Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utálom a nyarat. Egyedül...

Utálom a nyarat. Egyedül lennék ezzel?

Figyelt kérdés

Kiskoromban szerettem, az utóbbi években nagyon megutáltam. De úgy, hogy arra szavak nincsenek. 4 éve küzdöm mentális betegségekkel, személyiségzavarom van, de ami durvább, az a szorongás, a pánik és a kényszer. És nekem ezeket a hőség tetőzi, hihetetlenül fokozza a tüneteket. Az életkedvem is elmegy, ha belegondolok, hogy még csak június van, még 2 hónapot így kell kibírni. Mi a fenét csináljak, hogy ne golyózzak be?

Filmeket nem nézhetek a kényszerem miatt, beindítja a szorongató gondolatokat. Olvasni nagyon szeretek, az valahogy (hála az égnek) nem indítja be bennem a kényszert. De nem lehet még két hónapon keresztül könyveket bújni. Még így is néha rámjön a roham, és olyankor kiszakadok önmagamból, nagyon nehezen tudom átvészelni. Szedek antidepresszánst, most kell majd visszamennem kedden az orvoshoz.

De rettegek ettől is, igyanis PTSD szerű betegségem is van, mióta 3 éve bezártak egy pszichiátriára. Elvették a gyógyszereimet, és nagyon rosszul voltam, 8 napon keresztül 1 percet nem aludtam, teljesen kifordultam önmaagamból, a szorongás, a rettegés szétmarcangolt.

Azóta rettegek a fehér ruhás orvosoktól, az orvosi rendelőktől, a pszichiátertől pedig végképp. Rettegek, hogy ha elmondom mennyire nem vagyok jól, bezárat.

Mi a francot csináljak? Megőrülök.

19/F



2016. jún. 26. 13:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Nem csak te utálod a nyarat én is utálom unatkozom emellett meleg is van haverok sincsenek jó van pár dolog amit vártam pl.egy kis pihi strand kb.ennyi ami miatt nem tudnám a nyarat teljesen kiiktatni...vmi jó nyári program kéne a fiataloknak egész évben nem lehet tanulni se meg ilyen melegben pláne de akkor is de adok egy tanácsot: szerezz be egy naptárt számozd be hány nap van az nekem most sokat segít de ha kiszámolod a szünet napok számát és felírod egy lapra aztán a nap végén lehúzod és így látni lehet meddig kell szenvedni azoknak akik utálják a nyarat am. a heteket is lehet számolni tíz hét van összesen abból durván 3 telt el
2016. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Természetesen számolom.

Én percekben, másodpercekben is kiszámoltam mennyi van még ebből a szenvedésből.

2016. jún. 26. 13:35
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

én kifejezetten gyűlölöm a nyarat, a meleg évszakokat...

Undorító, hogy nincs levegő, állandóan izzadok hiába hűtöm magam nem tudok rendesen tenni ellene. Ilyenkor még étvágyam sincs és alig várom, hogy eljöjjön a tél és még pulcsiba is fázzak.

Inkább egy jégkorszaknak kéne közeledni mint egy globális felmelegedésnek :(

2016. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
En se birom, folyamatosan izzadok mint egy lo, kb felkelek a fotelbol es mar folyik rolam a viz. Nem egeszseges szerintem ez a hoseg
2016. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Számomra a 18-20 fok az ideális. A nyár az szenvedés.
2016. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Eddig szerettem.Rájöttem,hogy ez egy szenvedés.Elviselhetetlen meleg,unatkozás,döglés.Jó mondjuk a suliszünet egyedül jó benne.TELET de gyorsan!!!!!:D
2016. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
első vagyok sztem ha lehetséges írj t magad is egy könyvet amiben olyan szereplők legyenek amikről eddig olvastál és formáld meg őket kicsit ugyanez történt téren vagy akár ha egy kedvenc könyvednek nincs folytatása folytasd te vagy ha vársz egy kiadásra de tényleg sokat kell rá várni akkor képzeld el milyen lesz az.és írd le remélem tudtam segíteni
2016. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha tudnád hányan rühellik ezt a tetves meleget. Nekem nincs semmilyen mentális betegségem, de a hőségtől én is teljesen kifordulok magamból, mondhatni, hogy kész idegroncs vagyok tőle. Én is egyfolytában a nyárból hátralévő időt számolom, és minimum napi 10-szer nézem az időjós oldalakat, hátha jön valami lehűlés. 26 fok felett teljesen használhatatlan vagyok, az alatt pörgök ezerrel. Szóval én is várom a szeptember végét. Addig marad ez a rohadás. Tenni ellene nem nagyon tudunk.

De a te eseted jóval másabb. Ha annyira nem bírod, kénytelen leszel valahonnan valami segítséget kérni.

2016. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
93%
Szia, látom tavalyi topic, de véletlenül ráakadtam. Hát a számból vette ki a szót a kérdező. Azt hittem kb. egyedül vagyok ezzel a nyár parával, de engem teljesen kicsinál.20 éve élek szorongásos betegséggel, ebből 10 évig IBS dominált, vagyis irritábilis bél szindróma, állandó hasmenés, görcsök rossz közérzet, ez nyáron elviselhetetlenül felfokozódott. Aztán egy éve váltott a dolog szédülés jött kibírhatatlan erős, plusz ájulásérzet, izzadás, gyengeség, emellett a nyár még elviselhetetlenebb. A hőségtől a szédülésem kibírhatatlan lesz. Én is voltam kórházban tavaly de semmit nem tudtak csinálni mert fizikális oka nincs. Antidepresszánsokon nem akarok élni, de azt mondta a pszichiáterem hogy az nem is feltétlen erre van a szédülés ellen nem sokat ér. Már sajnos pánikbeteg lettem tőle. Nyáron a hőségben pedig szó szerint csak feküdni tudok hónapokig. Ami vicces hogy nekem évek óta van ilyen visszaszámolós táblám minden nyáron húzom le a napokat, azt hittem ilyen is csak nekem van, de látom hogy nem vagyok egyedül. A régi nyarak jók voltak de ez a hőség meg a páratartalom, borzalmas, az emberről fekve is folyik a víz. :( Utálom kimondhatatlanul. Én se megyek már orvoshoz mert úgyis csak a bogyókkal tömnek aztán ha nem bírod kapsz mást, vagy elveszik és akkor az elvonás. Na ebbe a körforgásba se akarok belemenni. Szóval megértelek, ha esetleg olvasod tudd hogy nem vagy egyedül, kitartást, most is még két hónap van hátra. :( 37/N
2017. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
90%
Hát mit mondjak én is alaposan megutáltam a nyarat. Az a rohadt Nap úgy perzsel, hogy képtelenség megmaradni, mindig az árnyékot kell keresni,egyszerűen gyűlölöm a perzselő Napot. Ha akár egy másodpercre is el kell viselnem , hogy tűz rám az elmebaj kezd kerülgetni.Ilyenkor beköltöznék egy teljesen elsötétíett szobába, ahol 17 foknál nincs több és ki se jönnék onnan szeptemberig. Irigylem a skótokat, ott nyáron sincs több 17-18 foknál, a Napot szinte alig látni és mindig esik az eső, egyszer oda mennék el és ott is maradnék,azokat a helyeket ahol 25 fok fölé kúszhat a hőmérő higanyszála azt örökre törölném a térképemről.
2017. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!