Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel terhesen kell tovább szedni a gyógyszert vagy árt a babának?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az orvost kell megkérdezni, és meg is fogom, de csak jövőhét hétfőre kaptam időpontot, és 2 napja teszteltem egyértelmű pozit. Ha esetleg vkinek ez az alapbetegsége , leírná hogy babásan kellett e szednie?
2010. dec. 8. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell, mert a babának is kell a hormon a fejlődéshez. A mennyiségét viszont a doki fogja meghatározni. Gratulálok!
2010. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, kell szedni, sőt valószínűleg még emelni is kell az adagon! Nem árt a babának, mert ugyanazt a hormont kapod, amit a te szervezetednek kellene termelnie, csak nem tud.

Abba ne hagyd, mert az viszont nagyon is árt!

2010. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Több kell mint nem terhesen.
2010. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen konzultálj dokival.Nekem kellett szednem,én is hasonló problémával küzdöttem terhesség előtt.Érdekes módon a terhességem javított a helyzeten.De a baba miatt kell.
2010. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm! Természetesen megyek az orvossal konzultálni, csak addig se tudtam hogy most bevegyem reggelente.
2010. dec. 8. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!5 éve van pajzsmirigy betegségem!Euthyrixot szedek.5 hónapos a lányom.Semmiképp nem szabad a gyógyszert abbahagyni,mert az elégtelen pajzsmirigyműködés idegrendszeri károsodást idézhet elő a babánál!SŐT terhesség alatt 3-4 hetente ellenőrzik is a pajzsmirigy szintet,a 26-28 terhességi hétig,mert akkora már lesz saját pajzsmirigyműködése és nem lesz szüksége a tiedre!Szóval minél hamarabb doki,és ne hagyd abba a gyógyszert,mert abból lehet a baj!
2010. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.Ja és nekem egyszer sem kellett a terhesség alatt változtatni a gyógyszermennyiségen!Végig ugyanazt a mennyiséget kellett szednem,mert úgy volt jó!Szóval nem feltétlenül kell majd több!
2010. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Egyébként az első babám születése után derült ki a betegség nálam, amúgy is most kellene mennem kontrollra hogy hogy állunk, mert egyenlőre még beállítja az orvos az adagot (most 50 est szedek)
2010. dec. 8. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!