Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány cigaretta elszívása után...

Hány cigaretta elszívása után alakul ki függőség?

Figyelt kérdés
A napi 1 száltól is kialakulhat?
2013. dec. 13. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs de gondold végig, valaki elszív mittomén 49 szálat, nem függő aztán el szívja az 50.-et és függő lesz? :D

De ha azt nézed mindenki egy szállal kezdi...

2013. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. A függők egyik ismertetőjele, hogy tagadják hogy azok lennének és azt hajtogatják, hogy bármikor le tudják tenni. Mégis van egy kis réteg, akiire ez igaz, ők szinte nem, vagy csak nagyon nehezen tudnak rászokni. 5 év alkalmi dohányzás után úgy érzem, hogy ehhez a réteghez tartozok. Nyáron volt hogy napi egy-másfél dobozt elfüstöltem, de sokszor ha nincs pénzem/kedvem leugrani a trafikba, akkor hetek is kimaradnak. Sosem érzem a függőség jeleit, nem remeg semmim, nem leszek ingerült és nem csak az jár a fejembe hogy végre kijussak füstölni. Ha nagyon átlagosítani kell, heti 1 doboz fogy el.


Egyébként napi 1-el indult a legtöbb nagy bagós, mostanra már doboz(ok) fogynak náluk per nap. Szóval igen, ha úgy reagál a tested rá, bőven elég napi egy szál hogy ne tudj megállni!

2013. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyénenként eltér, sok dologtól függ pl önfegyelem. Milyen fajtát szívsz?
2013. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, igen. Második vagyok megint, ahogy az előttem lévő rátapintott, az sem mindegy hogy 0,1-es vagy 0,8-ast szívsz például. Utóbbival jóval hamarabb rászoksz!
2013. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha minden nap elszívsz egyet, az is függőség.
2013. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dunhill-t szívok alkalmanként. Ha nincs rá pénzem akkor házi dohányból. A függőség tüneteit még nem éreztem, nagyon jól elvagyok nélküle is.
2013. dec. 13. 18:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, attól is az alkalmanként mit jelent és attól is függ hogy hány éves vagy és mióta gyújtasz rá.
2013. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ÉS attól is hogy mi okból gyújtasz rá, lelkileg mennyire van szükséged rá, mennyire vagy stresszes.
2013. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én kb. 2 szállal kezdtem. Aztán elértem a napi 8-10 szálat és most kb. napi 1 ritkán 2 szál és hogy őszínte legyek ha nem szívom eggyáltalán egy kicsit hiányzik de szándékomba van lettenni.

Szerintem napi 1 szál is elég hogy rászokj ezért jóbb ha meg se próbállod.

2013. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én napi két szállal kezdtem, aztán ez lassan felkúszott 2 dobozra. Mondjuk, akkoriban boldog-boldogtalan füstölt, mint a gyárkémény.
2013. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!