Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a cigi iránt nem alakul ki...

Ha a cigi iránt nem alakul ki függőség, akkor ez azt jelenti, hogy lehet, hogy a kábítószerek után sem alakulna ki? Tényleg csak akaraterő kérdése?

Figyelt kérdés

A lényeg:

Kipróbáltam a cigit, többször is az elmúlt 3 évben, néha napján 1 szálat, mert haverokkal voltam, de utána 3-4-5 hónapig egyáltalán 1 szálat sem. Soha nem éreztem, hogy egy kicsit is függnék tőle, egész egyszerűen csak amikor olyan társaságban voltam, hogy cigiznek, és megkínáltak, elfogadtam, de ha például nem kínáltak meg, vagy nem volt, akkor megvontam a vállam és nem érdekelt. Egy szóval a cigizés utáni vágy nem jelentkezett szinte soha, csak "poénból" szívtam, de jelenleg megint azt hiszem 3-4 hónapja volt, hogy egyik este elszívtam mert a bizonyos társasággal voltam.


Nem titkolom, kíváncsi vagyok arra, hogy például a fű milyen hatással van az emberre, illetve milyen az a bizonyos "trip". Viszont sajnos elég sok rosszat olvastam mentális függőségről ezekről a dolgokról, illetve tudom azt is, hogy a gyenge akaraterejű emberek képtelenek leszokni erről (a társadalom nagyrésze még a cigiről sem képes, de például ott vannak a koffeinfüggők, és az egyéb függők, amik bár elfogadottak, mégis függőségek).

A kérdésem az lenne: Szerintetek elképzelhető az, hogy bizonyos illegális tudatmódosítók kipróbálása első használat után, amennyiben az egyénnek nagy az akaratereje, ne alakuljon ki függőség?


2015. máj. 8. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te erős vagy és bátor. Hajrá.
2015. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
A fuggoseg kialakulasanak semmi koze az akaraterohoz.
2015. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz a kettő. Ennyire ne bízd el magad, mert életveszélybe kerülsz maholnap!
2015. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

A fűtől olyan életveszélybe fog kerülni maholnap hogy hú, eszméletlen életveszélybe. :D

Fű--> pszichikai függőséget ki tud alakítani olyan személynél aki pl depressziós, pótolnia kell valamit, csak abban lel örömöt ha nem tiszta a tudatállapota, legrosszabb esetben abbahagyás után egykét napig nem alszol rendesen aztán megy tovább az élet. Persze ez szubjektív. De a fű az fű, nem leszel tőle útszéli lecsúszott kihullott fogú hobo. Aki meg jön azzal hogy de neki a haverja/anyja/testévre/kutyája a fűtől... az vagy nem ért hozzá vagy nem ért hozzá és a haverja/anyja/testvére/kutyája, bioszart szívott. Na attól lehet.

Na gyere pontozz le, ha a médiából okulsz a világ folyásáról! ; D

2015. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a kettő. Na meg a függőség nem is fog attól kialakulni, hogy negyedévente részegen elszívsz egy szálat.

Ha a dolog sűrűbben történt volna valószínűleg már te is dohányoznál.

Sok hétvégi dohányos (értsd buli van, kell a pia mellé) ismerősöm lett függő. Ők is úgy kezdték, hogy párhavonta egy szálat, de egyre többször kínálták őket az ismerősök, utána meg azon kapták magukat, hogy az ő zsebükben is ott a dohány.


Na meg a drogok sokkal erősebb stimulánsok.

A fűtől valószínűleg nem leszel függő az első használat után. De keményebb dolgokkal ne próbálkozz.


A leszokást akarni kell, ez igaz. De ha valóban függő vagy az nem olyan könnyű, főleg, hogy testi elvonási tüneteid vannak és nem csak arra vágysz, hogy mégegyszer repülj hanem arra is, hogy végre elmúljon a remegés (vagy bármi) és végre "normálisan" funkcionálj.

2015. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor 365napon keresztül napi fél egy dobozt elfüstölsz aztán a 366 napon lerakod ha nem kívánod akkor igen rád nem hatnak a szerek bár a drog az más tészta
2015. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha annyira nem nagy ügy a fű, akkor miért kell folyton megvédenie az álláspontján annak, aki használja? Erre gondoltál már? Talán mert nyilvánvaló baromság rombolni a testünket, éppúgy, ahogy dohányozni és inni is az? ŐSzintén szólva soha nem fogom megérteni lelkileg mennyire kell instabilnak lenni ahhoz, hogy ilyesmit tegyen az ember magával, csak azért, mert miért ne? Ennyi erővel futhatna is, és élvezhetné, amit a teste adni képes, ahelyett, hogy szirt-szart leszív, lenyal, bebök. De ahogy Csernus szokta mondani, hülyék is kellenek, hogy az ember tudja, milyen nem akar lenni soha. Számomra aki ilyesmikkel él, ráadásul komolyabb oka sincs rá, az a legjobb ellenpélda az életben. Természetes szelekció ... okos találmány.
2015. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sportolok, egészségesen élek, van barátnőm, egyetemre járok, normálisan étkezem, ritkán bulizok, nem iszom alkoholt (még szénsavas üdítőket sem) és csak kipróbálás szinten gondoltam ezekre a dolgokra.


Tudom, hogy mindenki csak kipróbálással kezdi aztán pár év múlva elvonóra megy, ezért kérdeztem azt, hogy a megfelelő akaraterő elég-e ehhez.

2015. máj. 8. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha annyira nem nagy ügy a fű, akkor miért kell folyton megvédenie az álláspontján annak, aki használja?"

Azért, mert az emberek nagyja hatalmas tévhitben van a drogokkal, főleg a fűvel kapcsolatban.

Ismerek nem egy füvest, és olyat is, aki szokott drogozni, jópár éve nekem is volt közöm pár egyszerűbb dologhoz, így a médiával ellentétben én és a hozzám hasonlók első kézből, valós információval tudnak szolgálni ezekről.

Nem mondom, hogy a drog jó, mert nem az. De a többségük nem olyan ördögi, mint amilyennek lefestik.


A fűre valóban csak lelki függőség alakulhat ki, de az is csak rendszeres, mindennapos használat során, ekkor valóban jelentkeznek fizikai káros hatásai is. De! hébe-hóba 1 füves cigitől senki sem lesz függő, herkás, és nem okoz hosszútávú, maradandó bajokat. A legrosszabb, ami történhet, hogy kevered a piával, vagy túl sokat szívsz, és hánysz egyet. A legdurvább hatása, hogy megeszel 3 zacskó chipset, és röhögsz, hülyeségeken gondolkozol, talán sokat beszélsz.

Nem bíztatok senkit arra, hogy próbálja ki a füvet, alkoholt, cigit, más drogokat, teljes mértékig tiszteletben tartom és megértem azokat, akik ezeket nem akarják kipróbálni, csak hülyeségeket ne mondjanak róla.


"Ha annyira nem nagy ügy a fű, akkor miért kell folyton megvédenie az álláspontján annak, aki használja?"

Kérdező, nem tudom, hogy ez csak szarkazmus, irónia volt-e a részedről, de remélem nem kell részleteznem, hogy ez is mekkora butaság. :D


Amúgy a dohányzást én is úgy kezdtem, hogy párhavonta sörözéskor elszívtam 1-1 szálat. Nem törvényszerű, hogy ettől rászokik az ember, én egyre többet dohányoztam, és ez lett. Jelenleg is dohányzom, de jól esik, nem tervezek leszokni. De emellett én is sportolok, edzek, és normálisan étkezem, tanulok és dolgozok :) mondjuk havi 1-2x az alkoholt én nem vetem meg.

2015. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

na, nem működött a ctrl+c, a második idézet ez lett volna:

"Tudom, hogy mindenki csak kipróbálással kezdi aztán pár év múlva elvonóra megy"

2015. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!