Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha naponta több vizet iszok a...

Ha naponta több vizet iszok a szükséges 2,5-3 liternél, jobbat tesz?

Figyelt kérdés
Pl. a bőrnek? Illetve menstruációnál ha sok folyadékot iszik az ember, igaz, hogy hamarabb véget ér, mert "gyorsan kijönnek a cuccok"?:D
2008. szept. 12. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

nem

a sok folyadék átmossa a szervezetedet és ásványi anyagok, vitaminok ürülnek ki amit jobban kell pótolni.

annyit kell inni amennyi jól esik, de szerintem 2 liternél több már nem jó naponta.

2008. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
a három liter már elég...így is sokat fogsz pisilni.a három liter átmossa a szervezeted,mérsékli a narancsbőrt és hidratál.
2008. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
a túl sok folyadék sem jó, mert megterheli a vesédet
2008. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A vízben oldódó vitaminok fognak elsősorban távozni hamarabb, de mivel az ilyen vitaminok hamar felszívódnak a sejtekben és a maradék akkor is kiürül, hacsak egylitert iszol, ez nem befolyásol semmi ilyet..

A vesédet a mérgek terhelik nem avíz..

Inkább arrafigyelj, hogy mit iszol, pl nem jó ha a folyadékbevitelt kólárakorlátozod, legyen sok gyümölcslé és víz...ha van a közelben mosdó, akkor nyugodtan igyál.

Azért 5 litert nem kell meghaladni, és számold bele a folyadékfogyasztásba a levest, gyümölcsöt, zöldséget is.

A mensi akkor tart tovább, ha melegvízben ücsörögsz és vérbőséget okozolmagadnak, ezért kerüld az ülőfürdőt, bár a hasgörcsrepont a meleg segíthet..de a folyadékbevitel nem szabályozza a mensi időtartamát.

Inkább a vas pótlása a fontos, de ha nincs megállapított vashiány az sem szükséges.

2008. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetes szénsavmentes ásványvízre gondoltam:)
2008. szept. 12. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Olyan nincs, hogy túl sok folyadékot iszol, mert ha ha szomjas vagy, akkor innod kell! Ha sportolsz is, akkor ha a tested minden 20kg-jára 1 liter vizet fogyasztasz, akkor még nem viszed túlzásba! A folyadék fogyasztás a közhiedelemmel ellentétben nem terheli meg a vesét, hiszen pont az a dolga, hogy ezzel megbírkózzon. A veséket a kevés folyadékbevitel terheli le, pl a vesekő képződés is elkerülhető lenne megfelelő mennyiségű folyadék bevitelével. Gondoljatok csak bele: minél többet iszol, annál hígabb folyadékot kell a veséknek megszűrnie.

Ne aggódj! Nem iszol túl sokat!

2008. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem iszol túl sokat, és pont, hogy kíméli s vesédet - de arra figyelj, hogy ilyen szomjúság mögött már lehet, hogy betegség áll.
2008. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem azért iszok sok vizet, mert annyira szomjas lennék, egyszerűen figyelek rá, hogy sok kerüljön a szervezetembe:)
2008. szept. 12. 16:31
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
3 liternél ne igyál többet, és ebbe beletartozik valóban a leves is és mindenféle folyadék.
2008. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Tudósok szerint például a bőrre semmilyen hatással nincs. Egyszóval külső változást nem fogsz elérni vele, ez biztos.

Viszont: javítja a közérzetet, kíméli a vesédet és a szénsavmentes ásványvíz ásványokat juttat a szervezetedbe, amire szükséged van.

Én mindig annyit iszok, amennyi kellemes. Ha neked ez nem megerőltető, nem zavaró a sokszori wc-re rohangálás akkor nincs olyan, hogy sok. Annyit iszol amennyit akarsz. Én általában fél-1 litert szoktam, nekem ez bőven elég. :)

2008. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!