Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbeteg lennék? De a...

Cukorbeteg lennék? De a tünetek nem stimmelnek.

Figyelt kérdés

Mostanában sűrűn van olyan, hogy random hányingerem lesz a nap folyamán bármikor, és ha ételre még csak gondolok is, rosszabb lesz. Egyik nap még semmi bajom, ráéhezek pl. csirkepörköltre, másnap megfőzöm, de már a szagától is szó szerint rosszul vagyok - de másra se tudok gondolni. Ilyenkor egyes egyedül a szénsavas energiaital (akár a koffeinmentes izotóniás is) és valami csoki segít.

Eléggé túlsúlyos (vagy inkább már enyhén elhízott) vagyok sajnos, és teszek is ellene (1500 kcal-ás diéta, tápanyagszámolás, tehát nem koplalok, meg 90 napos hülyeségeket csinálok), viszont elég nehéz így diétát tartani, hogy akár egész nap nem is tudok enni, vagy max egy fél tábla csokit meg 2 deci cukros löttyöt... De ezektől mindig jobban leszek.

Olvastam, hogy a cukorbetegség tünete a viszketegség is, és nekem főképp a lábszáram viszket folyamatosan akkor is, ha testápolózom - de lehet, hogy csak már bebeszélem magamnak. Fáradékonyság is lehet tünet, és én az vagyok, viszont a kövérségemből és a lustaságomból kifolyólag világéletemben sz.ar kondiban voltam, úgyhogy ettől is lehet. Már lassan két hónapja járok edzőterembe heti 3x másfél órára, úgyhogy ezen is dolgozok már, de a kardió még mindig mocskosul nehéz.

Sokszor kell pisilnem is újabban, akkor is, ha nem is iszok sokat (az a legnagyobb bajom, hogy keveset iszok, de próbálok odafigyelni), viszont nem fogyok, ellenkezőleg, inkább gyarapszik a súlyom (de lehet, hogy a súlyzós edzésektől, mert méretben nem változtam). Nem gyógyulok viszont nehezen, nincsenek bőrfertőzéseim, és bár a szemem rossz, de gyerekkorom óta.

Nincs a családban cukros, legalábbis nem tudok róla. Ezzel elvileg csökken a hajlamom is (bár a kövérség közbeszólhat), és még megmérni se tudom, mert így eszköz sincs a közelben. Lehet méretni valahol? Vagy sorba kellene ülnöm egy napot az orvosnál?

Esetleg lehet ez az egész a diétától, mert szabadulnak fölfelé az eddig raktározott méreganyagok, és igenis bírjam ki, hogy pár napig forog a világ?


2016. jan. 18. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kifejeltetted, hogy férfi vagy lány illetve hány éves vagy. Nem mindegy, hogy 18 éves lány vagy egy 50 éves férfi. :)


Szerintem fordulj a háziorvosodhoz. Ha van egy tünet nem biztos, hogy az ami. Nekem is szoktak viszketni testrészek, de nem vagyok cukros. A súly sem feltétlen azt jelenti. (Genetikai is lehet a túlsúly.)

2016. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valóban, bocsánat, a végére szántam, de elmaradt :)

24 éves lány vagyok :)

Genetikai maximum a hajlam a lassú anyagcserére, de genetikai dagadtság nincs, súlyos pajzsmirigybetegen is rengetegen sikeresen le tudnak fogyni, személyes ismerőseim is vannak. Én csak egy lusta dög vagyok, aki túlzottan is szereti a rossz szénhidrátokat - mint a kövérek kb. 97%-a :)

2016. jan. 18. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lusta dog vagy. Ez mar csak tunet. Az, hogy ennyire kivanod az edeset, tuti lelki elfojtott erzelmekre utal. Nekem is volt ilyen idoszakom, csak cukros eteleketakartam enni, kozben viszkettem is. Akkor olvastam, hogy szeretethianyom volt. Azota valtoztattam a kapcsolataimon es egy honap alatt elmult ez a cukorvagy es a viszketes.
2016. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy könnyen lelehet fogyni. Nem kell enni. Sok példa van erre. :) Hízni nehezebb dolog szerintem, mint fogyni. De ettől még nem leszel cukorbeteg. Cukorbetegségnél eléggé rosszul lennél és orvoshoz fordultál volna már. :)
2016. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rejtjel válasza:
A cukorbetegség tünetei: sokat iszol, eszméletlen szomjas vagy, rengeteget pisilsz, és alig bírod visszatartani. Fáradékony vagy, az utóbbi időben fogytál. Szerintem te nem vagy cukorbeteg. Igazából semmi bajod nincs, többet kellene a szabad levegőn lenned, a jó levegő meghozza az étvágyat, a mozgás segít égetni azt a pár fölös kilót. Ne egyből a félmaratonra gondolj, csak annyit gondolj végig, mit szeretsz a szabadban csinálni. Kirándulás, séta, kutyasétáltatás, tollasozás, kertészkedés, biciklizés, valami, amit szeretsz, és örömet okoz.
2016. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!