Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetnék jobb alvó? 13/L

Mitől lehetnék jobb alvó? 13/L

Figyelt kérdés

Össze vissza alszom sajnos. Van amikor 8-kor kidőlök van mikor 12-kor se tudok mit kezdeni magammal. Fél éve kezdtem komolyan venni a dolgot mert sokszor vagyok fáradt,kialvatlan a suliban.

Alvás előtt 2 óráva nem eszek és szintén 2 órával alvás előtt nem olvasok/nézek olyan tartalmakat ami miatt nyugtalan lehetek.

De semmi...


Most keresgéltem és olvastam hogy fő a fokozatosság.


Tehát a kérdés:

Beválna-e ha Havonta egy órával korábban feküdnék le? Most 10 órakkor,figyelve hogy 8 után nem eszem és nem nézek nyugtalanító dolgokat. Aztán Havonta korábban.


Illetve Hallottam az Agykontroll technikáról. Anya volt mikor egyszer csinálta neki bevált. Tehát az első hónapban:

- 8 után nem eszek és nem nézek nyugtalanító tartalmakat

- alvás előtt anyával Agykontrollozunk

- 10-kor fekszem


A cél hogy 8- fél 9 körül ha lefekszem tudjak aludni és kipihenten keljek


A válaszokat Köszi



2017. jan. 3. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Szoktál gépezni/telefonozni elalvás előtt?

Mozogsz rendszeresen?

2017. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elnézést látom rossz kategóriába írtam.

6 körül szoktam fél órát futni jól esik.

Alapvetően 7 után már nem gépezek/tévézek/telefonozok ez most egy "kivételes" alkalom.

2017. jan. 3. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Hunyd le a szemedet,s mondogasd magadban hogy elfogsz aludni de előtte igyál alumínium edényben melegített forró tejet.
2017. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet a futás felnyomja a vérnyomásod és azért nem tudsz aludni. Ha nem futsz akkor is nehezen alszol? Mikor kelsz? Én pl. csak akkor tudok éjfél elött aludni, ha reggel 6-kor kelek, ha később, akkor nem vagyok álmos egyáltalán, akkor se ha végig kapáltam a napot
2017. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dormicum 7.5 mg

De el kell menned orvoshoz mert vénykőteles.

2017. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ASMR-t ismered?

Nekem bevált.

Youtubeon keress rá, hogy ASMR :) millió féle van, olyan nyelven, amit csak akarsz.

2017. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fő a rendszeresség. Az esti rutinod minden nap legyen ugyanaz, így egy idő után automatikusan elálmosodsz, ahogy haladsz végig az esti teendőkön. Igyekezz minden nap ugyanakkor lefeküdni aludni, és ami a legfontosabb, hogy ha már lefeküdtél, ne szórakoztasd magad semmivel! Nincs telefon, nincs pc, nincs tablet, semmi, ami lekötne. Akkor se, ha nem tudsz elfele aludni! Nem muszáj havonta egy órával, lehet minden másnap 5 perccel is. :) Ha beáll egy rendszer, szerintem működni fog.
2017. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az tényleg lehet, hogy a futás felpörget. Próbálj korábban menni!
2017. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is az agykontroll segített az alvászavaromon. A másik ilyen "csoda módszer" a rendszeres életmód volt. Amióta nagyjából mindig ugyanakkor fekszek-kelek, sokkal könnyebb elaludnom. Ha folyamatosan mondogatod magadnak,hogy egyre jobb alvó vagy, az is sokat segít hosszú távon.
2017. jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!