Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegséggel kapcsolatos...

Pánikbetegséggel kapcsolatos kérdésem!?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyon jó ismerősöm ebben a pánik betegségben szenved ilyenkor nem kap levegőt és halálfélelme van leforog előtte az egész élete. Az orvosok azt mondták neki, hogy lelki eredetű a probléma és hogy magának kell leküzdeni és gyógyszert nem irtak fel neki ez így rendben van? Kérlek segítsetek, hogy lehet leküzdeni és van-e valami gyógyszer rá?

Kérlek segítsetek! Fontos!


2010. ápr. 13. 21:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8:41-es vagyok.

Ne zavarjon, hogy én - valószínűleg veled ellentétben - szedem is, tehát nem csak azt szajkózom, amit máshol hallok, hanem saját tapasztalat.

1. Szervi oka van. Az agy, az szerinted nem szerv? Mert szerinted, ha valakinek csak üres feje lenne agy nélkül, az is lehet pánikbeteg?

2. Annak az antidepinek, nyugtatónak csak kell kölcsönhatásba kerülnie valamivel, ha egyszer hat rá, nem? Nincs messze az idő, amikor egészen pontosan ki is mutatják (igen: papíron és monitoron) hogy mi változott meg és mit tesznek ezzel a gyógyszerek.

3. Én olyannal még nem találkoztam, aki gyógyszer nélkül meggyógyult volna, olyannal viszont már igen, aki azzal igen. Teljesen.

4. MINDEN gyógyszer csak a tüneteket kezeli és ez így is lesz a génsebészet alkalmazásáig. Ezért kár kipécézni az antidepiket.

5. Pánikbetegséget nem minden orvos veszi komolytalanul, csak azok, akik szerint ez hiszti.

6. A pánikrohamhoz egyáltalán nem feltétlenül szükséges trauma, sokk, helyzet, teljes NYUGALOMBAN, kiegyensúlyozott élet mellett is kialakulhat. Nyugodtan beszélgethetsz egész nap a pszichológussal, felesleges lesz.

2010. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy le leszek oltva :)


Nem zavar. Szedtem antidepeket és a saját rossz tapasztalataim miatt nem ajánlom senkinek sem. Mint már mondottam, senki sem egyforma. Ha neked hatásos, annak örülök - tényleg. Nálam még ott is rombolt, ahol nem volt probléma.


1. Az agy - de igen, az szerv. Viszont én úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy ez a betegség kialakuljon, valami traumának - vagy nevezzük ahogy akarjuk - kell érje az embert, ami első körben a lelkét éri. Szerintem a trauma után következik be a defekt a központi idegrendszerben.

Sőt, ez nem feltétlenül kell, hogy trauma legyen: lehet hosszú ideje tartó szorongás, nyugtalanság, esetleg a múltban történt valamilyen belülről őrlő emlék fel nem dolgozottsága is a kiváltó ok. Nincs olyan ember, akinek az élete teljesen tiszta, szép és boldog, valamint 'rossz emlék' mentes. Aki ezt mondja, az nem mond igazat.

Nem vagyok orvos, pusztán én így gondolom.

Ja, amúgy nem ismerek agy nélküli embereket.

2. Igen, és kíváncsian várom az eredményeket, hogy mit tesznek a gyógyszerek az agyban megváltozott folyamatokkal. De az igazat úgysem fogod megtudni. Javaslom, hogy állj kicsit szkeptikusan az eredményekhez, amik majd mind papíron, mind monitoron olvashatók lesznek. A gyógyszerbizniszben ugyanis nagy pénzek vannak ám..

3. Nézd, én nekem mondhat bárki bármit, az antidepek nálam hatástalanok voltak, szóval kötöm az ebet a karóhoz. Ha súlyos a pánikbetegség, akkor inkább csak nyugtató. A szorongást leblokkolja, lehet dolgozni a beteggel (érts: terápiás kezelés).

4. Nem minden gyógyszer. Ha most bele akarnék kötni a "minden gyógyszer" szókapcsolatba, azzal egy nagyon hosszú vitát kezdeményeznék, amire a kérdező bizonyára nem kíváncsi. Mert akkor itt már nem csak a pánikbetegségről lenne szó..

5. Igen. A legtöbb szerint az.

6. Ennek a felére fentebb már válaszoltam, a másik fele: nem hallottam még olyanról, aki egész nap pszichológussal csevegett volna. Szerintem ezt senki nem akarja. A pszichológus a pánikbetegségre kidolgoz egy terápiát. Azt alkalmazza, miután az illető felfedte neki azt, hogy mikor, hol és hogyan tört rá az első rohama valamint egyébként milyen problémái vannak.

2010. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1.Mást is ér trauma, más is szorong. Ez kevés. Ha ennyi elég lenne, mindenki pánikos lenne. Amivel, mi mások vagyunk, az az, hogy a fennálló szervi (genetikai) ok miatt nálunk ennek ez lesz az eredménye.

2. Felőlem nyugodtan meggazdagodhatnak, ha én meggyógyulok tőle.

3. Nálam meg jó volt. Hényfélét próbáltál? SSRE? SSRI? Csak az utóbbiakból van vagy 7 csoport.

4. Kíváncsian várom, hogy milyen genetikailag kódolt betegséget fojtanak meg gyógyszerrel az okánál. Magas vérnyomást? Cukorbetegséget? Krónikus fejfájást? Refluxot? Szívelégtelenséget? Allergiát?

5. Pont azért, mert azt tanulták róla, hogy lelki nyavaja. Mert egyszerűbb ezt mondani per pillanat, mivel az agy biokémiája nagyon bonyolult. Pláne egy háziorvosnak.

6. A pszichológus azon erőlködik, hogy az általam 1. pontban említett behatásokat minimalizálni próbálja. Hogy a traumáról meg a stresszről meggyőzze a beteget, hogy az nem trauma és nem stressz. Ez legfeljebb addig működik (ha egyáltalán), amíg a stresszhelyzet csak pl egy boltbamenés. Csakhogy a többit sem lehet elkerülni és ott ez kevés lesz. Engem speciell egyébként nem ért semmilyen trauma. Nem is szorongtam. Nem is tudtam, hogy van ilyen. Teljesen váratlanul jött elő 37 évesen a semmiből 1 este teljes nyugi mellett.

2010. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

na jó, figyelj. látom te nagyon okos vagy, én abba is szeretném hagyni a vitázást veled. pláne ilyen szánalmasan alpontokba foglalva - a kérdező amúgy szerintem már olyan magasról leszarja hogy mi miről beszélünk, hogy az már nekem kezd fájni.

amúgy Apodepit és Anxiront szedtem - fogalmam sincs melyik mi (SSRI, vagy mittomén), ha érdekel nézz utána. engem ez már nem érdekel. én ezt a korszakomat már lezártam, a kérdezőkkel csak a tapasztalataimat szeretném megosztani.


amúgy egy rokonomnál rákot gyógyítottak gyógyszerrel. de neked ez legyen mind1.


de másfelől: őszintén kívánom, hogy gyógyulj meg, és ha már Nekem nem használtak ezek a cuccok, Neked jó legyen! És ezt most lezárásként, komolyan mondtam ill. kívántam.

2010. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ezt a linket feltétlenül nézze meg a két vitázó fél és irjon komentet DÖBBENET: http://www.youtube.com/watch?v=RgzRwNUDNcI&feature=PlayList&..
2010. ápr. 15. 21:39
 16/17 anonim ***** válasza:

20:28-as

Szóval még azt se tudod, hogy te mit szedtél pontosan (azt az egyet), de azért mindenkit felhomályosítassz az antidepik (mind a 70-félének) a káros hatásáról.

2010. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

És ez mennnnyire fantasztikus, hogy vannak olyan emberek mint TE, akik mind a 70+ fajta gyógyszert ismerik mellékhatásostól, mindenestől. OKOS ember vagy. Menjél orvosnak. Mondjuk Internetes orvosnak. Az fasza lenne neked.

Amúgy hol nem szarom én le, hogy az most SSRI vagy mi volt? Amikor 1000 más problémám volt, nem az volt a legfőbb elfoglaltságom, hogy a 4fal között töltött 'szabadidőmet' ennek a lemonyozására fordítsam (mint ahogy valószínűleg ezt te tetted, ezért vagy ilyen marha okos), hanem azzal törődtem, hogy ÉLETBEN maradjak. Vágod ezt? Nekem nem csak pánikom van ám. Neeem, kicsit nagyobb volt a baj - ami mostanra csak rosszabb bizonyos dolgokban. Ha csak pánikom lett volna én a meztelen seggem a földhöz vertem volna örömömben.


Én csupán mint mondottam, tapasztalatot szerettem volna megosztani.


És javaslom, hogy mivel az előző kommentemben már írtam, hogy nem kívánok veled többet vitatkozni, rohadt gyorsan kattanjál le rólam oké? Inkább gyógyulgassál.


Én kérek elnézést a kérdezőtől, hogy ez lett a topicból. Többet nem írok ide, majd a fenti elmond mindent, amit tudnod kell. Ő olyan penge ebben a témában, hogy bizonyára, ha elmondod neki részletesen mi a gond, a 70+ fajta gyógyszer közül olyat ajánl majd, ami meggyógyít. Hiszen orvosokat megszégyenítő tudással bír. Sőt - a betegséged biokémiai folyamatit is el fogja magyarázni.

2010. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!