Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet változtatni a...

Hogyan lehet változtatni a stresszes, feszült lelkiállapoton?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nagyon nehezen viselem a stresszt, megvisel, kimerülés közeli állapotba kerülök, lehangol stb. Alacsonyabb a tűréshatárom mint más embereknek. Amit mások könnyedén viselnek, számomra az egy komoly küzdelem. Emiatt gyakran megbénít a stressz. De mégis elvárások vannak, az embernek dolgoznia kell, pénzt szerezni, eltartani magát. Ezek megvalósítása nagyon megterhelő.

Az sem segít, hogy nem bízok az emberekben, szerintem csak ártani tudnak. Igazán jóságos emberekkel meg nem tudom hol lehet találkozni. Manapság mintha kiközösítenék a jó és egyenes embereket a társadalomból, nevetség tárgyává teszik őket. Ez is egy hatalmas stressz, ezt elviselni, hogy olyanok az emberek amilyenek, hogy igazságtalan a világ és egy rossza hely.

És akkor mikor az tevődik fel, hogy egy ilyen világban kellene küzdenem az életben maradásért, hát az egy komoly lelki konfliktus. Egyrészt mert nem vagyok nagyon oda azért, hogy itt legyek, ide tartozzak, de mégis küzdenem kell, hogy ne halljak éhen. És küzdeni egy olyan dologért amit nem is akarsz igazán, az pokolian nehéz dolog.

Valaki, aki élt/él át hasonló helyzetet, segítene? Tudna tanácsokkal szolgálni, hogy lehet orvosolni ezt az állapotot, mert nehéz így? Köszönöm szépen!


2016. aug. 2. 13:39
 1/2 A kérdező kommentje:
28/F
2016. aug. 2. 13:39
 2/2 anonim ***** válasza:
menj el pszichiáterhez mert neked már szakmai segítségre és valószínűleg antidepresszáns szedésére lesz szükséged!
2016. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!