Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vízszerű hasmenés, egyedül...

Vízszerű hasmenés, egyedül itthon. Mit tegyek? :S

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Ma reggel, ahogy iskolába indultam volna, elkapott a hasmars. Szinte olyan, mint a víz, csak néhol fordul elő benne darabosabb anyag (tüzetesen nem vizsgáltam meg, de éreztem). Anyukám már elment dolgozni jóval korábban, így nem tudja, hogy itthon maradtam. Nem akarok neki szólni, hogy ne legyen ideges, mert egyébként semmi bajom nincs, nem vagyok rosszul, és nem igazán engedhetjük meg magunknak, hogy hazajöjjön a munkából.

Orvoshoz menni nem merek, mert mi van, ha út közben kap el? :S A telefonomon nincs pénz, így kihívni nem tudom az orvost (anyukámnak is csak úgy tudnék szólni, hogy visszahívóst küldök neki és ő felhív), de nem is nagyon karom, mert mondom, ezen kívül más bajom nincs. Mostanában csúnyán meg voltam fázva, lehet attól?

Gondoltam rá, hogy itthon ha találok valamit, akkor próbálok tenni ellene, de ahogy néztem, se krumpli itthon, hogy főznék sós krumplit, se étcsoki... Csak egy doboz lejárt szavatosságú széntablettát találtam, de azt nem vettem be inkább... Semmi nincs itthon, csak jó keserű kakaópor, de azt tejjel tudnám meginni, és nem tudom, hogy az jó lenne-e, mert végülis tejes. Magában pedig nem tudom megenni a kakaót, mert hányok tőle próbáltam már). Mit csináljak?


2010. febr. 26. 10:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A vizes hasmenés tipikusan bélrendszeri vírus. (Olyan mintha pisilnél a fenekeden) Hasfogót be ne vegyél, mert nem tud kiürülni a szervezetedből a vírus. Nem kell egyéb ételekkel sem fogni a hasmenést, csak a folyadékpótlásra figyelj oda és diétásan étkezz.

Ha holnapig nem javulsz, akkor ráérsz holnap is elmenni orvoshoz. Szóval nyugi, nyugodtan megvárhatod anyukádat amíg hazaér, nem lesz semmi baj.

2010. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is volt már többször. Orvoshoz fordultam vele régebben, de annyit mondott, hogy nem kell aggódni előfordul. Azt mondta diétázzak. Aznap csak főtt krumpli meg mondjuk zsömle, kifli. És tea innivalónak. Folyadékot kell inni azért rendesen, mert sokat vesztettél a hasmenés által. És ha van otthon multivitamin akkor azt evés közben majd vegyél be, vagy evés után. Mert ilyenkor ásványi sók is ürülnek.

Ha van széntabletta én bevennék vagy 2-t. Aztán este még 1et. De rá van írva lehet többet is, de nekem ennyi is segít még vízszerű hasmenésnél is.


Szerintem nem a felfázástól van, simán lehet az idegességtől is vagy valami ennivalótól. Akkor kell csak orvoshoz fordulni, ha a fent leírtak ellenére sem múlik pár nap alatt, akkor lehet vírus olyankor orvoshoz kell sietni. Így szerintem felesleges, mert mondom valószínűleg csak idétát javasol esetleg felír valami fűrészpor ízű gyógyszert, amit szokott. De felesleges azt magadba erőszakolni a hasmenés magától is elmúlik, ráadásul nem olcsó az a gyógyszer ahogy emlékszem.

Elég akkor szedni ilyet, ha tényleg indokolt.


Szerintem küldj anyukádnak visszahívót és mondd, hogy vegyen egy doboz széntablettát mert az otthoni már le van járva. Mondjuk lehet attól még be lehetne venni, ez annyira nem tud megromlani. De mondjuk gyógyszer... hát nem tudom. Mondd anyukádnak, hogy vizes hasmenésed van most is a wcről hívod :D Így szerintem nem lehet ideges, hiszen nem tehetsz róla. Egy széntabletta szerintem nem lehet olyan nagyon drága, aztán majd este veszel be belőle (vagy amikor anyukád hazaért) meg reggel a biztonság kedvéért.


Az orvos... Nekünk lehetett úgy, hogy ha pl hasmenésem volt felhívtuk, hogy majd másnap bemegyünk igazolásért visszamenőleg. Vagy ha van még szülőid akkor lemegy abból.


Ha 7 éve járt le már NE vedd be! Ha 1-2-3 lenne én lehet bevenném ha muszáj, de a 7 még nekem is sok. Ne vedd be, sőt dobd is ki. Ha van gyógyszer-megsemmisítő felétek vagy ilyen gyűjtőláda akkor lehetőleg oda. Azt hiszem patikákban gyógyszertárakban is van ilyen.


Tejet ne igyál, az inkább meghajt, minthogy megállítaná a hasmenést. Ha nem eszel semmit az se akkora probléma, úgyis kijön magától aminek kell aztán utána rendben leszel.

2010. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Amit a 10:42 írt ahhoz szólnék hozzá. Lehet vírusos hasmenés is, de ugyanúgy lehet stressztől is ilyen. Nekem régen gyakrabban előfordult, kivizsgáltak mindannyiszor de nem vírusos volt. Nem csak rendes hasmenés lehet pl. stressztől néha az is így túlzásokba esik és akkor ilyen lesz :)

Nem belekötni akartam a 10:42be csak igaza van, mert lehet vírusos is.

2010. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nem ettem semmi különöset tegnap, csak borsólevest és túrós tésztát, meg egy csokit, de ezektől még eddig nem volt semmi bajom :S

A stressztől nem hiszem, hogy lehet, mert elég nyugodt természetű vagyok nem szokásom idegeskedni. Ahogy anyukámat ismerem, viszont rögtön szaladna haza, még akkor is, ha mondom neki, hogy nem kell, úgyhogy őt inkább kihagyom. Kettő körül ér haza, akkor még nyitva lesz a gyógyszertár, szerintem inkább majd akkor, élőben mondom el neki, és akkor láthatja, hogy tényleg semmi bajom, "csak" a hasmenés.

A dokival az a baj, hogy valamiért felemás a mandulám, az egyik kétszer akkora, mint a másik. A doki szerint ez állandó gyulladás, és azonnal ki kell venni, az sem érdekli, hogy abszolút nem fáj, max egy évben egyszer kapok el valamit, amitől fáj a torkom, és még a fül- orr- gégész is azt mondta, hogy ha nincs vele probléma, akkor maradhat, az orvosom viszont mindent a mandulámra fog. Most legutóbb pl. odamentem hozzá, mert teli volt a tüdőm, és nagyon köhögtem, és nem akart felszakadni, csak feszített - és ezt is betudta a mandulámnak, és láttam, hogy a gépbe diagnózisként automatikusan beírta, hogy 'fáj a torka', hiába mondtam, hogy de nem fáj. :S

Ott fogom hagyni ezt az orvost, mert most már végleg elegem van ebből :S Csak meg kell még kérdezni a másikat, hogy el tud-e vállalni.

2010. febr. 26. 11:08
 15/24 anonim ***** válasza:

Hát ez nem a mandulád lesz :) Ha erre is ezt mondja, ott már bajok vannak. Amúgy ha nincs panaszod a manduláddal, nem szabad kivenni, ne fogadd meg a tanácsát, csak a fül-orr-gégészre hallgass.

Nekem is olyan a háziorvosom, hogy mindenre ugyanazt a gyógyszert írja fel. Ráadásul én érzékeny vagyok rá, nagyon erős mellékhatásai vannak, és azoktól betegebb lezsek, mint amire beszedem a pirulát.Ennek ellenére mindig felírja, 6 éve képtelen megjegyezni, hogy nekem ezt ne. Már tanácsoltam, hogy írja be a gépbe magának, de nem...

Amúgy anno egy másik háziorvos meg majdnem megölt a rosszul adagolt gyógyszerrel. Majdnem immunis lettem az antibiotikumra, mert félrekezelt... Majdnem belehaltam az influenzába hála neki...

Én rögtön kórházba megyek, ha valami sürgős bajom van. van ismerősöm, ő szokott fogadni. Háziorvoshoz nem megyek, mert azokat a lónyálakat én is tudom magamtól, amiket felír: lázcsillapító, neo citran, pihenés, tea, vitamin... pfff, ebből áll a praxisa...


Jobban vagy már egyébként?

2010. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
keverd össze a kakaót cukorral és azt edd. jó íze lesz, még finom is lesz, komolyan:) tejet ne keverj hozzá, mert az garantált hasmenés. amúgy ha ennyire támad akkor nem szabad folyamatosan innod, mert úgyis kijön belőled. csináld a cukros kakaót, majd forralj fel vizet, várd meg míg kihül és azt igyad, de csak kortyonként, ne egyszerre sokat mert a wc-n fogsz kikötni.
2010. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta? Nézd meg van e otthon esetleg májvédő-detoxikáló tea. Nekem ez rögtön elmulasztotta többször is.
2010. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Azóta ágynak dőltem, majdnem hánytam is :S Azt hittem, ebből ügyelet lesz, de anyukám adott hányinger elleni gyógyszert, így a hányinger elmúlt, már csak a hasam fáj, de a vécére járkálás ritkul, bár ha mégis kell, akkor még mindig híg :/

Mindenesetre megvárom a holnapot, és ha így marad, akkor mindenképpen dokihoz megyek. Csak az a baj, hogy az ügyelet mindig csak felír valami tök egyértelműt (itt pl. most hasfogót, mandulagyulladásra meg mondjuk algopiryn-t) és hétfőn elküldenek a háziorvoshoz. És onnan meg kezdődne elölről, hogy vetessem ki a mandulámat meg satöbbi :S Semmiképp nem vetetem ki, főleg most, nyolcadikos vagyok, nyakamon a vizsgák... :S MEg azért, mert egy évben egyszer-kétszer begyullad, szerintem se indok, meg a gégsz szerint se. Az más dolog, hogy a háziorvosnak be van írva egy évre vagy 9 mandulás diagnózis, csakhogy ebből olyan 6-8-at ő ír be magától, hiába emelem ki külön, hogy de nekem nem fáj...

2010. febr. 26. 17:30
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem akarlak riogatni, de volt tegnap egy másik kérdés, mindjárt megkeresem a linket. Hasonló tünetei voltak a kérdezőnek, sürgősségire küldtük, ahol kiderült, hogy callici-vírusos :( Mindenképp el kellene menned most dokihoz, mert ha romlott az állapotod, akkor ez nem egy sima hasmenés. Vírusosnak tűnik.
2010. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2010. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!