Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán életmódra váltás. Hogy...

Vegán életmódra váltás. Hogy kezdjek neki? Milyen könyvet olvassak el? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nagyon rég óta gondolkodom azon, hogy vegán leszek...főleg a youtube-nak köszönhető,hogy rátaláltam erre az életmódra és nagyon tetszik, amit mondanak és mutatnak ebből a világból(pl.:Essena O'Neil, Freelee, Rawvana, stb.). Már 4éves korom óta lacto-ovo vegetáriánus vagyok viszont voltak vasproblémáim és haslonlók emiatt, állítólag aki raw-vegán, annak nagyon sok az energiája és pont ezt szeretném, mivel majdnem minden nap sportolok és a suliba is kéne, hogy jobban tudja figyelni....csak nem tudom pontosan miből mennyit kéne ennem, hogy minden tápanyagot megkapjak. Valaki tudna segíteni, aki már egy ideje vegán?

A másik dolog, hogy 175cm és 63kg vagyok, nagyon szeretnék lemenni 60kg alá szeptemberig, ha most váltok még sikerülhet? Mert már elég izmos vagyok csak ettől a pár plusz kilótól nem látszik annyira, amennyire szeretném. Köszönöm a válaszokat!

16/L



2015. júl. 21. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan ezzel a vega életmóddal. Egyszerűen élj olyan diétával, mintha cukorbeteg lennél.

A három-négy kiló mínusz garantált. Aztán, ha nem figyelsz, úgy jársz, mint én. felszedtem három kilót a télen, és nem megy le, bármit csinálok. Persze a koplalás szóba sem jöhet, azt megbosszulja a szervezet.

A doki azt mondta ennyi a szervezetem által megkívánt súlyom, ne akarjam leadni azt a három kilót.

2015. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már vegetáriusként volt tápanyaghiányod, mire számítasz vegánként? Ott a másik oldal is, aki nem töltögeti fel a youtubera magát, mert belebetegedett ebbe az életmódba. Állítólag van aki bírja, de sokan nem.
2015. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki változatosan táplálkozik, és képben van a témában, annak nem lesz hiánybetegsége sem vegetáriánusként, sem vegánként. Vannak akik csak elhagyják a húst, és ugyanúgy esznek tovább, alig zöldséget gyümölcsöt, csak tömik a péksütit és kenyeret magukba. Aztán szidják az egészet, hogy csak árt, holott ők cseszték el.

Kérdező a nyersvegán életmód még nagyobb odafigyelést kíván, szerintem először mélyedj bele a vegetáriánus, vegán táplálkozásba, aztán lépj tovább. De egyébként ezek szerint tudsz angolul? Akkor nagyon sok blogot és táblázatot találsz ebben a témában a neten, egyszerűbb, mint valakinek étrendet írni. Vagy keress Facebookon vegán csoportokat, ott még könnyebben választ kapsz a kérdéseidre.

2015. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Már 4éves korom óta lacto-ovo vegetáriánus vagyok viszont voltak vasproblémáim és haslonlók emiatt...


Vegánként nem sok jóra számíthatsz ezek után. Nem neked való. Viszont gondold át, hogy mennyi zöldséget és gyümölcsöt eszel, tudod-e növelni ezt a mennyiséget növelni, lehetőleg nyersen. A testsúlyod jó, ne akarj fogyni!

2015. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sötét színű gyümölcsök kifejezetten bővelkednek vasban, pl. áfonya, meggy, cseresznye, szilva - meg bármi, minél sötétebb annál jobb, annál több benne a vitamin (persze csak nyersen).

lila káposzta > fehér káposzta

piros alma > sárga alma

2015. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék vegán lenni, úgy tájékozódom hogy videókat nézek ahogy te is. :) Egyébként nem muszáj nyersnek lenned először, próbálj enni főtett is meg mindenfélét, az a lényeg hogy növényi alapú étrend legyen. Én akiket még nézek: Nina and Randa (ikrek), és Jilicious Journey. :)
2015. aug. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!