Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka ennek a...

Mi lehet az oka ennek a rosszul létnek, vagy mire utalnak a tünetek?

Figyelt kérdés
ma fordult elő három hónap alatt harmadszor, ugyanazokkal a tünetekkel, és már kezd aggasztani hogy mi ez. Kérlek a "fordulj orvoshoz" válaszokat hagyjátok ki, mert tudom hogy elkéne mennem orvoshoz, de van az a bizonyos vérvétel szó, amitől rettegek. Úgyhogy előbb ide írok, hátha tud valaki segíteni. Szóval, először valami hányinger szerű érzésem van, és közben ilyen nagyon furcsa üres érzés van a hasamban, meg se tudom fogalmazni. Eszek előtte, nem hiszem hogy éhes lennék. Egy kicsit mindig bepánikolok, és olyankor a szívem is elkezd rendesen verni, lever a víz, le kell ülnöm. Ilyen lüktető hányinger vagy milyen, és jön az amikor (anyukám szerint kimegy a vér a fejemből) elkezd szúrni a fejbőröm, valami csípős zsibbadós érzés. Mindig félek hogy elájulok, bár ez még sosem fordult elő. Egyszer már majdnem, tehát alig láttam és hallottam, viszont akkor mások voltak a tünetek, és nem tudnám ezzel összehasonlítani. Ez a "zsibbadós csipős" érzés van a fejbőrömnél mindig, és már aggódok, a vérnyomásom nem alacsony, azt ledig nemtudom hogy vérszegénység lehet-e. Diétázom, és tudom, hogy ebben a korban nem jó, és hogy mennyi tápanyagot vonok meg magamtól, de én úgy érzem hogy nem eszem kevesebbet, csak egézségesebbet, de lehetséges hogy ez van a háttérben. Régen volt ilyen felállok és szédülök érzés, akkor az alacsony vérnyomásra gondoltam, de megmértük és rendben van. Neharagudjatok az összevissza fogalmazásért, csak kétségbe vagyok esve, utálom ezt a rosszullétet. 14/L

2015. szept. 3. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó hát a háziorvos nem feltétlenül fog vért venni, de legalább tanácsot ad. Én szüleid helyében már rég kézen fogva vittelek volna orvoshoz.

(22 évesen vettek tőlem először vért és majd elájultam, mert bebeszéltem magamnak, hogy az fáj és szörnyű. Egyszer kell túlesni rajta. Mostanra már szinte szeretem. :)

2015. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig erre csak orvos tud válaszolni. Anélkül, hogy vért venne.

Mellesleg soha nem értettem ezt a félek a vérvételtől dolgot, komolyan, mi benne a félelmetes? Kb. 30 másodperc az egész, egy tűszúrásnyit érzel és kész. Mi ez ahhoz a rosszulléthez képest, amit most ide kiírtál???

Az én 6 éves kisfiam nem sír vérvételnél, pedig háromhavonta járunk...

Össze kéne szedned magad, 14 éves lány vagy, könyörgöm, mi lesz veled a nőgyógyásznál? Akkor te nem is fogsz szülni, mert jaj, a vérvétel...

2015. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Háziorvos nem fog vért venni, csak megvizsgál. Első körben minimum hozzá érdemes elmenni. Nem írtad, a diéta mit takar? Javasolnám, hogy próbálj szedni valami komplex multivitamin-ásványianyag tablettából egy kúrát, mert lehetséges, hogy ez valami hiánytünet valóban.

Menstruálsz már? Ciklusod mennyire állt be? Köthető-e a rosszullét a ciklus bármely szakaszához?


Előttem szólóval pedig teljes mértékben egyetértek abban, hogy arra kéne gondolnod, ez a rosszullét mennyivel rosszabb, mint egy egypercnyi szúrás, amit a vérvétel jelent. Vannak technikák, amivel el tudod terelni róla a figyelmed, biztos találsz ilyeneket a neten, nekem például elég, ha nem nézek oda.

2015. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy nekem a tüneteid pánikbetegségre hasonlítanak, de ennek a hátterében állhat mint mondtam egyszerűen valami hiánytünet is. Légy bátor, és derítsd ki, muszáj.
2015. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Ez a félelem attól van, hogy pár éve elájultam a vérvételen, ez elég maradandó volt és azóta félek. Hát a diéta annyit takar, hogy nagyon odafigyelek az egézséges étkezésre, de szerintem ez nekem nem tett rosszat, de lehetséges hogy sok dolgot vontam meg hirtelen magamtól, fogalmam sincs. Menstruálok igen, de még egyeltalán nem állt be, nem tudok mondani a ciklusokról semmit mert én sem tudom.
2015. szept. 3. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor nem írom
2015. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még kihagytam, hogy utánanéztem a pánikbetegségnek, köszi:) van sima "pánikrosszullét" is, és tényleg hasonlítanak a tünetek, bár azt mindenhol leírják hogy fél óra után elmúlik..nekem pedig majdnem két óra volt
2015. szept. 3. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Pánikroham.

Nem múlik el mindig fél óra alatt.

2015. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!