Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rilex tablettára kb. mikor...

Rilex tablettára kb. mikor alakul ki függőség?

Figyelt kérdés
Szorongásra egy negyed (max fél) 2,5 mg-os tablettát szedek naponta. Köszi!

2016. jan. 21. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt se tudom mi a rilex tabletta
2016. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a Rilex nevű tablettát szedem. Kb. 3 hónapja kezdtem,mivel a korábbi gyógyszerből már egyre több kellett ugyanannak a hatásnak az eléréséhez, így a pszchiáterrel váltottunk. Bár a Rilex viszonylag jól pótolta a korábbit, de csak egy egész 2,5-sel sikerült ezt elérni. Egy idő után sajnos itt is kezdett kialakulni a gyógyszertolerancia és már érezhető,hogy ez a napi 2,5 nem mulasztja el a szorongást.Jelenleg másfél tablettát szedek. A pszichiáter szerint ez még nem olyan sok,de független ettől jó lenne,ha ezen a ponton már megállna. Te is más gyógyszer leváltására szeded? Nálad mik a tapasztalatok?

A függőség nem tudom mikor alakul ki, a tolerancia még nem az.Mindenesetre rendszeres szedés esetén a benzodiazepin féléknél fenáll a veszélye.:(

2016. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló, köszönöm, én szorongásra szedem, antidepresszánsról való leálláshoz. De naponta csak nagyon keveset, mert félek tőle. A benzókról hallottam, hogy nagyon nehéz leszokni róluk. Gondolom ez is hasonló
2016. máj. 27. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez is a benzodiazepinek gyógyszercsaládjába tartozik. Egyetértek azzal,hogy óvatos vagy vele. Fontos,hogy pszichoterapeuta felügyelete nélkül ne nagyon használjunk ilyen szereket. Én is igyekszem ésszel szedni (remélem lesz olyan,amikor már nem lesz rá szükség).Ha bármilyen segítségre van szükséged vagy érdekelnek az általam tapasztalt dolgok ezzel kapcsolatban jelezd és igyekszem segíteni.Teljesen együttérzek,nehéz út ez..
2016. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is ennyit szedek kb két hónapja.

Egyébként a 2,5 mg hatóanyagnak még a negyede sem olyan kevés. Más országokban van lorazepámból 1 mg-os tabletta is. Úgyhogy óvatosan. És ha leáálnál vele, ne hirtelen!

2016. jún. 24. 10:28
 6/6 anonim válasza:

Kellemes nyugodság érzetet adnak elöször de egyre nagyobb adagot követel a szervezet ezekből az azonnal ható antidepresszánsokból.

Leszokní meg szinte lehetettlen ,sátáni kőr bele gondolni is rossz mi lesz ha megvonják tőled ,emlékeztető hatást hagy az agyba és nem pótólható semmi mással.

És most 2019 tavasza óta kifogyott a patikákból a nagykereskedekem sem kap pótlást,akinek nincs tartaléka az most az őrület szélén libeg,helyettesitője nincs a Rilexnek,nagy adag más bogyóval is csak mérsékelni lehet a megvonási tüneteket...

2019. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!