a bevitelt: pl B-vit, Mg, C-vit, Szelén, Cysteine is hasznos. Sajnos az E-vitamint mindig elkerüljük, mondjuk az az egyik legdrágább is.

2015. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz :) csakhogy előtte nem árt megnézni,hogy vajon szükséges-e. a vízben oldódó vitaminokat nem lehet túlzásba vinni, ellenben a többit igen és ha egy egészséges vitaminszinttel szed valaki napi nagyobb mennyiséget, abból még baj is lehet. Én alapvetően támogatom a vitaminokat, mert a gyümölcsök és zöldésgek ma már csak a rosttartalom miatt "érdekesek", de ahhoz is tartom magam,hogy előtte vérvétel és mindenkinek egyéni vitamin beállítás, lévén,hogy nem vagyunk egyformák. Persze mindenki azt csinál, amit akar. Az előbbi orvosos célzást még mindig nem értem sajnos.
2015. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az immunrendszer erősítés kapásból létező fogalom. Az elsődleges glutathione termelődésének hiányát lehet ellensúlyozni (szintén lehet genetikai gond, vagy krónikus fertőzés): NAC ajánlott. L-glutamine és l-glycine a másik kettő fontos prekurzora, de azokból viszünk be eleget - feltéve ha nem alultáplált az illető, és nem rosszul táplálkozó vega.


Persze a legfőbb kérdés, hogy csak úgy "poénből" kérdezte, vagy van valami tényleges gondja a kérdezőnek.


vitaminból egyedüli kényes pont az a K-vitamin, na azt tényleg nem célszerű ész nélkül zabálni. nem is teszik bele mindenféle multiba.

2015. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A sport megint más lapra tartozik, egy testépítővel élek együtt, a sportolók valóban többet tudnak a témában, illetve az is, aki egyszerűen csak tanul és nem a szájhagyományokra hagyatkozik. A kérdező nem írta,hogy sportolna. Summázva, a vitaminok és kiegészítők jók, túlzásba vinni nem jó, előfeltétel (lenne) a vitaminszintek vérvizsgálata.
2015. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
persze, szép és jó. Mindent meg kell nézni. Ha van pénzed kapsz genetikai panelt is magadról. Csak perkálni kell.
2015. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha létezne immunerősítés, az azt jelentené, hogy bele tudnánk nyúlni az immunrenedszerünk működésébe. Ez a szó csak marketingfogás. És ez innentől pedig off, akinek ténylegesen számít ez a kérdés, úgyis jobban utánajár, nekem nem célom senkit meggyőzni.
2015. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!