Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely gyümölcsöket és zöldségek...

Mely gyümölcsöket és zöldségeket kellene fogyasztanom naponta?

Figyelt kérdés

Mely gyümölcsöket és zöldségeket kellene fogyasztanom naponta, és milyen mennyiségben, hogy bevigyem a következő vitaminokat.


A-vitamin (retinol)

ß-karotin

B1-vitamin (tiamin)

B2-vitamin (riboflavin)

B3-vitamin (nikotinamid, niacin)

B5-vitamin (pantoténsav)

B6-vitamin (piridoxin)

B12-vitamin (cianokobalamin, hidroxikobalamin)

C-vitamin (aszkorbinsav)

D3-vitamin (kolekalciferol)

E-vitamin (alfa-tokoferol)

Folsav (pteroilglutaminsav)

Biotin (H-vitamin)

K1-vitamin (fillokinon)

Bór

Cink

Foszfor

Jód

Kalcium

Króm

Magnézium

Mangán

Molibdén

Réz

Szelén

Vanádium

Vas

Likopin

Lutein

Paraamino-benzoesav (PABA)

Rutin


Mivel testépítő vagyok nem hanyagolhatom el a vitaminbevitelt. Sajnos az étrendkiegésztők nagyon drágák, nem is szólva arról hogy a gyümölcs,zöldség finom.


2009. aug. 1. 16:06
 1/4 A kérdező kommentje:

hoppá... Elírtam a kérdést.


Re.: Mely gyümölcsöket és zöldségeket kellene fogyasztanom naponta, és milyen mennyiségben, hogy bevigyem a következő vitaminokból az optimális mennyiséget. (20éves sportoló férfi) pl.: C-vitaminból 1000mg naponta.

2009. aug. 1. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ilyen mennyiséget zöldséggel, illetve gyümölccsel bevinni szinte lehetetlen.

Szerintem csak az étrendkiegészítő marad.

Mondjuk a scitec-nek vannak olcsó termékei pl.: a c-1000(1 gramm c-vitamin) csak 1860 Ft, 100 kapszula + multi-x (multivitamin) 4630 Ft, ebből meg is van egy hónapnyi vitamin.

Ha meg tényleg csak a zöldség, gyümölcs lehet, akkor narancs, citrom, alma, répa, kiwi, saláta, brokkoli, karfiol, (utóbbi 3 inkább a rost miatt fontos) káposzta (k-vitamin van benne, na ez az amit tabikból, meg kapszulákból nem fogsz beszerezni) málna, paprika, paradicsom.

Plusz tanács, nem ismerem az étrendedet, de ha belefér a szárnyas, és marha hús mellé, akkor ajánlom a májat.

2009. aug. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez tényleg sok lenne egyszerre. Legfőképp csirkét eszek rizzsel, és mellé zöldséget de nem sokat. Főleg brokkolit. Utánanéztem a multi-x-nek, és tényleg elég jól néz ki. Szerintem beruházok rá legalább egy hónapra aztán meglátom hogy érdemes e folytatni. :)
2009. aug. 3. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
béresnek van pezsgőtablettája kb 500ftért. abba van 10 féle vitamin meg kalcium is azt hiszem. én ezt iszom, bár nem vagyok testépítő :) és még fincsi is :)
2009. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!