Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elfelejtettem a háziorvosom...

Elfelejtettem a háziorvosom iránymutatását. A Quamatelt (40 mg) savtúltengésre/refluxszerű állapotra reggel és este (erre emlékszem) étkezés előtt, közben vagy után kell bevenni?

Figyelt kérdés

Hogyan is javallot?

Vagy ennek nincs számottevő jelentősége?


Előre is köszi a segítséget!


2016. márc. 12. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

"A Quamatel filmtabletta egyidejű bevétele étellel és itallal:

Az étkezés a Quamatel filmtabletta felszívódását nem befolyásolja. A Quamatel filmtablettát egészben, szétrágás nélkül, 1 pohár vízzel kell bevenni."


"A Quamatel filmtabletta felszívódását a gyomorsavhoz kötődő gyógyszerek (antacidák) csökkenthetik. Ezért a savkötőket 1-2 órával a Quamatel bevétele után kell bevenni."


"Szukralfát (nyombélfekély kezelésére és a kiújulás megelőzésére alkalmazott gyógyszer) alkalmazása a famotidin bevételét követő 2 órán belül kerülendő."


"Nyombélfekély

Naponta 2-szer 20 mg (reggel és este) vagy egyszer 40 mg (este) filmtabletta famotidint kell bevenni.

A kezelés időtartama általában 4-8 hét, a fekély gyógyulásától függően. "


"Jóindulatú gyomorfekély

A betegség kezelésének napi javasolt adagja esténként 1 x 40 mg filmtabletta.

A kezelést 4-8 hétig kell folytatni, hacsak az endoszkópos vizsgálat nem mutat korábbi gyógyulást."


"A fekélybetegség ismételt kiújulásának megelőzésére naponta 20 mg famotidin bevétele ajánlott esténként."


"Zollinger-Ellison szindróma

Azoknál a betegeknél, akik még nem részesültek előzőleg semmilyen savszekréciót gátló kezelésben, a kezdő adag általában 6 óránként 20 mg Quamatel filmtabletta. Ezután az adagolást egyénileg, a beteg klinikai állapotától függően fogja az orvos beállítani. Azoknál a betegeknél, akik előzőleg már kaptak más savgátló kezelést, a Quamatel filmtabletta kezdő adagja magasabb lehet 20 mg/6 óránál. Az alkalmazás időtartamát az orvos határozza meg."


"Gyomorsav nyelőcsőbe történő visszafolyása (refluxbetegség)

Naponta 2 x 20 mg reggel és este, 6-12 hétig. Amennyiben a nyelőcső gyulladása is fennáll, úgy 20-40 mg Quamatel filmtabletta javasolt 12 héten át."


(eüm)

2016. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :)


egyébként ami azt illeti az adaggal sem vagyok biztos, bár anno oktoberben, amikor az orvos felirta ugy adagolta számomra ezt a 40 mg-os tablettát, hogy reggel és este, tehát ez napi kettő... nem sok ez egy kicsit?


Amugy most erősödtek fel újra a tüneteim, egyébként tavaly ősz végén szedtem vagy két hétig.

2016. márc. 12. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem sok, én 4 hónapig szedtem reggel és este, majd lecsökkentettem napi 1 szemre.
2016. márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sok!

Viszont mivel vannak tüneteid, ezért érdemes lenne dietetikussal, táplálkozási tanácsadóval beszélni, mert a cél nem a gyógyszerfogyasztás, hanem a helytelen táplálkozás megváltoztatása.

Pszichésen pedig érdemes olvasni, tájékozódni arról, hogyan lehet a - külső, belső - konfliktusokat hatékonyabban megoldani, a stressztűrőképességet is hatékonnyá tenni, mert ez az állapot a helytelen táplálkozás mellett stressz - pszichoszomatikus eredetű is.

Szép napot.

2016. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!