Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan fogadjam el a testem?...

Hogyan fogadjam el a testem? Hogy legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, lassan fél éve vannak önértékelési problémáim. Viszonylag szép alakom, arcom van, de hirtelen megnőttem, lefogytam, így az egész combom, fenekem tele lett striákkal. Elég sok módszert kipróbáltam, de nem halványulnak és úgy tudom teljesen sosem fognak eltűnni. Ez annyira kihatott a hangulatomra, közérzetemre, hogy undorodom magamtól, depresszióssá váltam. Nem merek senkivel járni, mert amint összejönnénk eszembe jut, mi lesz, ha egyszer arra kerül a sor és meglátja a striáimat. Nyáron nem megyek strandra, testnevelésórára a mosdóban öltözöm át, mert félek, hogy a többiek megszólnak. Hogyan fogadjam el magam, hogyan nyerjem vissza a hangulatom, önbizalmam? A válaszokat előre is köszönöm! (Remélem megfelelő kategóriában kérdezek)
2016. okt. 21. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Senki sem tökéletes, ezt a tényt el kell fogadnod. Figyeld meg a körülötted lévő embereket, nekik milyen apróbb/nagyobb testi hibáik vannak, és ezt hogyan kezelik. Ha van bizalmas barátnőd, vagy családtagod, kérdezd meg erről. Ha az alakod, arcod szép, akkor a legtöbb embert, aki ismer téged, nem fogja érdekelni az a pár csík a bőrödön, amik egy idő után szépen el is fognak halványulni. Szedd össze a bátorságod, és ne bújkálj többé. Az első alkalom nehéz lesz, de valószínűleg senki sem a striáiddal fog foglalkozni, ebből erőt meríthetsz a továbbiakhoz. Ha pedig egy fiú udvarolni kezd neked, kérdezd meg őszintén, zavarja-e, ha egy lány bőre ilyen. Így elejét veheted a kínos szituknak.

Én is nagyon önbizalomhiányos voltam ennyi idősen, ez ebben a korban elég gyakori, az ember kritikusabb magával, mindig tökéletesnek akar látszani, és a kortársak negatív véleménye szíven üti az embert. Nálam ez 2-3 év alatt lecsengett. Most már hiszem, hogy egészségesen és fiatalon mindenki szép, visszanézve a régi képeket én is az voltam, és már nem is értem, miért voltam úgy megzakkanva tinédzserként.

2016. okt. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rajtam is van egy csomó és senkit nem érdekel még engem sem zavar. Nyáron sem nézi vagy szólja meg senki a balatonon.
2016. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!