Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bizonyítja h hasznos dolog...

Tollbogre kérdése:

Mi bizonyítja h hasznos dolog az álomfejtés?

Figyelt kérdés

Szeretek álmodni, jót és rosszat egyaránt, mert felfrissít. Mindig mindenfélét összeálmodok. Eleinte érdekelt az álomfejtés de aztán rájöttem h nincs értelme. A jelenlegi álláspontom az h az emberek ahelyett h élveznék elkezdik túlgondolkodni és értelmet keresnek benne.

Írjatok pls érveket ellenérveket az álomfejtés mellett



2016. júl. 12. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

20 éve írom és fejtem az álmokat.Azt tapasztaltam, hogy az álmok sok évvel előre vetítenek olyan eseményeket is, amikről a valóság szintjén még nincs pontos képünk, sokszor sejtésünk sem.Így tehát figyelmeztethetnek, bajtól óvhatnak meg.Ha hiszünk benne és tudjuk használni az álomból érkező információkat.

Másrészt önismeret szempontjából is fontos lehet.

2016. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fontos lehet az álmok leírása?
2016. júl. 13. 00:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nyilvánvaló,hogy álmaink ugyanabból az elménkből származnak,mint ébrenléti gondolataink.Ha értelmes elménk van,álmaink is értelmesek,bár más rendszer szerint működik.Megoldatlan,vagy megoldhatatlannak tűnő problémáinkat kihelyezi,egy veszélytelen szimbólikus "fantázia filmbe",s abban játszik a lehetséges megoldásokkal.Elménk reális része,sokszor a traumák szörnyeibe,erkölcsi gátjainkba ütközve,elkerüli az előttünk álló problémákat,vagy lecövekel azok előtt,de az álomban veszélyérzés nélkül játszhat a megoldással.
2016. júl. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!