Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnék bal kézről jobbra...

Hogy tudnék bal kézről jobbra szokni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálok ballal csinálni dolgokat! Próbáltam jobb kézzel írni… NEM

MENT! Vágni is,de csak az ujjamat vágtam vele el és szinte mimden jobb kezeseknek van készítva pl. A citrom facsarót csak jobbal lehet fogni mert bal oldalon van a kiöntős rész, és mellé megy. Tesi órán a tanár nem mutatja meg bal kezesen a dolgokat és nézem a többieket pl. Kislabda dobás és össze zavarodok teljesen. Hogy tudom átszoktatni magam?



2016. júl. 25. 13:22
 1/7 A kérdező kommentje:
*minden, készítve
2016. júl. 25. 13:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem írod a korod. Azzal azért számíts, hogy leki problémáid is lehetnek belőle..
2016. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert gyermekkorban káros az átszokás. Később nem szoksz át, de megtanulhatsz mindent jobb kézzel is, csak gyakorolni kell. Az íráshoz venned kell egy írástanító könyvet, és abból kell megtanulnod írni. Hasznos lehet, például ha bal kézzel fogod a telefonkagylót, akkor tudsz jobb kézzel írni.

Tesiórán pedig tükörképszerűen utánozd őket. Te vagy az egyetlen balkezes az osztályban?

2016. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
13/F
2016. júl. 25. 22:19
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos egyedül én, igen! Próbáltam jobb kézzel dobni a tanárral beszélgettem róla, meg megis mutattam ahogyan tudom jobbal dobni,de azt mondta jobbal reménytelen. Anyukám azt mondja meg ne próbáljam szoktatni magam mert annak idején őt is próbálták de több kár lett belőle mint haszon és nem tudták leszoktatni…

De én megszeretném próbálni!!

2016. júl. 25. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a tanár is csak jobb kézzel tudja, az eldobás mozdulatát mutathatja meg több nézetből. Tükörképszerűen kell, mintha a tükörképed lenne. Esetleg elmagyarázhatja.

Leírni pedig nem tudom.

2016. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a bal kezed az ügyesebb,inkább fogadd el ezt a tulajdonságodat.

Ne erőltesd magad a jobb kéz használatára,ha nem kényelmes neked.

Hidd el,kétkezesnek lenni sokkal rosszabb.

Amikor a tanár mutatja a labdadobást és az "ügyesebb" kézzel kéne dobni,akkor én még ott tartok,hogy nem tudom,az adott feladatban melyiket hívjam ügyesebbnek.

Rossz érzés,hogy mindenki automatikusan tudja,hogy melyik kézzel dobjon,csak én nem.

És hiába próbálom ki mindkét kezemmel,a tanár is csodálkozik,miért csinálom így,ezért egyikkel sem tudom jól begyakorolni.

2016. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!