Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Életmódváltás, hogy is kezdjün...

Életmódváltás, hogy is kezdjünk neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Inspiráló történeteket szeretnék olvasni ami segitene hogy igenis meg lehet csinálni!!!!

Párommal es masfel eves kisfiunkkal hamarosan költözünk, nagyvárosi panelból nyugodt falusi családi házba...

Mindkettőnknek nagy álma valósul meg ezzel a lépéssel, márcsak az hiányzik hogy az egészségünkért is mindent meg tegyünk...

Sajnos mindketten dohányzunk, a párom elég sokat sörözik is és sajnos egyikünk se a sportosságról híres, emelett pedig zéró gyümölcs és zöldség nem szerepel az étlapon. A tetőpont az volt hogy nemrég derült ki hogy kisfiunk vashianyos verszegény és ebbol adodoan az etvágya borzalmas... :(

Én itt azt mondtam na jo ebbol elég! Gyökeres változásokra van szükség! Tudom hogy mit kell tennem, csak olyan jo lenne ha par történetet olvasva látnám hogy igenis mas is volt igy es igenis meg lehet csinálni azz hogy akar eddigi eletunket feldobva egy teljesen mas eletmodot eljünk!!!

Szoval irnatok nekem hogy nektek hogy sikerult? Mennyire volt nehez? Mennyi ido utan lettek valtozasok? Esetleg vmi etrend tipp, dieta amit követtetek? Minden infonak nagyon örülnék!!! Köszönöm előre is aki ir!!!



2015. aug. 26. 07:12
 1/5 Mumusan válasza:

Diétát nem tudok írni, jelenleg én is azon vagyok hogy fogyózzak kicsit :)

Viszont a cigit egyik napról a másikra letettem. Kész, ennyi, nem szívom többet. A sörrel semmi gond, hétköznap lehet alkoholmenteset inni. Egészségesebb mint a kóla. Falura költöztem én is, teljesen más. Egy kicsit belassultam úgy érzem, de nyugodt vagyok. Van egy kis konyhakertem, pár gyümölcsfa, így a szezonban mindig sok gyümölcsöt, zöldséget eszünk mert nehogymár megrohadjon, amikor sokat dolgoztunk rajta hogy legyen. Ez maga a dopping. Megtermeled és megeszed. Különben kárba vész. Nagy motiváló erő. A kapálással, lombsepréssel, fűnyírással lehet edzeni ;)

A gyümölcsből szörpöt, lekvárt készíthetsz, akár tartósítószer mentesen is. Sokkal egészségesebb mint a bolti. Paradicsomot befőzve, egészséges paradicsomlevest, bolognai spagettit, pizzaszószt készíthetsz...stb

Merj belevágni, csinosítsd a kérted, és az egészséges ételek mind megteremnek a számodra.

2015. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ritka az olyan település, ami távol van főutaktól, és autó gumipor mentesen lehet termelni zöldséget gyümölcsöt.

A műtrágyázott sót és az agyon tartósított élelmiszereket kerülni kell.

Én nem váltottam életmódot még is sikerült az egészségemet helyre raknom.

Ehhez csak néhány alapvető felfogást kell átértékelni, és kerülni az olyan emberek véleményét, akik foggal körömmel ragaszkodnak a tudomány téves alapokra épített mechanizmusához.

2015. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerencsere nem fout melletti a falu, nincs atmeno forgalom... Van kiskert es rengeteg gyumolcsfa/bokor. Szivesen fogok foglalkozni ezzel, bar remelem nem.csak kezdeti lelkesedes lesz :(

A cigirol nagyon nehez lesz leszokni es a parom munka utani leulok a gep ele egy hideg sorrel valo felfogasan is valtoztatni, de remelem.sikerul es utana mar menni fog.

Sokat güriztünk hogy osszejojjon ez a haz es a fiunk erdekeben is muszaj lesz összeszedni magunkat...

Pontokba szedtem a dolgokat es a parom ele vázoltam, hogy igenis ezentul igy lesz es nagyon tetszett neki, o is hajlando a valtozasra, mar csak tenyleg fejben kell.rendet.tenni es talan menni.fog.

Koszonom a valaszokat! Minden jot nektek!

2015. aug. 27. 05:57
 4/5 silenthunterZ válasza:
100%

Én kb 7 hónapja váltottam a "normál" étrendről és életmódról. mivel nem dohányzom, ezért azzal nem kellett foglalkozzak.

Októberben a mérleg elérte azt a bizonyos kg-ot amit fejben határvonalként meghúztam, akkor azt mondtam hogy ennyi elég volt.


Elsőként a cukrot jelöltem ki ellenségemként. Üdítők helyett elkezdtem vizet inni, az édesség iránti vágyamat meg minden egyes alkalommal visszább vettem. 1-1 alkalommal megindultam a hűtő vagy a kamra felé hogy valami nass után kutassak, de közben megálljt parancsoltam. Inkább ettem valami értelmeset. Vagy 1 gyümölcsöt, vagy valami rendes ételt.

A cukorhoz itt tenném hozzá, hogy még abban is cukor van amiről az ember nem is gondolná. Vásárolj úgy, hogy megnézed az ételek tartalmát. Szerencsére a legtöbb terméken már van tápanyagtáblázat.


A következő lépés a fehérliszt, és különféle fehérlisztből készült termékek megvonása volt. Zsömle helyett teljes kiőrlésű kenyér, vagy abonett, esetleg zabpehely, vagy kölesgolyó.


Ne vegyél készételeket. Mirelit sültkrumpli, mirelit húsok, felvágottak,, virsli stb. Ezekben mind olyan adalékanyag van (lehet), ami éhségérzetet fokoz, telít, vagy önmagában véve káros a szervezetre.


Miután ezekt a lépéseket megtettem, elkezdtem futni járni. Világ életemben utáltam futni, de megpróbáltam. Első alkalommal 2-3 kilómétert sikerült "futni", többszöri megállással.


A futással robbanásszerűen megindult minden. Tetszett amit láttam, amilyen eredményeket elértem , és egyre többet szerettem volna. Újabb és újabb kihívásokat állítottam magam elé.

Elolvastam számtalan cikket és 2-3 könyvet az egészséges táplálkozással kapcsolatban. Számolásokkal megállapítottam hogy mely tápanyagból mennyire van szüksége a szervezetemnek, majd a következő 1 hónapban mérleg segítségével főztem.

Boltban kapható zöldséget nem a vitamintartalma miatt, hanem rosttartalma miatt fogyassz, minden étkezéshez. A rost segíti az emésztést. Mondjuk minden étkezéshez 100g zöldség/gyümölcs.

Éppen emiatt a vitaminhiányosság miatt, érdemes beszerezni egy minőségi multivitamint. Elengedhetetlen!!


Szakítottam a hagyományokkal. A tipikus reggeli-ebéd-vacsora szindrómával. Naponta 6-7 alkalommal eszem, többnyire 3 óránként, mindig a napi adagomat szétosztva 6-7 felé.


Hol tartok?

- sikerült leadnom 12 kg-t.

- jobb a közérzetem

- egészségesebbnek érzem magam

- már nem hiányzik sem a fehérliszt, sem a cukor

- ránézésre, mérleg nélkül be tudom osztani a napi ételt

- 8km-es távokat futok megállás nélkül jó tempóval


Nehéz volt-e?

- néha igen, de ha az ember elszánt, (és nem csak mondja vagy gondolja!!!!) akkor könnyű.


Fontos hogy nem szabad egyszerre mindent (liszt/ cukormegvonás, hirtelen nagy sportolásba kezdeni) mert át lehet esni a ló túloldalára, amikor az ember csinálja 1-2 hétig, majd "ellenzabál", túleszi magát, mert hiányzik neki a megvont tápanyag.


Részemről ennyi, remélem sikerül motivációt adni, de ne feledd, saját magad tudod legjobban motiválni saját magad :)


Ajánlott könyv: Sárga kapszula

2015. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 silenthunterZ válasza:
Sikerült a motiváció?
2017. szept. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!