Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hetek óta fáj a derekam....

Hetek óta fáj a derekam. Leginkább akkor, ha fekszem. Csak erős fájdalomcsillapítók hatnak valamennyit. Ülni már kicsit könnyebb, ha menni kell akkor fáj a legkevésbé, de akkor is érzem a nyomást a derekamban. Volt már valakinek hasonló gondja?

Figyelt kérdés
Vesefájdalomra gyanakodtam, voltam az urológián, megnézték ultrahangon, de semmi nem indokolja a fájdalmat. Kaptam labor beutalót, még nem tudtam elmenni. Az orvos szerint gerinc eredetű a problémám.
2016. aug. 19. 16:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Azért 16 évesen ez elég ritka betegség. Mindenképpen nézesd meg a gyermekorvossal
2016. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt hol látod, hogy én 16 éves vagyok? Mert már 40... Szóval a gyerekorvos már nem játszik..
2016. aug. 19. 16:56
 3/21 anonim ***** válasza:
Tippeltem. Az írásodból lehetsz 72 is meg 12 is...Tudod, ha egyszer kérdezel valamit
2016. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Na köszi szépen! :) De így konkrétan leírni, hogy 16?? :) Akkor a kérdezési módom lehet silány... El is dobom a diplomám meg a többi végzettségem :)
2016. aug. 19. 17:04
 5/21 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy csak becsípődött egy ideg, ilyenkor a manuálterápia segít. Lehet, hogy valamelyik porckoronggal van gond. Ilyenkor gyógytornát szoktak ajánlani, illetve sok mozgást, sportot, masszázst, a hátizmok erősítését. A rossz fekhely is probléma lehet, illetve ha túlsúlyos vagy, akkor segít ha lefogysz. Ha ülőmunkát végzel, figyelj oda a testtartásra, illetve a szék beállítására. Időközönként állj fel és mozgasd át magad. Nem tudom, nincs-e lúdtalpad, más ortopédiai problémád ami ezt okozhatja, vagy hozzájárul a fájdalomhoz.


Látod, hogy még laikusként is mennyi lehetséges okot fel tudtam sorolni - menj el szakrendelésre, vizsgáltasd ki a panaszod, csináltass MRI-t ha szükséges. Ilyenekre nem lehet neten keresztül válaszolni.

2016. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. A becsípődés ellen nem tudok semmit se tenni házilag? A fekhelyem szerintem rendben van. Viszont egy 10-es súlyfelesleg van rajta sajna. De ez nem tűnik annyira vészesnek még szerintem, persze nem túl jó érzés..

Ülő munkát végzek, fel szoktam kelni, de még így is sokat ülök. Lúdtalpam nincs, viszont tavaly év végén kiderült, hogy van egy sarokcsont kinövésem a jobb talpamban. Pár hónap után a fájdalom elmúlt. A derekam viszont a bal oldalamon fáj leginkább. Szóval akkor menjek a háziorvoshoz és ő küldd majd el vizsgálatokra.

2016. aug. 19. 17:16
 7/21 anonim ***** válasza:
Azért ne dobd el a diplomádat. Te biztosan tudtad, hány évesen fáj a derekad, mi meg majd megtippeljük, mert sokan vagyunk. De azért látod, ahogy megírtad a korodat, tényleg kaptál segítő választ. Biztos lehetsz benne, hogy egy 70 éves másféle segítséget kap. Különben én is derékfájós vagyok 35 éves korom óta. Hidd el, minden-neműen kivizsgáltak, de semmilyen hibát nem találtak. Nem ülő munka, nagyon aktív életmód, rendes táplálkozás stb. Az orvosom azt mondta, majd 60 évesen elmúlik, mert addigra becsontosodnak a gerinc hajladozó részei. Mit mondjak nem múlt el. Ez már örökös. Évekig semmi, aztán egyszerre csak előjön...
2016. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez nem egyszerűen csak derékfájás. Feküdni konkrétan alig tudok, de ezt írtam is. Soha előtte nem volt ilyen fájdalmam, a derekam se fájt eddig még soha. Most, hogy ülök, sikerül olyan pózt találnom, hogy kevésbé fáj. Ez szerintem nem olyan derékfájás, mint neked. Itt vagy becsípődés van, vagy kopás. (A nyakcsigolyámban már 10 éve enyhe kopást állapítottak meg). A végén teljesen el fogok kopni :(.

Mindig mondom, hiába nézek ki 10 évvel fiatalabbnak külsőre, belülről vagyok már vagy 70 éves :)

2016. aug. 19. 17:39
 9/21 anonim válasza:

Én voltam manuálterapeutánál, de olyat, mint amit ő csinál, nem lehet házilag. Viszont az fontos, hogy egy manuálterapeuta MRI felvétel nélkül hozzád sem nyúl. Aki anélkül is kezel, az a csontkovács, aki ha szerencséd van nem valami kókler/táltos, hanem ismeri a fogásokat. Viszont ha olyan a problémád, akkor ettől függetlenül nagyon komoly kárt is tehet benned. Vigyázni kell nem, nem játék az ilyen.


Távolról tényleg nem lehet semmi konkrétat mondani a kérdésre. Kérj beutalót a háziorvostól, és nézesd meg szakorvossal. Jobbulást!


utolsó: Azelőtt kezdtem el írni a választ, hogy láttam volna a korát. ;) Azért a fogalmazásból, szóhasználatból, írásképből jó eséllyel meg lehet mondani, hogy felnőtt emberről van szó.

2016. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Én voltam manuálterapeutánál, de olyat, mint amit ő csinál, nem lehet házilag."


Ez így van. Ettől függetlenül házi elsősegély becsípődésre és egyéb, porckorong-eredetű problémákra:


https://www.youtube.com/watch?v=tEhzPHw7g-4


"Viszont az fontos, hogy egy manuálterapeuta MRI felvétel nélkül hozzád sem nyúl." - ez nem igaz.


"Aki anélkül is kezel, az a csontkovács, aki ha szerencséd van nem valami kókler/táltos, hanem ismeri a fogásokat." - a csontkovácsolás a manuálterapia egy formája. Mellesleg a kókler meg a táltos az nem egy kategória, hanem két véglet a gyógyításban.


"Viszont ha olyan a problémád, akkor ettől függetlenül nagyon komoly kárt is tehet benned." - ez nem igaz. Hozzáértő csontkovácsnál a kezelés veszélytelen és fájdalommentes, kárt okozni nem fog.

Viszont sajnos sok a kókler. Sok rémtörténetet hallok.


(egy csontkovács)

2016. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!