Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el magam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam el magam, miután valaki évekig rombolta az önbizalmam? Tovább lennt.

Figyelt kérdés
Általános iskolában elég érdekes osztályom volt...Volt egy irányító nőszemély, akit minden lány körbeugrált, mert féltek tőle, kivéve én!Persze ezzel kivívtam azt, hogy rendszeresen kritizálta a kinézetemet, hogy nincsen mellem, túl vékony vagyok, ez nem jó, az nem jó...Ez ment 8 éven át minden egyes nap! Aztán el kezdtem modellkedni, így picit összeszedtem magam önbizalom terén, de az az osztálytrsam szabályosan "belémnevelte", hogy nem vagyok kerek, nőies...Aztán voltak hosszabb-rövidebb párkapcsolatam, a bartaimnak mindig nagyon tetszettem, de én sose voltam elégedett!Aztán jött egy 3 éves kapcsolatom...A srác rendszeresen kritizált, én szerelmes voltam, próbáltam neki mindenben megfelelni, már belátom,hogy ez rossz döntés volt!Lényeg, hogy mellette megint elszállt minden bátorságom...Szerinte csak kisminkelve voltam szép miniszoknyában, kihívó ruhákban...Ez ment 3 évig...Most 23 éves vagyok és eljutottam odáig, hogy sírógörcsöt kapok, ha tükörbe nézek...Vékony vagyok és melletlen, a környezetemben pedig mindenki szép formás...Hízni nagyon nehezen tudok!Nem tudok kiteljesedni a jelenlegi párkapcsolatomban a gátlásaim miatt, elsősorban szexuálisan nem!Szó szerint szégyenlős vagyok és nem értem,hogy mit lehet rajtam megkívánni!Hogyan lehet egy ilyen gyerekkori "traumán" túltenni magam?
2010. szept. 22. 02:21
 1/6 anonim válasza:

Na. A helyzet nálam is valamennyire hasonló volt, de én férfi vagyok. :) Ezeket a dolgokat csak úgy lehet túltenni magunkat, hogy szépen "leszarjuk" ami a múltban történt...


18/F

2010. szept. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy másoktól függ az önbizalmad, nem így kéne hogy legyen...
2010. szept. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, engem a gimiben folyamatosan basz.gattak, mert nem voltam olyan ember, aki mindig visszavág, és így rám szálltak(1-2ember), nem is vettek komolyan, éppen ezért nem is volt barátnőm akkor!

Most sincsen, de mostmár azért, mert megszoktam, és nem nagyon van kedvem tenni is érte valamit, majd lesz valahogy alapon, ami persze tudom, hogy nem jó. Viszont most átfordultam a másik oldalra, bár most lennék gimis, minden másképp lenne :)

Szard le ki mit mond, mert kik ők, hogy téged megítéljenek!!! Nehogy már, ha neked jó, más nem fontos, én már eljutottam ide, és király így :) Persze nem lettem bunkó, ugyanolyan vagyok, mint régen, csak bátrabb!

Remélem sikerül neked is, majd visszanézek még ide, hogy mit írsz vissza, és beszélhetünk még, ha akarod ;)

Üdv. 21/F

2010. szept. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Értékes nő vagy és ezt el is kell hinned. A barátaid nem véletlenül voltak melletted, pláne nem 3 évig! Fogadd el és gyűjts egy kis önbizalmat. Kérdezd barátaidat, párodat mit szeretnek benned és mit nem. Leginkább magaddal kell ezt a harcot megvívnod, ami nem fog egyik napról a másikra menni. Egy boldog párkapcsolatot és elég türelmet a párod részéről!

25F

2010. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen mással nem tudsz segíteni, csak is azzal hogy nem törődsz ennyire mélyen más véleményével! Általános iskolában én is számtalanszor megkaptam a "melletlen" jelzőt, most sem sokkal nagyobb a mellbőségem mint akkor, még is tökéletesen jól érzem magamat a bőrömben, mert tudom, hogy akinek nem tetszek, annak nagyobb mellekkel sem tetszenék, aki pedig szeret, az elfogad olyannak amilyen vagyok, és nem kritizál! Építő jellegű tanácsa lehet... de abban a pillanatban ahogy ez átfordul kritikába, nincs miről beszélni!

Igen is állj a tükör elé, és sorold fel azokat a testrészeidet, amiket szeretsz magadon! Ez így eléggé betegen hangzik, de egy idő után eljutsz oda, hogy megtanulod értékelni és elfogadni magad a természetes állapotodban! Egy sportcipőben, farmerben, smink nélkül is lehet valaki gyönyörű szép, nem kell ahhoz egy órát készülődni! Ha más nem, próbálj önbizalom növelő könyvet keresni könyvtárban, esetleg könyvesboltban, de akár neten is pár cikket... Ha teljesen átprogramozod a gondolkodásmódodat (gondolom most nem a legpozitívabb), megtanulod kezelni azt is, hogy olyan vagy amilyen, és mások is alkalmazkodjanak néha hozzád, ne te mindig másokhoz.

2010. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
engem is kínoztak a suliban,gúnyszavakkal,elgáncsoltak,próbáltak megverni. Úgy éreztem egyedül vagyok és minden reggel rosszul voltam a gondolattól hogy suliba kellett mennem persze ettől függetlenül mindig beszóltam nekik.Aztán gimibe mentem ahol barátaim lettem és rájöttem hogy igenis értékes vagyok és hogy azért szapultak mert ők átlagos szürke egerek voltak pénzzel ugyan de tehetség nélkül míg én művész lettem:D rájöttem arra is hogy ha engedek az önsajnálatnak akkor ők győztek és ez rosszabb mintha rossz testű lennék,mert lehet hogy a testemet nem tartottam akkor szépnek de büszke voltam arra hogy engem nem érdekel a pénz világa és hogy erős a lelkem,szóval légy magadra büszke hogy győzhess felettük,mert sok remek ember született már a világra felfedezők,tudósok,művészek és a legtöbbjüket nem a szépségükért szerették,mert elég csúf volt a többsége, talán ez hajtotta őket előre:) kitartást és önbizalom meg persze élvezd hogy szépnek talál a barátod:)
2010. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!