Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napok óta (lassan egy hete)...

Napok óta (lassan egy hete) tartó állandó hányingernek, gyomorfájásnak lehet idegesség az oka? Enni tudok, jól is esik de attól még mindig visszajön a rossz közérzet, hányinger. Hogy lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés
Az idegesség forrása a közelgő érettségi, nem tudok megnyugodni mert a tanárok nagyon lenézőek velünk és mindenki azt állítja hogy nem fog sikerülni, örülnek ha a legjobbak négyeseket szereznek majd. Nagyon nehéz így, állandóan tanulni kell, mert legalább heti 4-5 felelés/doga van. A feleléseket amúgy sem bírom jól, utálok kiállni emberek elé és úgy beszélni. El tudna valahogy múlni a hányinger, gyomorfájás?

2017. márc. 18. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A stressz, idegesseg az bizony tud gyomor panaszokat okozni, vagy gyomor ideget...ez mondjuk ugz teljesen normalis.

Meg kell tanulnod valahogy levezetni ezt a fajta feszultseget...legjobb a sport! Esetleg meg meditacio, joga stb...

De ha nagyon nem megy, akkor esetleg nyugtato teakeverek, vagy egyeb gyogynovenyes szorongasoldo johet meg szoba, hogy atveszeld ezt az idoszakot.

2017. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

A sport folyamatban van, a jó időt vártam mert elég könnyen leszek beteg, de nemsokára megint elkezdek futni.(télre abbahagytam) Nyugtató teán is gondolkoztam, de több ismerősöm negatív véleménnyel van róluk, tudsz valami tényleg hatásosat ajánlani? Remélem ezek együtt segíteni fognak, de a futás sajnos már nyáron+ősszel sem a legjobb stresszoldó módszer volt, csak nagyon megszerettem közben.

2017. márc. 18. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem épp hogy fordítva van! A hasi panaszokat szorítja háttérbe a stressz, az idegesség. A nem megfelelő táplálkozás leköti az agy szabad kapacitásait, ami ahhoz kellene, hogy a felmerülő problémákat megoldja. És mert erre nem képes, ez vált ki az agyban ingerültséget.

De ez egy hosszú évekig tartó folyamat, nem egyik pillanatról a másikra jön, és nem is így múlik el.

2017. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem eddig nem volt hasi panaszom, és nem is folyamatosan alakult ki ez az állapot, hanem kb egy hete tart. Próbálok rendszeresen és egészségesen enni, úgyhogy ez nem okozhatna nagy problémát.
2017. márc. 18. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:

A rendszeres étkezés soha nem volt divat az emberi szervezet fejlődése során! Ez már az új kor találmánya, hogy reggeli ebéd és vacsora, minden nap azonos időben. És az ételeket sem tartósították csak a legújabb kor kezdetétől.

Mit jelent számodra az egészséges táplálkozás? Mert ha azt mondod, hogy a nyers ételek felé hajlasz akkor igen, de a tartósítási eljárások olyan mértékben fejlődtek az elmúlt évtizedek alatt, hogy azt már az alkalmazkodó képességünk képtelen követni.

Mondottam, hogy az idegesség, azért van, hogy elnyomja a hasi panaszokat. Tehát a hasadban már korábban is volt fájdalom, csak nem figyeltél fel rá! Inkább idegeskedtél más miatt, hogy tele legyen a pénztárcád!

2017. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ertek veled egyet utolso....szerintem teljesen normalis, hogy stressz helyzetben megborul az emesztes.

Egyetemen vizsgakdoszakban rengetegen kuzdenek pl hasmenessel.

Es nem feltetlenul azert mert nem tappalkoznak megfeleloen. Nyilvan az is nagyon fontos, de a stressz altal kivaltott reakciot csak a stressz enyhitesevel tudod visszaforditani...

Kerdezo, ha a teakeverekeket nem preferalod, akkor vannak meg ilyen gyogynovenyes tabik is. Pl a macskagyokert, komlo tartalmuak egesz hatasosak enyhr szorongarsa is. Pl valeriana relax teljesen jo keszitmeny. Ezt akarmeik drogeriaban is lehet kapni.

De vannak homeos bogyok is, pl sedatif pc...nekem azmondjuk annyira nem valt be, de sokan dicserik.

Esetleg vitaminok kozul a magnezium, b komplex, illetve az omega 3 nagyon jo meg idegessegre...bar ezek hosszabb tavon fejtik ki a hatasukat.

2017. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen! :)
2017. márc. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!