Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Furcsa módon jól érzem magam...

Furcsa módon jól érzem magam kialvatlanul, miért van ez?

Figyelt kérdés

"A kialvatlanság elsődleges hatásait nem kell bemutatni: rossz a kedvünk, többet morgunk, lankad a figyelmünk, szunyókálásról vagy a sokadik kávéról álmodozunk."

Nálam ez a kijelentés semmilyen módon nem érvényesül. Én akkor érzem jól magam ha már 30 órája fent vagyok. Jobban tudok figyelni az órákra. Jobb a koncentrációm, nem kalandoznak el a gondolataim. Nézem a tanár 45 percen keresztül és nincsenek olyan pillanatok amikor akaratom ellenére másra gondolatokra terelődik a figyelmem. Továbbá ha magyaráznak valamit akkor sokkal hamarabb megértem. Jobb a kedvem is, egyszerűen jól érzem magam. jobb a közérzetem, szociálisabb és magabiztosabb tudok lenni. Sokkal többet beszélek emberekkel és jobban beszélgetésbe tudok elegyedni. Amikor pedig "rendesen" alszok akkor pedig ezek mind nincsenek meg. Rossz a kedvem, nem tudok koncentrálni, lassan és rosszul telik az idő, ábrándozok, semmit nem értek meg az órából hiába próbálkozok nem tudok rá figyelni. Nincs annyi életkedvem. Egyetlen dolog, hogy amikor nem alszom akkor természetesen folyton alhatnékom van, késztetést érzek hogy ledőljek a padra és tudom hogy 10 másodperc alatt elaludnék, de ennek ellen tudok állni és nem érzem rosszul magam tőle, más negatívumot nem találtam, nem igazak rám azok a rossz tulajdonságok amik egy átlagos kialvatlan embernél vannak. Miért van ez?


2015. szept. 30. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert átestél egy küszöbön. Ha van a közeledben kisbaba, rajta látod leginkább a hatását. Fáradt, kialvatlannak tűnik, de olyan mintha sokkal több energiája lenne, mintha aludt volna. Aztán később mikor aludhatna nem bír, mert már annyira fáradt, hogy egyszerűen nem tud elaludni.

Vigyázz, nehogy te is így járj, mert rettenetesen rossz. Nálam a 12 órás műszakban volt így. Amikor aludni kellett volna a 2 műszak között nem bírtam.

2015. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy miért van nem tudom, de kisgyerekeknel is megfigyelhető, ha mar nagyon fáradtak és itt lenne az alvásidő, akkor felpörögnek. Aludni persze nem akarnak, de ha egyszer agynak esnek azonnal elalszanak. Te is valószínű felpörögsz ilyenkor. Sokat ne csináld, mert a kialvatlansag veszélyes. Ha folyamatosan ugyanannyit aludnal, akkor nem lennel fáradt, mert beállna rá a szervezeted. De így, hogy hol alszol vmennyit, hol semennyit, ez nem egészséges, ezért is lehetsz fáradt.
2015. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kamatoztathatod is ezt a képességedet. Lehetsz például éjjeliőr. Esetleg más éjszakai műszakban is dolgozhatsz.
2015. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!