Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan es miből alakul ki...

Hogyan es miből alakul ki függőség?

Figyelt kérdés

Pl én raszoktam az energiaitalra.Ha egy nap nem iszok nyugos vagyok,hianyzik.

Vagy ami még érthetetlenebb számomra aki az alkoholra szokik rá,tehát alkoholista.Tönkre teszi a csaladját akiket elvileg szeret.

Miből alakul ki a függőség?Van ezekbe valami olyan anyag ami rászokást eredményez?

Vagy fejben dől el,es nem a koffein és az alkohol van csak,hanem rá lehet szokni arra is h pl minden nap igyon vki rostos uditot,v egyen egy almát mert elhiszi h az jo?


2015. aug. 19. 05:57
 1/1 Trafó1 ***** válasza:

Mind a kettő, okoz függőséget, vannak anyagok amik örömérzetet vagy elvételük , hiányérzetet okoz. Az első lépések mindenképpen fejben dőlnek el, engedsz e a kísértésnek, és ebben a legjobban a környezet befolyásol. Ha isznak körülötted te is nagy valószínűséggel inni fogsz.

Összeesküvés elméletek szólnak arról, hogy multik mérgezik az embereket olyan anyagok használatával ami miatt függő leszel egyes fogyasztási cikkekkel kapcsolatban. Egy pl: nátrium glutamát nélkül el sem tudnád már képzelni az ételeidet pedig száz éve még nem is ismertük, vagy egy hír szólt arról (Igaz ez nem Multi)

kínai péket tartóztattak le mert a pékáruba kis mennyiségű kábítószert kevert, hogy a vevői csak az ő pékárúját vegyék, függők legyenek.

2015. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!